Najnowsze

Najnowsze

"W małżeństwie jest się na dobre i na złe"

- W małżeństwie jest się na dobre i na złe. Solidarność europejska musi wziąć górę nad egoizmami narodowymi - stwierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" Tadeusz Iwiński (SLD). - Nie można wymagać od Polski żeby scedowała część suwerenności ekonomicznej, dała możliwość wtrącania się do polskiego budżetu dla ratowania strefy euro - odparł Ryszard Czarnecki (PiS). W ten sposób politycy komentowali propozycje wyjścia z kryzysu eurolandu, jakie podlegają dyskusji na rozpoczętym w czwartek szczycie Unii Europejskiej.

Ukryli przepis na coca-colę w nowym miejscu

Jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic, przepis na produkcję Coca Coli, który przechowywano ostatnie 86 lat w sejfie banku SunTrust w Atlancie, ze względów bezpieczeństwa został ukryty w innym miejscu dla zabezpieczenia przed kradzieżą.

Radio Maryja obchodzi 20-lecie istnienia

Jubileusz 20-lecia Radia Maryja świętowano w czwartek w kościele św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, gdzie zainstalowana została jedna z dwóch pierwszych, obok Torunia, stacja nadawcza rozgłośni.

Polityka zbyt miękka? "Zapytajcie bin Ladena"

Barack Obama odrzucił oskarżenia republikańskich pretendentów do Białego Domu, że jego polityka zagraniczna, zwłaszcza wobec radykalnego islamu i na Bliskim Wschodzie, jest zbyt miękka. - Zapytajcie o to Osamy bin Ladena - powiedział prezydent USA na spotkaniu z mediami w czwartek.

Osobówka zderzyła się z tirem. Dwie osoby spłonęły

Dwie osoby spłonęły w samochodzie osobowym, który w czwartek po południu zderzył się z TIR-em na drodze krajowej nr 8 (Warszawa-Wrocław) w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie). Trasa w miejscu wypadku była przez kilka godzin zablokowana.

"Skutki rozpadu strefy euro trudne do przewidzenia"

Europejski Bank Centralny podjął dzisiaj decyzję o nie dodrukowywaniu dodatkowych pieniędzy, które mogłyby służyć do skupowania obligacji zadłużonych krajów ze strefy euro. W "Kropce nad i" była prezes Narodowego Banku Polskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała, że zgadza się z decyzją EBC, bo nie jest przekonana do tej "metody ratowania eurolandu".

Więcej Ukraińców chce na Wschód niż do UE

Obywatele Ukrainy opowiadają się raczej za integracją ze Wspólną Przestrzenią Gospodarczą (WPG) Rosji, Kazachstanu i Białorusi niż za zbliżeniem z Unią Europejską - wynika z sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.

ZDM: barierki są bezpieczne dla kierowców

- Bariera na moście Siekierkowskim nie zostanie przebudowana, będzie natomiast odtworzona w poprzednim kształcie – zapowiada Adam Sobieraj. Rzecznik ZDM dementuje słowa Karoliny Gałeckiej, także z ZDM, która kilka godzin wcześniej zapewniała, że bariery zostaną poprawione.

"Robią z Ukraińców debili". Tymoszenko znów aresztowana

Mimo że jest już skazana, została ponownie aresztowana. Ukraiński sąd zdecydował o powtórnym aresztowaniu Julii Tymoszenko. - Oni robią z ukraińskiego narodu debili. Uważają każdego Ukraińca za idiotę - powiedział obrońca byłej premier.

Kolejne zatrzymania w Rosji. Odchodzą od Miedwiediewa

Około stu osób kontestujących zwycięstwo wyborcze Jednej Rosji próbowało w Petersburgu przeprowadzić manifestację. Skończyło się na policyjnych zatrzymaniach. Wyborcze machinacje i tłumienie powyborczych protestów powoduje też coraz większą niechęć osób dotychczas przychylnych obozowi władzy.

Proces Mladicia w marcu? "Ja się nie spieszę"

Proces byłego dowódcy sił bośniackich Serbów Ratko Mladicia, oskarżonego m.in. o ludobójstwo, mógłby rozpocząć się 27 marca przyszłego roku - poinformował oenzetowski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

Posłowie PiS zamiast na marszu, będą na komisji?

