Najnowsze

Najnowsze

Biedroń pobity? Rozprawa odroczona

Rozprawa w sprawie pobicia Roberta Biedronia została odroczona do 28 czerwca. Sąd zdecydował w poniedziałek, że Paweł G. musi zostać zbadany przez biegłych psychiatrów.

Kolejne zawody do deregulacji. Rząd znowu o projekcie Gowina

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się m. in. projektem ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych, czyli drugą transzą deregulacji. Ustawy deregulacyjne były jednym ze sztandarowych projektów poprzedniego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Potężne ulewy w Meksyku. 40 tys. osób poszkodowanych

Co najmniej 40 tysięcy osób zostało poszkodowanych wskutek ulewnych deszczy, które nawiedziły miasto Piedras Negras w stanie Coahuila na północny Meksyku - poinformowały tamtejsze władze. Jeden mężczyzna nie żyje.

Kocie oczka, znaki i nic. Na Hallera wciąż wyprzedzają przed pasami

Wracamy na śmiertelnie niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Hallera w Gdańsku. Wracamy, bo o tym miejscu głośno zrobiło się w listopadzie zeszłego roku, kiedy rozpędzony samochód staranował tam przechodnia. Władze Gdańska obiecywały wtedy poprawienie bezpieczeństwa na tym przejściu. W ciągu tych dziesięciu miesięcy zainstalowano tam jedynie tzw. kocie oczka, czyli odblaski świecące nocą w asfalcie. Jednak znów o mały włos samochód nie rozjechał tam człowieka.

Obama i Putin bez porozumienia ws. Syrii. USA zaoferują 300 mln dolarów pomocy

Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Władimir Putin, nie zgodzili się w poniedziałek na szczycie G8 w Irlandii Północnej co do tego, w jaki sposób zakończyć trwający ponad dwa lata konflikt w Syrii. Jak poinformował Biały Dom, Obama zaoferuje na kryzys syryjski pomoc humanitarną w wysokości ponad 300 mln USD, z czego prawie połowa zostanie przekazana samej Syrii, a reszta sąsiednim krajom zmagającym się z napływem uchodźców.

Sto lat bezpieczniej

Jeśli ktoś z państwa świętuje dziś urodziny, podpowiadamy - bezpieczniej zaśpiewać staropolskie sto lat niż modne ostatnio Happy Birthday. Może się bowiem okazać, że dostaną państwo sądowy pozew o nielegalne wykorzystanie utworu, do którego melodii i słów prawa są zastrzeżone. Jak to możliwe?

Pociąg do nowoczesności

Polska kolej przyśpiesza. Na razie wciąż bardziej na papierze niż na torach, ale od czegoś trzeba zacząć. W fabryce pod Turynem trwają testy pierwszego polskiego Pendolino. W sumie PKP Intercity zamówiło 20 takich superszybkich pociągów. Mogą gnać z prędkością 250 km na godzinę, tyle że nie u nas, bo nie mamy jeszcze takich torów. Ich przebudowywanie też trwa. Zatem na efekt końcowy tych zmian przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie - nacieszmy oko lśniącymi maszynami. Łukasz Wieczorek odwiedził z kamerą włoską fabrykę i donosi, że ich produkcja idzie zgodnie z planem.

Atomowe ambicje

Budujemy czy nie? Różne sygnały wysyła rząd i do końca nie wiadomo czy powstaje pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. Wytypowano już wstępną lokalizacje, utworzono nawet strategiczną spółkę, do której oddelegowano człowieka z rządu po czym zapadła cisza. Zmącił ją nieco głos głównego doradcy premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, który powiedział, że z tą inwestycją lepiej poczekać. Premier z kolei - jakby tego nie słyszał i w czasie spotkania z premierem Japonii chwalił japońską technologię jądrową.

Głos Kościoła, głos prezesa

Więcej Boga w konstytucji i więcej kościoła w Polsce. Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze diagnozuje Polskę. Sytuacja jest najtrudniejsza od czasów komunizmu - mówił a sala, na której odbywał się Ogólnopolski Kongres Katolików bije brawo. Polityczni rywale Kaczyńskiego nie mają najmniejszych wątpliwości. Prezes PiS buduje elektorat.

Dali przykład

Polska mistrzem świata w piłce nożnej. Nie dokonali tego Lewandowski, Błaszczykowski czy Piszczek a dzieci z domów dziecka. Grali tak dobrze, że co rusz padały pytania - gdzie on gra, kto go nauczył tak kopać. Tym większy szacunek panowie. O was, nie tylko dla was - Michał Sznajder.

Kobiety oceniły premiera

Buczały, krzyczały, zdecydowanie rzadziej biły brawo. Donald Tusk poczuł na własnej skórze siłę kobiet. Przemawiając na ich kongresie co chwilę słyszał, że nie realizuje obietnic. Udało się wydłużyć płatny urlop rodzicielski - i za to premier zbiera od kobiet pochwały. Ale w sprawie liberalizacji ustawy aborcyjnej, a nawet legalizacji związków partnerskich bezradnie rozłożył ręce.

Putin ukradł pierścień?

