Najnowsze

Najnowsze

"Katarzyna wystawiła Bartka jako tarczę"

- Sytuacja, w której znalazł się Bartek, nie jest zbyt komfortowa, ponieważ Katarzyna wystawiła go jako tarczę, do której mogą strzelać różne osoby. Oczywiście nie dosłownie. Jest wystawiony mediom do tak zwanej kwestii "przedstawiania problemu" - powiedział Krzysztof Rutkowski. Katarzyna W., na której ciąży zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci córki, opuściła w środę mieszkanie w Łodzi. Potem odnaleziono ją w rodzinnym Sosnowcu. Mężowi - Bartkowi zostawiła pożegnalny list.

Zmasowany atak hakerów na Chiny. "Upadnie zgniły reżim"

W czwartek doszło do zmasowanego ataku hakerów na chińskie strony internetowe, głównie należące do rządu w Pekinie. Atak przypuścili ludzie podający się za członków grupy Anonymous. Był to protest przeciw inwigilacji chińskiego społeczeństwa przez władze.

Titanic czekał 100 lat na ochronę UNESCO

Wrak Titanica, który zatonął 100 lat temu po zderzeniu z górą lodową na północnym Atlantyku, korzysta już z ochrony konwencji UNESCO o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego - poinformowała w czwartek ta agenda ONZ z siedzibą w Paryżu.

Palikot o Gowinie "katolicka ciota"

Janusz Palikot na Twitterze nazwał Jarosława Gowina "katolicką ciotą". Jak tłumaczył na konferencji prasowej w Kiejkutach, wpis dotyczył wypowiedzi ministra o więzieniach CIA. - Gowin wyraził obłudną katolicką mentalność: jeśli o czymś nie powiemy, to tego nie ma - powiedział lider RP.

Źle podali lek? "Dziecko jest całkowicie sparaliżowane"

Śledczy sprawdzają, czy lekarze narazili życie i zdrowie trzymiesięcznego dziecka w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi poprzez niewłaściwe podanie mu leku. - Dziecko jest w śpiączce, jest sztucznie utrzymywane przy życiu i całkowicie sparaliżowane - mówi mecenas reprezentująca rodziców, którzy domagają się od placówki odszkodowania.

"Fakt" ma przeprosić Grabowskiego za "randkę"

Wydawca i redaktor naczelny "Faktu" mają przeprosić znanego aktora, Andrzeja Grabowskiego za opisanie wywiadu, przeprowadzonego z nim przez dziennikarkę, jako rzekomej randki, na której miał on podrywać swą rozmówczynię. Takim wyrokiem zakończył się proces o naruszenie dóbr osobistych aktora przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

"Beczki fruwały na sto metrów"

Straży pożarnej udało się ugasić pożar, który wybuchł w nocy w zakładzie utylizacji odpadów ropopochodnych w Niepołomicach (woj. małopolskie). - To była trudna akcja. Płomienie sięgały nawet 30 metrów. Płonące beczki fruwały na odległość stu metrów - mówił Andrzej Siekanka, rzecznik małopolskiej straży pożarnej.

3,5 promila woźnicy. Koń jechał wężykiem

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 25-letni woźnica, zatrzymany w środę na drodze wojewódzkiej nr 285 przez policjantów z Gubina (woj. wielkopolskie). Zaprzęg konny jechał całą szerokością drogi.

Palikot: Przeprosić za więzienia CIA, jeśli nie chcemy zemsty

- Jeśli chcemy uniknąć zemsty, musimy przeprosić za więzienia CIA, wyjaśnić tę sprawę i ukarać tych, którzy do tego dopuścili - powiedział na konferencji prasowej w Kiejkutach Janusz Palikot. Zdaniem polityka, zagrożeniem jest sam fakt powstania więzień, a nie fakt mówienia o tym. Po konferencji Ruch symbolicznie "uwolnił" Kiejkuty od "przekleństwa więzień CIA".

