Najnowsze

Najnowsze

Zawinił bezpiecznik? "Nasza praca idzie w tym kierunku"

Wyłączony jeden z bezpieczników, który odpowiadał m.in. za awaryjne wysuwanie podwozia jest najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z lądowaniem, jakie miał Boeing 767 1. listopada w Warszawie. Poinformował o tym na antenie TVN24 Waldemar Targalski, jeden z autorów raportu.

Kto pisał przemówienie szefa MSZ? Brytyjski ślad

Radosław Sikorski twierdzi, że przedstawiona przez niego w Berlinie wizja Europy jest jego autorskim pomysłem. Ale czy to oznacza, że szef MSZ sam pisał wystąpienie? W opisie dokumentu z angielską wersją przemówienia zamieszczonym na stronach MSZ pojawia się nazwisko Charlesa Crawforda jako autora dokumentu. Pytany przez nas o to, były ambasador W. Brytanii w Polsce przyznaje tylko, że konsultował treść przemówienia, ale autorem jest Sikorski. To samo twierdzi MSZ.

Pierwszy strajk przy nowym rządzie

Greckie szkoły są w czwartek zamknięte, szpitale pracują z okrojonym do minimum personelem, a transport publiczny jest zakłócony z powodu strajku generalnego - pierwszego od utworzenia w ubiegłym miesiącu rządu jedności narodowej w Grecji.

Obraz przy ołtarzu z proboszczem i jego gosposią

Niemałe zdumienie i oburzenie części wiernych wzbudza obraz, który zawisł tuż przy ołtarzu kościoła w Tenczynku (woj. małopolskie). Namalowany tam bł. Jan Paweł II stoi w nietypowym towarzystwie, bo oprócz kardynałów Dziwisza i Macharskiego, znalazł się tam sam proboszcz, jego gosposia i kilku okolicznych mieszkańców. Część parafian uważa, że proboszcz z nich kpi i radzą, by obraz powiesił w swojej jadalni - donosi "Dziennik Polski".

Polskie szkoły na Litwie. "Bardzo niski poziom"

Poziom nauczania w szkołach polskich na Litwie jest 3-4-krotnie niższy w porównaniu ze średnią krajową - informuje litewski portal Delfi.lt, przytaczając wyniki egzaminów maturalnych z niektórych przedmiotów. Według Polaków jest to świadoma manipulacja.

Platforma pęka na Sikorskim

Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą ustalić, jaki charakter miało wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnia, że choć było ono konsultowane z premierem, to nie jest oficjalnym stanowiskiem rządu i miało charakter nieformalny. Z kolei Grzegorz Schetyna mówi: - Premier mówi ustami ministra spraw zagranicznych. To jest głos całego rządu. To jest oczywiste.

CBA sprawdza szpitale onkologiczne

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku dni kontrolują szpitale onkologiczne w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Zielonej Górze i Częstochowie. Funkcjonariusze sprawdzają wydawanie pieniędzy pochodzących z Ministerstwa Zdrowia, które były przeznaczone na narodowy program zwalczania chorób nowotworowych - poinformował tvn24.pl rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

IPN chce dwóch lat w zawieszeniu dla Kani i Kiszczaka

Prokuratorzy IPN domagają się 2 lat więzienia w zawieszeniu dla byłego szefa PZPR Stanisława Kani i byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Ich proces dobiega końca się warszawskim sądem okręgowym. Obrońcy zabiorą głos 20 grudnia, wyrok poznamy najpóźniej 7 dni po zakończeniu ich mów.

Hiszpania: Zwłoki dwóch Polaków. Ofiary czadu?

W środę wieczorem w miasteczku Alcarras w Katalonii znaleziono ciała dwóch Polaków - 25- i 40-latka - donosi hiszpański dziennik "El Pais". Według władz, ciała nie nosiły śladów przemocy i najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla z uszkodzonego pieca grzewczego.

Niesiołowski: arcybiskup Michalik to krętacz

To było krętactwo, biskup krętacz - tak Stefan Niesiołowski określił abp. Józefa Michalika. To reakcja na wypowiedź przewodniczącego Episkopatu Polski, według którego Kościół dopuszcza karę śmierci. - Jan Paweł II i Benedykt XVI wyraźnie opowiadali się przeciwko karze śmierci - zaznaczył w Radiu Zet poseł PO.

Na te słowa czeka cała Europa. Sarkozy znajdzie "złoty środek"?

To będzie jedno z najważniejszych przemówień Nicolasa Sarkozy'ego podczas jego prezydentury. Z jednej strony kryzys w eurostrefie, z drugiej kwietniowe wybory prezydenckie. Do tego oskarżenia, że Paryż ustępuje Niemcom ws. sposobów walki z kryzysem i zmian w UE. Francuski przywódca stoi przed trudnym zadaniem. Podczas dzisiejszego przemówienia w Tulonie powinien udzielić odpowiedzi, jak sobie chce z nim radzić.

Chcesz zostać szpiegiem? Złam kod

Nowe czasy, nowe wyzwania, nowe sposoby rekrutowania agentów. Centrala Łączności Rządowej (GCHQ), będąca agencją brytyjskiego wywiadu, uruchomiła internetową grę, służącą do rekrutowania nowych pracowników - donosi brytyjska prasa.

Nowy, chwilowy szef SLD w sobotę

Będzie debata przed wyborem szefa SLD - dowiedziała się TVN24. Ma do niej dojść w przyszły piątek z udziałem wszystkich kandydatów. Dzień poźniej odbędą się wybory, a z kierowania Sojuszem zrezygnuje Grzegorz Napieralski.