Teraz u nas poważne i odważne oskarżenie. Właściciel pewnej drużyny futbolu amerykanskiego twierdzi, że Władimir Putin ukradł mu pierścien - wielki i cenny. Podobno wziął go do ręki, pozachwycał się trochę, schował w kieszeni i w obstawie ochroniarzy sobie poszedł. Szykuje się międzynarodowy skandal? Być może. Kreml twierdzi, że Putin dostał pierścien w prezencie. I że są świadkowie, gotowi to potwierdzić.

Gen. Kiszczak dla TVN24: Jestem strzępem człowieka

- Fizycznie czuje się jeszcze dobrze, psychicznie kiepsko. U mnie już nie będzie lepiej, będzie z każdym dniem gorzej - tak Czesław Kiszczak mówił w rozmowie z reporterem programu "Czarno na białym". 88-letni generał stwierdził, że "czuje się jak strzęp człowieka". Ocenił też, że stan wojenny był sukcesem, a nie porażką. - Uratowano naród przed ogromną klęską - stwierdził Kiszczak.

Loża Prasowa 16.06.2013

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz są: Paweł Lisicki, Janusz Rolicki, Andrzej Stankiewicz i Paweł Wroński. Publicyści dyskutują m.in. o Kongresie Lewicy i wydatkach partii z subwencji budżetowych.

Zdrowie generała

Mało realne, by ruszył piąty proces generała Kiszczaka w sprawie masakry w kopalni Wujek. Mało też realne, by wznowiono jego proces w sprawie wprowadzenia stanu wojennego. W obu przypadkach, sąd apelacyjny powołując się na opinię lekarzy psychiatrów zawiesił postępowanie. Wielu nie daje wiary opinii biegłych, czego wyrazem był tort rzucony w sędzię przez byłego działacza PRL-owskiej opozycji. Jaki jest naprawdę stan zdrowia 88-letniego generała i czy zależy mu na ostatecznym rozliczeniu z przeszłością?

S5 kawałek po kawałku. Chcą skończyć do 2017 r.

Na trzeci kwartał zaplanowano ogłoszenie przetargów na budowę drogi S5 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Budowa ok. 200 km trasy na terenie dwóch województw powinna zakończyć się do 2017 r. Inwestycja ma opóźnienie.

"Forteca" Lough Erne. Przywódcy świata pod okiem snajperów

W zamienionym w fortecę Lough Erne w Irlandii Płn. rozpoczął się w poniedziałek po południu szczyt najbardziej wpływowych państw - G8. Przy tej okazji ogłoszono, że pierwszy etap negocjacji ws. umowy o wolnym handlu między UE a USA rozpocznie się w lipcu.

Wrocław apeluje: "Chrońmy koty"

O opiekę, dostęp do wody i jedzenia dla wolnożyjących kotów apeluje miasto Wrocław. Na oficjalnej stronie prosi mieszkańców, by okazali zwierzakom serce.

Ława niewinnych

To wygląda jak paradoks historii. W PRL takie procesy toczyłyby się szybko, wyroki zapadałby surowe, a stanem zdrowia oskarżonych nikt by się nie przejmował. Ale! Kluczowe "ale". W demokratycznym kraju zasady są inne. Musi być dowód, żeby była wina. Jak dotąd nikt z PRL-owskiego aparatu władzy nie został uznany winnym. Procesy generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego zostały zawieszone. Stanisław Kania został uniewinniony.

Polka wygrała na festiwalu w Annecy. "Ciekawi mnie, jak ciało wiąże się z głową"

- To kobieta ulepiona z plasteliny, ale autorka tak zaczarowała świat, że od razu wierzymy, że postać jest żywym człowiekiem. To wyższa szkoła robienia filmów i wielki talent Anity - tak o animacji "Ab ovo" opowiadającej o początkach życia mówi opiekun artystyczny autorki, znany polski animator Mariusz Wilczyński. Anita Kwiatkowska-Naqvi została właśnie nagrodzona w Annecy - na najważniejszym festiwalu filmów animowanych na świecie.

Najdroższe śmieci Wrocławian. Ceny mogą się zmienić?

Po tym jak specjaliści ustalili, że różnice opłat za wywóz śmieci w 20 największych polskich miastach mogą przekroczyć 100 proc., ekonomiści biją na alarm. Według nich różnice w stawkach mogą być wyrazem niegospodarności. Z kolei wrocławscy urzędnicy uspokajają, że po 1 lipca opłaty mogą być niższe.

"Intencją Kaczyńskiego jest sklejenie Kościoła z PiS-em"

To nie jest żadna poważna propozycja. Intencją Jarosława Kaczyńskiego jest sklejenie Kościoła z PiS-em - ocenił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, odnosząc się do stwierdzenia prezesa PiS, że polska konstytucja powinna się zaczynać od słów: "w imię Boga wszechmogącego". - Uzurpuje sobie związek z Kościołem, który jest bardzo ważny dla wyników wyborów - powiedział z kolei Paweł Piskorski, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

Niesiołowski pokazuje rachunki. "Nie było wina i cygar, tylko słodycze"

Stefan Niesiołowski w "Kropce nad i" przekonywał, że Platforma Obywatelska nie kupowała z partyjnych pieniędzy wina ani cygar. - Chodziło o słodycze, ciastka, paluszki - powiedział, pokazując rachunki. Zaprzeczył też informacjom "Newsweeka", jakoby politycy PO mieli korzystać z usług nocnego klubu. - Zamiast nas opluwać, niech powiedzą, kto z polityków PO zlizywał krem z nagiej kobiety - mówił.