Posiedzenia dwóch komisji sejmowych odbędą się dokładnie w tym samym czasie, co zapowiadany przez PiS Marsz Niepodległości - napisał w liście do marszałek Ewy Kopacz szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Zaapelował o zmianę terminu, bo jak zauważył, wielu posłów PiS będzie chciało wziąć udział w marszu. 13 grudnia komisja Spraw Zagranicznych ma zająć się rozpatrywaniem wniosku o wotum nieufności dla ministra Radosława Sikorskiego.

Generał chce zwolnić tempo

Dowódca wojsk amerykańskich w Afganistanie generał John Allen chce spowolnić tempo ich wycofywania z tego kraju, wbrew planom Białego Domu - podał "Wall Street Journal".

Stan wojenny? Dla 51 procent był uzasadniony

51 proc. respondentów uznaje za uzasadnioną decyzję o wprowadzeniu 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego, przeciwnego zdania jest 27 proc. badanych Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP.

W Bukareszcie było tajne więzienie CIA?

Media niemieckie poinformowały, że do 2006 roku w Bukareszcie istniało tajne więzienie CIA, w którym miały być torturowane osoby podejrzane o terroryzm. Władze Rumunii od lat zaprzeczają, jakoby na terytorium kraju istniało takie więzienie.

Irańska telewizja pokazała "zestrzelonego drona"

- Z Bożą pomocą, daliśmy radę zestrzelić jeden z najbardziej zaawansowanych samolotów Ameryki - oznajmił w irańskiej telewizji jeden z dowódców irańskich Strażników Rewolucji, Ali Hadżizadeh. Telewizja pokazała też maszynę, która ma być zestrzelonym szpiegowskim dronem RQ-170.

Lewandowski numerem dwa. Lepszy nawet od Barroso

Unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski jest jednym z najbardziej wpływowych urzędników, wyprzedza go jedynie francuski komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier - uznali europosłowie. Najgorzej wypadła szefowa dyplomacji Catherine Ashton.

Nad Wyspy nadciąga burza śnieżna

Silny wiatr, obfite deszcze i opady śniegu zbliżają się do północno-zachodniej Europy. Przede wszystkim Skandynawii i Wysp Brytyjskich. Pogoda ma załamać się w nocy z czwartku na piątek - prognozują synoptycy AccuWeather.com. Najgorsza sytuacja ma być w Szkocji, gdzie już zamknięto szkoły i odwołano kursowanie promów, a władze ogłosiły najwyższy alarm pogodowy.

Bombę wysłali anarchiści. Mogą być jeszcze dwie

Niemiecka policja otrzymała list, w którym włoska grupa nazywająca się "Nieformalną Federacją Anarchistów" przyznaje się do wysłania listu-bomby do szefa Deutsche Banku Josefa Ackermanna. Jak poinformowali śledczy, z listu wynika, że mogły zostać wysłane jeszcze dwie podobne przesyłki.

179 dziennikarzy siedzi za kratami

Na całym świecie więzionych jest obecnie 179 dziennikarzy, najwięcej - 42 - w Iranie - wynika z ogłoszonego w czwartek raportu Komitetu Obrony Dziennikarzy (CPJ) na temat prześladowania dziennikarzy. Jest to najwyższa od 15 lat liczba uwięzionych na świecie dziennikarzy.

Zaginione dzieci są w Lublinie. "Nie chcą być odnalezione"

Wiadomo, że żyją i ukrywają się. Policja od czterech dni szuka 12-letniej Wiktorii Chciuk ze Stalowej Woli i 15-letniego Wojciecha Raka, którzy w poniedziałek w godzinach południowych nie wrócili ze szkoły do domu. W środę po południu dzieci zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu w jednym z lubelskich hipermarketów, jak robiły zakupy. - Być może chodzi o przeżycie ekstremalnej przygody - podejrzewa policja. W czwartek po południu poszukiwania wciąż trwały.

Przez świnie musieli zamknąć autostradę

Ciężarówka przewożąca świnie przewróciła się na autostradzie w prowincji Siczuan w Chinach. Ani zwierzętom, ani kierowcy nic się nie stało. Świnie postanowiły jednak skorzystać z chwili wolności.

MON ma przeprosić dziennikarza. Za raport WSI

MON ma przeprosić dziennikarza Edwarda Mikołajczyka za podanie jego nazwiska w raporcie z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma też zapłacić mu 30 tys. zł zadośćuczynienia - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie.

Z Rosją co do tarczy się nie dogadali

Niespodzianki nie było, więc NATO i Rosja znów nie dogadały się co do tarczy antyrakietowej. Moskwa nieustannie obstaje przy twierdzeniu, że tarcza jest wymierzona przeciwko niej.