Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska pomoc dla Cypru

Na Cyprze rodzaj nerwowego oczekiwania na to co będzie. By uspokoić emocje i by wszystkie pieniądze nagle nie wypłynęły z tamtejszych banków, te pozostaną zamknięte do końca tygodnia. Ale pozostaje też nadzieja na to, że oszczędności uda się zachować w nienaruszonym stanie. Nadzieja, którą kto wie, czy nie bardziej od Cypryjczyków karmią się Rosjanie.

Polska-Ukraina pod dachem

Żeby w piątek móc przeżywać jedynie sportowe emocje, trzeba wykluczyć to, co te emocje może popsuć. Na przykład taki dach - już raz pokazał, że to od niego może zależeć przyszłość międzynarodowego meczu, a co za tym idzie - nasza renoma lub jej brak. Tym razem stadion ma być przykryty dachem. Co więcej, już jest nim przykryty i nikomu nie wolno tego ruszać. Chyba, że znowu pojawi się tajemniczy delegat FIFA.

Program refundacji in vitro

Ruszy w lipcu i na dobry początek obejmie 2 tysiące par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Po latach politycznych sporów i jałowych debat nad ustawą, która ostatecznie nie powstała - mamy rządowy program finansowania in vitro. Furtka się otwiera, ale nie na całą szerokość, bo program nie jest dla wszystkich. Ograniczenia dotyczą między innymi wieku matki, jej zdrowia i tego jak długo stara się o dziecko.

Wstrząs z happy endem

Górnicy zostali uwięzieni pod ziemią, bo ta się zatrzęsła. Urządzenia pomiarowe wskazały, że wstrząsy miały siłę niemal 5 stopni w skali Richtera. Trwały - jak mówią świadkowie - około 10 sekund i były odczuwalne także w okolicach Polkowic. W Polsce ziemia rzadko kiedy się trzęsie, w teorii jesteśmy krajem asejsmicznym. Ale w Polkowicach to niemiłe uczucie znają aż za dobrze.

Polkowice: Górnicy uratowani

Pierwszy komunikat, który we wtorek późnym wieczorem popłynął z kopalni Rudna w Polkowicach, był bardzo niepokojący. 19 górników uwięzionych niemal kilometr pod ziemią. Bez kontaktu ze światem zewnętrznym, a zatem bez żadnej pewności, że żyją. Do akcji natychmiast ruszyli ratownicy górniczy - jak później chwalił ich szef, jedna z najlepszych tego typu jednostek na świecie. I rzeczywiście, siedem godzin później ratownicy zameldowali, że wszyscy górnicy żyją.

Miedwiediew o Cyprze: UE jak słoń w składzie porcelany

- Na razie działania UE, Komisji Europejskiej wraz z rządem Cypru w kwestii uregulowania problemu zadłużenia Cypru przypominają mi, niestety, słonia w składzie porcelany - oświadczył premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie udzielonym w środę zachodnim mediom.

Sikorski: Polska będzie bronić praw chrześcijan

- Polska jest jednym z tych krajów, które nie boją się mówić, że chrześcijanie są dziś najbardziej prześladowaną religią na świecie; będziemy bronić praw chrześcijan na tyle, na ile możemy - zapowiedział w "Kropce nad i" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Premier Izraela: Na budowę bomby atomowej Iran potrzebuje roku

Izrael potrzebuje około roku na zbudowanie bomby atomowej - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas konferencji prasowej z Barackiem Obamą. Amerykański prezydent stwierdził zaś, że wciąż jest czas na pokojowe rozwiązanie ws. programu atomowego Iranu.

Fabryka dyplomów

To już nie pojedyncze przypadki, a proceder na coraz szerszą skalę. Jak sprawdził reporter "Czarno na Białym" bez problemu można kupić gotową pracę maturalną, magisterską czy doktorską. Na te ostatnie jest ponoć prawdziwy boom. Kupić można każdy temat. Wszystko jest kwestią ceny, a te dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Interes kwitnie, bo kupujących jest coraz więcej. Podobnie jak piszących, wśród których są prawdziwi zawodowcy. Ludzie na co dzień pracujący na uczelniach.

Dziennikarz wypadł z 8. piętra. Białoruscy śledczy: samobójstwo

Nie wszczęto sprawy karnej w sprawie śmierci w styczniu współpracownika redakcji białoruskiej Polskiego Radia Jurego Humianiuka, uznając, że popełnił on samobójstwo - poinformował w środę oddział Komitetu Śledczego w Grodnie. 43-letni Humianiuk 19 stycznia wypadł z 8. piętra internatu.