Udawał agenta. Stanie przed sądem

Przed sądem stanie 24-latek ze Zgierza, który przez kilka lat podawał się za funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i posługiwał się podrobioną legitymacją ABW. W tym czasie m.in. zatrzymał kilka osób podejrzewanych o przestępstwa.

Gigantyczna elektrownia w hołdzie Kim Ir Senowi

Otwarcie największej elektrowni w Korei Północnej rozpoczęło w czwartek obchody setnej rocznicy urodzin założyciela KRLD Kim Ir Sena. Hydroelektrownia Hyiczhon to największa inwestycja ostatnich lat w kraju od lat cierpiącym na wielki deficyt prądu.

Nowe oznaczenia w metrze. "Wyrzucanie pieniędzy w błoto"

Dwie linie metra, dwa wzory oznakowania. Miasto szuka firmy, która opracuje nowe tablice informacyjne dla II linii metra. Projekt może kosztować nawet 250 tysięcy złotych. - To pieniądze wyrzucone w błoto! Można taniej dostosować znaki obowiązujące na I linii - przekonują projektanci. Wystosowali w tej sprawie list do prezesa Metra Warszawskiego.

Narty, torby, ubrania ze Szczekocin. Wciąż do oddania

Policyjny depozyt, w którym przechowywane są rzeczy znalezione po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami przeniesiono z Zawiercia do Katowic. - Dotąd nieodebranych pozostało m.in. kilka worków odzieży, a także plecak, torby czy nawet narty - mówi Marek Wręczycki ze śląskiej policji.

80-latka za sterami. "Lepiej ściągnij mnie szybko w dół"

Amerykańskie media opublikowały zapis rozmów, które prowadziła drogą radiową 80-letnia kobieta przymusowo pilotująca awionetkę, gdy jej mąż zasłabł. Samolot udało się szczęśliwie sprowadzić na ziemię. Dzięki zimnej krwi emerytki i fachowości pilota, który udzielał instrukcji znajdując się w lecącej obok maszynie.

Wybuch na ropociągu. To mógł być sabotaż

Wybuch na jednym z dwóch rurociągów naftowych, które łączą Kirkuk w północnym Iraku z tureckim portem Ceyhan nad Morzem Śródziemnym, spowodował w czwartek znaczny pożar i wstrzymanie przepływu ropy przez ten rurociąg - poinformowały tureckie władze.

Ludzie w mundurach "Rutkowski Patrol" zdemolowali cukiernię

Trzynastu mężczyzn w mundurach z napisem "Rutkowski Patrol" siłą wtargnęło do cukierni w Strażowie w woj. podkarpackim i skrępowało pilnujących budynku ochroniarzy - informuje policja w Rzeszowie. - To nie byli moi ludzie, tylko wynajęci pracownicy agencji ochrony, z którą "Biuro Rutkowski" podpisało umowę - powiedział Krzysztof Rutkowski w rozmowie z tvn24.pl

"Wyspa ślepców". Grecki pomysł na zasiłek

Słynąca z ruin z czasów Republiki Weneckiej grecka wyspa Zakinthos od niedawna znana jest też jako wyspa niewidomych. Greckie ministerstwo zdrowia bada, dlaczego tak wielu jej mieszkańców pobiera zasiłek dla osób dotkniętych ślepotą.

Rosja podbija Grecję. Kapitał i polityka

Grecję odwiedzi w tym roku około 1 mln turystów z Rosji, czyli dwa razy więcej niż w 2010 roku. Rosjanie kupują w Grecji domy, są zainteresowani prywatyzacją i zyskują możliwość politycznego wpływu na Ateny - pisze "The Economist".

Bliżej "szóstki". Za ile dziś tankujesz? Ślij zdjęcia!