Rząd się wytłumaczy ze słów Sikorskiego

Najprawdopodobniej 14 grudnia rząd Donalda Tuska przedstawi w Sejmie założenia swojej polityki zagranicznej. Jak poinformowała marszałek Ewa Kopacz, dziś premier zwrócił się do niej z taką prośbą. To odpowiedź na burzę po wystąpieniu szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Berlinie. Zdaniem Grzegorza Schetyny, to wizja "bardzo ciekawa, bardzo twardo postawiona, ale właśnie po to, aby wywołać rozmowę".

Najdroższy komiks w historii - ponad 2 mln dolarów

Zabytkowy, pierwszy numer "Supermana" wydany w 1938 r. został najdroższym komiksem świata. W czasie aukcji internetowej za egzemplarz kosztujący przed wojną 10 centów szczęśliwy zdobywca zapłacił 2 161 000 dol. bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord należący do tego samego egzemplarza o ponad milion dolarów.

Chce zamknąć ambasadę, której nie ma od 31 lat

W walce wśród republikanów o nominację w wyborach prezydenckich wpadek i skandali co niemiara. Mająca do niedawna czyste konto Michelle Bachmann w środę poślizgnęła się na politycznym mydle... to znaczy na nieistniejącej ambasadzie.

W weekend wraca silny wiatr. Na lądzie 110 km/h, na morzu 12B

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Taki krajobraz w najbliższych dniach może znów przynieść nam silny i porywisty wiatr. Najmocniejsze podmuchy wystąpią w niedzielę i poniedziałek. Żywioł rozpędzi się nawet do 110 km/h.

Uderzenie Izraela na Iran "obecnie" wykluczone

Izraelski minister obrony Ehud Barak wykluczył "obecnie" - jak podkreślił w czwartek w publicznym radiu - atak na irańskie instalacje nuklearne. Dodał jednak, że irański program atomowy jest nie do przyjęcia. Zasugerował, że gdyby doszło jednak w przyszłości do uderzenia, byłaby ta precyzyjna operacja z niewielką liczbą ofiar.

Zderzenie terenówki z busem. Siedem osób rannych

Siedem osób zostało rannych po zderzenia busa z samochodem terenowym. Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 8 w miejscowości Kuciny. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na drodze krajowej nr 72 na odcinku Poddębice – Aleksandrów Łódzki.

Choinka gigant rozbłysła na Manhattanie, a Bieber zaśpiewał

Tysiące ludzi wyszło w środę na nowojorskie ulice, by wziąć udział w uroczystości zapalenia światełek na wielkiej choince, która stanęła na Rockefeller Center. Wśród atrakcji wieczoru nie zabrakło koncertu Justina Biebera, który zgromadził tłumy wielbicielek.

Pitera straciła stanowisko

Premier Donald Tusk odwołał Julię Piterę ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Pitera pełniła tę funkcję od 2007 roku.

"Hangar" w Łazienkach? Urzędnicy: Tylko pawilonik

Nowy obiekt w historycznym parku? Władze Łazienek chcą wybudować pawilon tuż obok XVIII-wiecznej Pomarańczarni. Obrońcy zabytków łapią się za głowy i przekonują, że nie ma tam miejsce na "szklany hangar" i "bankietownię". - To tylko tymczasowy pawilonik na palmy - bronią się władze parku.

Moskalikowie nie dostaną nowego domu

Rodzinie Moskalików, która w połowie września musiała się wyprowadzić z domu odzyskanego przez Agnes Trawny nie należy się mieszkanie zastępcze od Lasów Państwowych. Tak zdecydował w czwartek sąd w Szczytnie. Uznał jednocześnie, że Moskalikowie mogą starać się o odszkodowanie.

Zjadł kurczaka w samolocie i umarł. Linie pozwane

73-letni Othon Cortes w maju tego roku zjadł posiłek na pokładzie samolotu American Airlines i wkrótce potem zmarł. Zdaniem jego żony i córki, które właśnie pozwały przewoźnika, kurczak, którego spożył mężczyzna, był skażony. Teraz kobiety domagają się od AA ponad miliona dolarów odszkodowania.

Wizja Sikorskiego. "To nie było oficjalne stanowisko rządu"

Poniedziałkowe wystąpienie szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Berlinie nie było oficjalnym stanowiskiem rządu, ale zaproszeniem do debaty o kształcie UE - powiedział w środę rzecznik rządu Paweł Graś. Zaznaczył, że przemówienie ministra było konsultowane z premierem.

Od stycznia leki tylko za 100 procent?

Kilkadziesiąt tysięcy lekarzy protestuje przeciw nowym zasadom wypisywania recept na leki refundowane. Jeśli nic się nie zmieni, to od początku nowego roku będą wypisywać tylko recepty bez refundacji - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Windy i szyny. Wielki tunel narkotykowy pod granicą

Amerykańskie i meksykańskie władze odkryły pod granicą 550-metrowy podziemny tunel używany przez handlarzy narkotyków. Skonfiskowano w sumie aż 32 tony marihuany o łącznej wartości 53 milionów dolarów. To drugie tego typu odkrycie w ciągu miesiąca.

Najechał lawetą na tył ciężarówki

Do szpitala trafił kierowca lawety, która najechała na tył ciężarówki. Do wypadku doszło w środę późnym wieczorem na obwodnicy Wrocławia. Była gęsta mgła.

Niemiecki wywiad zniszczył akta byłych członków SS i Gestapo

Historycy badający powiązania pracowników niemieckiego wywiadu z III Rzeszą dokonali szokującego odkrycia - donosi "Der Spiegel". Okazuje się, że w 2007 roku BND zniszczyło akta osobowe swoich pracowników, którzy w przeszłości służyli w SS i Gestapo. Chodzić może o teczki większości byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa III Rzeszy, którzy kiedykolwiek byli zatrudnieni w wywiadzie RFN.