Najnowsze

Najnowsze

Kim Dotcom ogłasza: będzie nowy Megaupload

Założyciel serwisu Megaupload Kim Dotcom ogłosił, że w styczniu przyszłego roku uruchomi nowy portal - Mega. Ma dać on użytkownikom całkowitą kontrolę nad przechowywanymi na nim plikami.

Trasa Kwiatkowskiego się sypie. Zamiast remontu - kartka z ostrzeżeniem

"Uwaga! Spadające elementy tynku. Zagrożenie dla życia i zdrowia" - takie ostrzeżenia pojawiły się na filarach Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Plakaty rozwiesił miejscowy Zarządu Dróg i Zieleni. Jak przyznają drogowcy, wiadukt wymaga gruntowanego remontu. Tymczasem miasto nie chce wykładać więcej pieniędzy na drogę, która, jak mówią, powinna mieć status krajowej.

Poznań zbiera na wileńską Rossę

Na poznańskich cmentarzach na Junikowie i Miłostowie politycy, sportowcy, dziennikarze i artyści będą zbierać pieniądze na renowację nagrobków na wileńskim cmentarzu na Rossie. Zbiórka organizowana jest od 13 lat.

Światowe sławy, które pożegnaliśmy od ubiegłego roku

W ostatnim roku światem polityki i sztuki wstrząsnęła śmierć byłego prezydenta Czech, a zarazem pisarza, Vaclava Havla. Potem szerokim echem odbiło się odejście megagwiazdy muzyki pop Whitney Houston, a także - pierwszego człowieka na Księżycu Neila Armstronga. Światowe media długo wspominały ich dorobek, a uroczystości pogrzebowe gromadziły m.in. głowy państw, znanych artystów i celebrytów.

Zapal świeczkę wrocławianom - tym znanym i tym zapomnianym

Na wrocławskich cmentarzach odnaleźć można ślady fascynującej, trudnej historii miasta. Dokumentują ją groby znanych, mniej znanych i tych zupełnie zapomnianych mieszkańców. Jeśl nie masz tu bliskich, możesz zapalić znicz dawnym wrocławianom.

Rafał Olbiński

Rafał Olbiński - urodził się w Kielcach. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles. Prace Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji jak, m. in.: The National Arts CIub w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W 2002 roku wybrane obrazy Rafała Olbińskiego umieszczono w programie projekcji na Grand Central Station w Nowym Jorku, w panteonie Great Art na cześć obchodów Dnia Ziemi.

Rok od miękkiego lądowania. Twardych wniosków, co do przyczyn wciąż brak

Najważniejszy fakt był znany już 1 listopada 2011 r.: żaden z 220 pasażerów nie odniósł obrażeń. Później doszły kolejne: początek problemów przyniósł załodze Boeinga 767 PLL LOT pęknięty przewód hydrauliczny, ich szczyt - niedziałający system awaryjnego wysuwania podwozia. Ostatni fakt, to stwierdzenie, że "najprawdopodobniej" przyczyną tej niesprawności był wyłączony podczas podchodzenia do lądowania bezpiecznik. Ale dokładnie rok po awaryjnym lądowaniu kpt. Tadeusza Wrony eksperci wciąż nie znają odpowiedzi na podstawowe pytanie: dlaczego doszło do obu awarii?

Szymborska, Łapicki, Villas... Ich już nie ma

Ostatni rok pozostawił głębokie straty przede wszystkim w świecie polskiego teatru, muzyki rozrywkowej i sportu. Odeszli giganci narodowej sceny - Adam Hanuszkiewicz i Andrzej Łapicki, niezapomniane gwiazdy muzyki rozrywkowej - Violetta Villas i Irena Jarocka, a także sportowi mistrzowie - Włodzimierz Smolarek i Jerzy Kulej. Nie ma już z nami noblistki Wisławy Szymborskiej ani zasłużonego polityka Wiesława Chrzanowskiego.

Strach

Adam Hofman wie, ale nie powie. Tym razem jednak ma powód- boi się o źródło swoich informacji.

Do końca

Ryszard Kalisz nie wierzy, że między PO i PiS zapanuje kiedyś pokój....

Wiesz, to powiedz!

Konkurencja nie ma litości i nie zważając na obawy Adama Hofmana żąda ujawnienia informacji.

Niepokój

Prezydent Bronisław Komorowski jest zaniepokojony po wczorajszych wydarzeniach wywołanych przez artykuł w Rzeczpospolitej.

Zdruzgotany

Janusz Piechociński też jest poruszony wczorajszymi wydarzeniami.

Wybieg

Solidarna Polska postanowiła nie przyłączać się do dyskusji, jaką prowadzą politycy po publikacji artykułu w Rzeczpospolitej.

Jazda

Po latach odnaleziono Cadillaca, którym Edward Gierek miał się ewakuować w sytuacji zagrożenia.

