Najnowsze

Najnowsze

Obama dzwonił do Jemenu, bo boi się o swoich dyplomatów

Prezydent USA Barack Obama podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Jemenu Abd ar-Rabem Mansurem al-Hadim wyraził obawy o bezpieczeństwo amerykańskich dyplomatów przebywających w stolicy tego kraju Sanie - poinformował Biały Dom w komunikacie.

W ataku na konsulat zginęli byli członkowie Navy SEALs

We wtorkowym ataku na konsulat USA w Bengazi, w którym śmierć ponieśli dwaj amerykańscy dyplomaci, w tym ambasador, zginęli też dwa byli członkowie amerykańskich sił specjalnych Navy SEALs - podała w czwartek telewizja NBC. 42-letni Glen Doherty oraz 41-letni Tyrone Woods byli odpowiedzialni za ochronę dyplomatów w Libii.

Ateizm na plakacie

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" - to hasło niebawem do przeczytania na ulicach polskich miast. Prowokacja? To tylko informacja, zapewniają organizacje ateistyczne. Ich kampania ma się zacząć w Lublinie. I już budzi kontrowersje.

Sąd na telefon?

Odebrał telefon i nabrał się na dziennikarską prowokację. Może za to stracić pracę. Dymisji prezesa sądu rejonowego w Gdańsku domaga się minister sprawiedliwości. To kolejny wątek tak zwanej afery Amber Gold. Tu są zarzuty o polityczną dyspozycyjność, ale jest także samoobrona sędziego.

Wściekłość muzułmanów

Atak na ambasadę USA w Jemenie, zamieszki w Bangladeszu i Iraku, patrol przeciwchemiczy wysłany do berlińskiej placówki. Świat muzułmański w ciągłym gniewie po publikacji filmu, który wyśmiewa Mahometa. Film zbiera śmiertelne żniwo. Nic dziwnego, że nikt nie chce się teraz do niego przyznać. Nawet występujący w nim aktorzy.

Alkohol zabija w Czechach

Wysokoprocentowy alkohol z niepewnego źródła i wysoce niebezpieczny. W Czechach po jego wypiciu zmarło kilkanaście osób, a ponad 30 jest w ciężkim stanie. Czeski problem to także polski problem, bo granice nie są tu przeszkodą. Mamy więc alert alkoholowy w obu krajach i wszędzie podobe pytania - jak rozpoznać truciznę.

Tajne przez poufne

Sprawa Amber Gold to także tajna notatka ABW, która już w maju miała informować premiera o podejrzeniach dotyczących firmy Marcina P.. Zdaniem opozycji w oparciu o tę wiedzę Donald Tusk ostrzegł syna przed współpracą z OLT. I tylko jego. Dziś treść notatki poznali członkowie sejmowej speckomisji. Lektura nie poraziła.

W starym kinie

A teraz czas na film. Prawdopodobnie najstarszy na świecie film kolorowy. Data powstania: rok 1902, czyli ponad 10 lat przed opatentowaniem kolorowego kinematografu. Przedstawia Marek Osiecimski i zaraz przekonają się państwo, że historia odtwarzania tego filmu jest nie mniej ciekawa od jego powstania.

Kask ratuje życie

Krótki film o ratowaniu. Miejski monitoring i groźny wypadek w Toruniu. Dziecko wybiega na ulicę wprost pod koła rozpędzonego roweru. Dziewczynce nic się nie stało, ale rowerzysta trafił do szpitala. Życie uratował mu kask. Dla wątpiących w jego moc Łukasz Wieczorek.

Fantasy

Łukasz Gibała udowadnia, że posłowie nade wszystko lubią odgrzewane kotlety...

Zadowolenie

PiS od PO w sondażach dzielą już tylko 2 punkty procentowe i posłom opozycji ciężko jest ukryć zadowolenie...

Scena liryczna

Redaktor z redaktorem, czyli Maciej Knapik z radiowym kolegą Jackiem Czarneckim.

Erozja

Poseł Andrzej Romanek martwi się o stan polskiej prokuratury i kraju w ogóle.

Taka sprawa

Przewodniczący sądu okręgowego w Gdańsku Rafał Milewski po swojemu tłumaczy się ze słów, jakie wypowiedział w rozmowie z dziennikarzami Gazety Polskiej Codziennie podającymi się za pracowników Kancelarii Premiera.

Szerzej

Andrzej Rozenek jak zwykle na sprawy bieżące potrafi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy...

Prowokacja

Minister Jarosław Gowin o rozmowie, jaką odbył przewodniczący sądu okręgowego w Gdańsku Rafał Milewski z dziennikarzami Gazety Polskiej Codziennie podającymi się za pracowników Kancelarii Premiera.