Plaga plagiatów

Tak, jak nie ma już oporów przed kupowaniem prac, tak nie ma też dylematów przed ich kopiowaniem. Plagiaty to dziś prawdziwa plaga, o czym niedawno głośno miał odwagę powiedzieć jeden z wykładowców Uniwersytetu Poznańskiego (co nawiasem mówiąc, zamiast uznania, przyniosło mu kłopoty). Plaga nie tylko na uczelniach, choć tam na blisko pół miliona pisanych rocznie prac, nawet co trzecia jak szacują niektórzy, zawiera cudze teksty. Oficjalnie nikt tego nie potwierdza, ale problem jest już tak duży i wszechobecny, że Ministerstwo Nauki szykuje zmiany w prawie i chce weryfikować oryginalność pisanych prac. Taka kontrola jest już na ponad 150 uczelniach i są też efekty.

Mucha: Temat dachu uważam za zamknięty

- Byłam dzisiaj na stadionie. Wszystko jest bardzo dobrze przygotowane - zapewnia przed piątkowym meczem z Ukrainą minister sportu, Joanna Mucha. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym, gdzie w październiku nie udało się zamknąć dachu, co prawie doprowadziło do dymisji szefowej resortu.

Niemowlę w torbie w kościele. Policja szuka matki

W poniedziałek w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu mężczyzna znalazł niemowlę. Chłopiec ma zapalenie płuc, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pielęgniarki na oddziale pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu nadały mu imię Franciszek. Policja prowadzi poszukiwania osoby, która pozostawiła tam dziecko.

Ogromny mural przywita podróżnych w Krakowie

To ma być jeden z największych murali w Polsce. Zostanie namalowany na ścianie Galerii Krakowskiej, od strony Dworca Głównego, obok której przechodzi codziennie ok. 40 tys. ludzi. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na projekt.

Wystawa o Bowie pobiła rekord popularności. A jeszcze jej nie otwarto

Retrospektywa poświęcona 50-letniej karierze Davida Bowie stała się najszybciej sprzedającą się wystawą w historii Victoria and Albert Museum w Londynie. Na "David Bowie is..." bilety kupiło już blisko 50 tys. osób, choć jeszcze jej nie otwarto. To ponad dwukrotnie więcej niż wyniosła przedsprzedaż na poprzednią rekordową wystawę w londyńskim muzeum.

Cypr: banki zamknięte aż do wtorku

Borykający się z pustymi bankomatami mieszkańcy Cypru jeszcze dłużej poczekają na swoje pieniądze. Jak poinformował bank centralny, wszystkie placówki będą zamknięte do wtorku.

Lufthansa strajkuje, odwołane loty z i do Niemiec

W czwartek odbędzie się strajk ostrzegawczy personelu naziemnego Lufthansy w niemieckich portach lotniczych. W związku z tym PLL LOT odwołuje 14 rejsów na trasach z Polski do Niemiec. Loty odwołała również niemiecka Lufthansa.

Awaria "Bestii". Limuzyna Obamy unieruchomiona w Izraelu

Pierwsza wizyta Baracka Obamy w Izraelu i pierwsze kłopoty. Motoryzacyjne. Nazywana "Bestią" potężna limuzyna Obamy uległa awarii na autostradzie po tym, jak... zatankowano ją złym paliwem - podaje "The Telegraph". W momencie zdarzenia amerykańskiego prezydenta nie było w środku.

Rosja: Cypr chce kredytu? Niech dołączy do nas

Rosja prezentuje Cyprowi propozycję rozwiązania finansowych problemów państwa. - Jeśli Cypr chce otrzymać rosyjski kredyt, to powinien wejść do Eurazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej, jak uczyniły to Białoruś, Kirgistan i Tadżykistan - oświadczył cytowany przez "Echo Moskwy" Siergiej Głaziew, doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. gospodarczych.

Chcą zmiany wyroku w sprawie Sawickiej i burmistrza Helu

Apelację od decyzji sądu o warunkowym zawieszeniu kary dla burmistrza Helu złożyła poznańska prokuratura. Apelacje prokuratury i obrony w sprawie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego sąd rozpatrzy 26 kwietnia.