Twarde lądowanie

Blisko rok po szczęśliwym lądowaniu kapitana Wrony eksperci przedstawiają raport, a w nim przyczyny, jakie doprowadziły do zdarzenia.

Własna partia uderza w Camerona. Rokosz podczas głosowania

Brytyjski premier David Cameron przegrał w parlamencie głosowanie ws. budżetu UE. Część posłów jego własnej partii konserwatywnej zbuntowała się i zażądała, aby rząd domagał się realnych cięć w wspólnotowym budżecie na lata 2014-2020.

Osiem miesięcy więzienia dla lekarza pogotowia za pobicie

Na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał szczeciński sąd lekarza pogotowia oraz dwóch policjantów, którzy interweniowali przy wypadku pobicia obywatela Danii. Policjanci byli oskarżeni o niedopełnienie obowiązków służbowych, lekarz - o naruszenie nietykalności cielesnej.

Polka w USA zamordowała dwoje dzieci?

Policja z małego miasta Naperville opodal Chicago znalazła w jednym z domów na przedmieściach dwoje zasztyletowanych dzieci. Aresztowano obecną na miejscu kobietę - matkę jednego z dzieci i jednocześnie opiekunkę drugiego. Jak twierdzą media polonijne, kobieta jest z pochodzenia Polką.

Symbol walki o prawa kobiet

Malala - pakistańska nastolatka, którą talibowie postrzelili w twarz, bo upomniała się o prawa kobiet, wraca do zdrowia. I to zaskakująco szybko. Choć była bliska śmierci, to zaczyna już samodzielnie mówić, a nawet wstawać z łóżka. Kibicuje jej wielu, bo stała się już symbolem walki z terroryzmem.

Kto 45. prezydentem Ameryki?

Najnowsze sondaże - to remis. Barack Obama - Mitt Romney po 47 procent poparcia. Jest więc emocjonująco. Dodatkowy ładunek emocji związny jest z samym sposobem wybierania. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia liczba głosów elektorskich.

Ponowny pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego

Jeszcze przed pierwszym pogrzebem rodzina dostała obraczkę - miała należeć do ostatniego prezydenta na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego. Nie należała. I to był pierwszy ważny sygnał, że mogło dojść do pomyłki przy identyfikacji. Dziś wiadomo to na pewno. Rodzina prezydenta w emocjonalnym wystąpieniu zadaje pytania o błędy i procedury, których zabrakło. Ponowny pogrzeb Ryszarda Kaczorowskiego w sobotę.

Smoleńsk a polityka

"Powinien wycofać się z życia publicznego" - to Platforma o Jarosławie Kaczyńskim. "Ma wątłe pojęcie o demokracji, blisko mu do Jaruzelskiego" - to z kolei prezes PiS o Donaldzie Tusku. Dzień po oskarżeniach o zabójstwo prezydenta, Prawo i Sprawiedliwość mówi o tajemniczych dowodach na obecnośc trotylu w tupolewie. I broni wczoraj wygłoszonych tez.

Przyczyny awarii boeinga

Awaryjne lądowanie kapitana Wrony oczami państowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Jest tymczasowy raport i jest potwierdzenie - zawiódł jeden bezpiecznik. Włączony nie był, więc nie było wysuniętego podwozia podczas lądowania. Dziś są wstępne wnioski, zalecenia na przyszłośc, ale także wspomieniania.

Życie mimo wszystko

Teraz polityka pełna frazesów i codzienność, z jaką musi zderzyć się rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem. Gdy w Sejmie toczyła się kolejna burzliwa debata antyaborcyjna, a posłowie konkurowali ze sobą na hasła o prawie do życia i godności dla każdego, rodzice kilkunastoletniej Elizy, jak co miesiąc, sami szukali pieniędzy na lekarstwa, które pozwolą dziewczynce przeżyć. Szukają jak mogą i gdzie mogą, bo na pewno nie mogą liczyć na państwo.

Walka o życie

Polityka a ludzkie życie. W "Czarno na Białym" nieudana sejmowa próba zaostrzenia przepisów o usuwaniu ciąży i człowiek, który w całym parlamencie ma chyba największe prawo do tego, by zakazywać aborcji z powodu upośledzenia płodu. Poseł Platformy Marek Plura, który sam urodził się z poważną chorobą genetyczną. A mimo to i mimo osobistych wątpliwości ostatecznie zdecydował o tym, być dać ludziom prawo wyboru.

W cieniu Jasnej Góry

Częstochowa - pierwsze i na razie jedyne polskie miasto, które będzie z własnych pieniędzy dopłacać do in vitro. Nie jest to duża suma, ale jest to przełomowa decyzja. I co znamienne decyzja, która zapadła w mieście kojarzonym głównie z Jasną Górą i tysiącami katolickich pielgrzymów. Najwyraźniej z takim dominującym wizerunkiem chcieli zerwać sami mieszkańcy, którzy w ostatnich wyborach postawili na władze SLD.