Obrona na Stolarskiej na bardzo dobry

Dwie studentki antropologii obroniły prace licencjackie... przed kamienicą przy ulicy Stolarskiej. Obie na ocenę bardzo dobrą. – Stolarska stała się symbolem braku zgody na niegodziwość i krzywdę - powiedział dr Kacper Pobłodzki, recenzent prac.

Były kanclerz: Żołnierze na placu Tiananmen tylko się bronili

Były kanclerz Niemiec Helmut Schmidt wyraził zrozumienie dla postawy chińskiej armii, która krwawo stłumiła demonstracje studentów na placu Tiananmen w Pekinie w 1989 roku. W opublikowanym w czwartek wywiadzie dla tygodnika "Die Zeit" ocenił, że żołnierze się bronili.

"Sędzia powinien powiedzieć: zły numer, pan się pomylił"

- Ujawnione dziś nagrania pokazują, że coś niedobrego dzieje się w państwie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Krzysztof Janik. Krzysztof Janik, podkreślił, że sędzia powinien w takiej sytuacji - po odebraniu telefonu rzekomo z Kancelarii Premiera - powiedzieć "to zły numer, pan się pomylił".

Szpital dobrej nadziei

Nie ma chętnych do uhonorowania pracowników Centrum Zdrowia Dziecka. I to najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie transplantologii - to wręcz światowa czołówka. Szpital to faktycznie pomnik - ratunek dostają tu chorzy, którym nigdzie indziej w kraju nie udało się pomóc. Tysiące dzieci rocznie, przypadki trudne i beznadziejne z całej Polski. Skala leczenia, którą trudno po prostu zmierzyć.

"Sprawa Amber Gold nie godziła w finansowe podstawy kraju"

Funkcjonowanie Amber Gold, choć uszczupliło kieszenie wielu rodaków, nie godziło w podstawy ekonomiczne naszego państwa - powiedział w "Kropce nad i" Konstanty Miodowicz zasiadający w komisji ds. służb specjalnych. Zdaniem posła PO Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w trakcie śledztwa działała dobrze i jej agentom "trudno coś zarzucić".

Szpital ostatniej szansy

Dla pacjentów - chorych dzieci, których leczenie czasami trwa latami - Centrum Zdrowia Dziecka to coś więcej niż szpital. I rzeczywiście tą nietypową dla szpitala atmosferę widać i czuć nawet na oddziałach, gdzie trwa walka nie tylko o zdrowie, ale i życie. A widać to jeszcze bardziej, gdy wracają tam - choć już nie muszą - dawni pacjenci.

"Sprawa Amber Gold nie godziła w finansowe podstawy kraju"

Funkcjonowanie Amber Gold, choć uszczupliło kieszenie wielu rodaków, nie godziło w podstawy ekonomiczne naszego państwa - powiedział w "Kropce nad i" Konstanty Miodowicz zasiadający w komisji ds. służb specjalnych. Zdaniem posła PO Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w trakcie śledztwa działała dobrze i jej agentom "trudno coś zarzucić".

Awantura o szpital

Szpital od zadań specjalnych. Centrum Zdrowia Dziecka właśnie obchodzi 35. urodziny, choć atmosfera mało świąteczna. Raczej nerwowa. Szpital tonie w gigantycznych długach, a dyrektor odpiera zarzuty ministerstwa zdrowia o niegospodarność w centrum. Każda ze stron podaje swoje argumenty i liczby, ale wynik jest jeden. Dziwi fakt, że minister, który sam powołał dyrektora niecałe trzy miesiące temu, już dziś rozlicza go z bardzo długiej historii szpitalnego długu.

Rakiety z USA końcem neutralności Finów? Póki co nie wszystkie latają

Decyzja o zakupieniu przez Finalndię amerykańskich rakiet cruise JASSM w znaczący sposób zmienia relacje polityczne i wojskowe w regionie - pisze Fiński Instytut Spraw Międzynarodowych. Tymczasem Finowie mają poważny problem z innymi rakietami z USA. Pociski AMRAAM zakupione na potrzeby myśliwców F/A-18 nie chcą latać.

Straciła pracę przez Putina-żurawia, Putin-prezydent ją wsparł

Prezydent Rosji Władimir Putin zaprosił na Kreml dziennikarkę Mashę Gessen, wyrzuconą z popularnego miesięcznika "Wokrug swieta" ("Dookoła świata"). Kobieta straciła pracę, bo odmówiła zrelacjonowania jego niedawnego lotu na motolotni na czele klucza żurawi syberyjskich.