Ceny na stacjach paliw wciąż straszą i wszystko wskazuje na to, że ich wysoki poziom utrzyma się do przyszłego roku. Niemal codzienne skrzynka mailowa Kontaktu 24 zapełnia się wiadomościami od kierowców, którzy coraz częściej znajdują własne sposoby na paliwową drożyznę. W kilku województwach cena paliwa przekroczyła już barierę 6 złotych za litr PB98. A jak jest u Was? Padła "magiczna szóstka"? Czekamy na zdjęcia i komentarze.

Śmiertelny wirus. Utajnili badania

Naukowcy dogonili matkę naturę i stworzyli najgroźniejszą odmianę słynnego wirusa H5N1, która potrafi przechodzić z człowieka na człowieka. Zdążyli nawet pochwalić się swoim osiągnięciem i je wytłumaczyć, po czym subtelnie zamknięto im usta. Rząd Stanów Zjednoczonych wymusił, by produkcja wirusa była tajna. Żadnych informacji, żadnych konkretów, żadnych podpowiedzi. W niepowołanych rękach wirus mógłby się stać bronią skuteczniejszą od konwencjonalnej.

"Może ułaskawię niektórych więźniów"

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zapowiedział w czwartek, że być może w najbliższym czasie ułaskawi niektórych więźniów uważanych na Zachodzie za politycznych - poinformowała agencja BiełTA.

Kard. Dziwisz: Bolejemy nad tymi z nas, którzy pobłądzili

- Bolejemy nad niewłaściwymi postawami i czynami tych spośród nas, którzy pobłądzili, powodując zgorszenie ludu Bożego - mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz do duchownych zgromadzonych w sanktuarium w Łagiewnikach. Msze dla kapłanów odbywają się dziś w całym kraju. Wielki Czwartek jest ich świętem, tego dnia - jak wierzą katolicy - Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament kapłaństwa.

Wyciek w Fukushimie. 12 ton skażonej wody, część w Pacyfiku

Około 12 ton skażonej radioaktywnym strontem wody wyciekło z instalacji uzdatniającej w uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima - poinformowała w czwartek będąca operatorem siłowni spółka TEPCO. Według niej, znaczna część tej wody spłynęła prawdopodobnie do Pacyfiku.

Polski polityk w celi Tymoszenko. Rozmowa pod nadzorem

Ona jest na pewno chora, ale była dziś w dobrym stanie i zadowolona z tego, że udało się nam spotkać - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Paweł Kowal, który jako szef delegacji Parlamentu Europejskiego po kilku tygodniach starań, jako pierwszy europejski polityk, dostał pozwolenie na rozmowę z Julią Tymoszenko w więzieniu w Charkowie. Kowal mówił, że spotkanie trwało "ponad godzinę" i odbyło się pod nadzorem służb placówki. - Rozmawialiśmy swobodnie, bardzo długo i mając świadomość, że nie jesteśmy całkowicie sami - dodał.

Sprzedawali cement i wapno na potencję

Śledczy z Gorzowa Wielkopolskiego i funkcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejnych siedem osób, które sprowadzały do Polski i rozprowadzały podrabiane leki na potencję. Tabletki, sprowadzane z Chin, wypełnione były głównie cementem i wapnem. Tym razem znaleziono ich ponad 50 tys. Zatrzymano też aptekarza, który sprzedawał je bez recepty.

Plotki o plagiacie. Orban ujawnia magisterkę

Najpierw była dymisja prezydenta Pala Schmitta oskarżonego o plagiat pracy doktorskiej. Potem pojawiły się spekulacje, że plagiatu dopuścił się też premier Viktor Orban. Szef węgierskiego rządu chce rozwiać wątpliwości i publikuje swoją pracę magisterską.

Były policjant zlecił zabójstwo. Posiedzi 25 lat

Krakowski sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia dla byłego policjanta Jerzego K., oskarżonego o zlecenie zabójstwa i kierowanie nim - poinformowano w czwartek w sądzie. Ofiarą był ojczym dziewczynki, którą policjant chciał się opiekować.