Najnowsze

Najnowsze

Koniec snu Pistoriusa

Koniec olimpijskiego snu Oscara Pistoriusa. Zawodnik z RPA biegający na protezach nie przebrnął przez półfinał 400 metrów i jedzie do domu. W drugim z trzech biegów uzyskał czas 46,54 s., przedostatni w gronie 24 zawodników walczących o finał tej konkurencji w Londynie.

Strzelanina w świątyni w USA. Siedem ofiar. FBI: To atak terrorystyczny

Co najmniej siedem osób zostało zabitych w strzelaninie do jakiej doszło w niedzielę w sikhijskiej świątyni w miejscowości Oak Creek w amerykańskim stanie Wisconsin. Wśród ofiar jest sprawca ataku. CNN na stronie internetowej poinformowała, że śmiertelny strzał w kierunku napastnika oddał zraniony przez niego wcześniej policjant. FBI zakwalifikowało strzelaninę jako "atak terrorystyczny na terenie kraju".

"Dojrzała" prezydentura czy "zmarnowany czas"? Dwa lata Komorowskiego

"Dojrzała, niezależna i aktywna" - tak o prezydenturze Bronisława Komorowskiego mówi koalicja. "To czas zmarnowanych szans dla Polski, mamy prezydenta malowanego" - ripostuje opozycja. W poniedziałek mijają dwa lata od zaprzysiężenia Komorowskiego na urząd prezydenta. W tym czasie nie uniknął on wpadek i kontrowersji, jednak niezmiennie cieszy się wśród polityków największym zaufaniem Polaków.

Bolt "chce być legendą". Wyśpi się i zdobędzie kolejne złota?

Usain Bolt po zwycięstwie w olimpijskim finale na 100 m powiedział, że już koncentruje się na kolejnych startach - 200 m i sztafecie 4x100 m. - Chcę obronić wszystkie tytuły z Pekinu i przejść do legendy - stwierdził Jamajczyk. Po finale oznajmił, że idzie się wyspać, a już w czwartek i sobotę chce powtórzyć to, co osiągnął w Pekinie, a więc zdobyć trzy złote krążki.

Bolt wciąż najszybszy. Złoto, rekord i miejsce w historii!

Usain Bolt wciąż jest najszybszym człowiekiem świata. W Londynie w finale biegu na 100 metrów pobiegł 9,63 s. ustanawiając rekord olimpijski i przeszedł do historii jako pierwszy sprinter w historii, który obronił tytuł na igrzyskach. Drugi na mecie pojawił się inny Jamajczyk, Yohan Blake, a trzeci był Amerykanin Justin Gatlin.

Zawodowstwo

Redaktor Michał Żebrowski w starciu z przepisami drogowymi wypadł celująco!

Oszukana?

Karolinie Majewskiej nie udało się stanąć na olimpijskim podium, ale emocje pozostały...

Maleństwo

Sylwia Bogacka o swoich rozmowach z karabinem i nie tylko...

Zmęczenie trenera

Henryk Olszewski, trener Tomasza Majewskiego jest szczęśliwy, ale zmęczony po drugim zwycięstwie olimpijskim swojego podopiecznego.

Trzy skojarzenia

Zbigniew Ziobro i trzy skojarzenia odnośnie prezydentury Bronisława Komorowskiego, tłumaczące negatywną ocenę 2 lat urzędowania prezydenta.

"W tej konkurencji walczy się z samym sobą"

Jest starszym szeregowym, potrafi zreperować samochód i strzela - jak się ostatnio okazało - na medal. Sylwia Bogacka, wicemistrzyni olimpijska w strzelaniu z 10 m, w "Faktach po Faktach" demaskuje pozorny "spokój strzelca" i skarży się na samotność na treningach. - To jest konkurencja, w której się walczy z samym sobą i to jest najtrudniejsze - opowiada srebrna medalistka.

"W tej konkurencji walczy się z samym sobą"

Jest starszym szeregowym, potrafi zreperować samochód i strzela - jak się ostatnio okazało - na medal. Sylwia Bogacka, wicemistrzyni olimpijska w strzelaniu z 10 m, w "Faktach po Faktach" demaskuje pozorny "spokój strzelca" i skarży się na samotność na treningach. - To jest konkurencja, w której się walczy z samym sobą i to jest najtrudniejsze - opowiada srebrna medalistka.

Dymisja i kłótnia w kadrze. O miejsce przy Karolinie

Nieliczna reprezentacja bokserska Polski opuszcza Londyn bez medalu i mocno skonfliktowana. O miejsce w narożniku Karoliny Michalczuk w czasie niedzielnej walki pokłócili się jej trener klubowy i szkoleniowiec kadry. Ten pierwszy pojedynek swojej pięściarki oglądał w końcu z trybun, drugi po dzisiejszej klęsce złożył rezygnację. - Atmosfera jest bardzo niedobra - przyznaje szef polskiego boksu Jerzy Rybicki.

Winda - pierwsza na świecie ruchoma galeria. Dostanie nagrodę?

Budynek zajął bardzo wąską działkę, więc musiał wystrzelić w górę. A skoro wieżowiec, to za jego szklaną fasadą umieszczono windę, która oprócz przewożenia pasażerów na piętra, pełni też rolę sali ekspozycyjnej. Dzięki temu winda w nowojorskiej galerii Sperone Westwater została pierwszą na świecie ruchomą salą wystawową. Budynek jest faworytem w międzynarodowym konkursie architektonicznym RIBA Lubetkin Prize 2012.

Koziej: Przekłamania zagranicznych mediów ws. słów prezydenta

- W zagranicznych mediach pojawiły się fałszywe komentarze przypisujące prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu nieprawdziwą wypowiedź o rzekomym uznaniu za błąd polsko-amerykańskiej współpracy ws. obrony przeciwrakietowej - oświadczył w niedzielę szef BBN Stanisław Koziej. Tłumaczył, że w zdaniu, na które powołują się obcy dziennikarze, głowie państwa chodziło o "błędzie niedoszacowania kosztów politycznych" w związku ze zgodą na amerykańską instalację na terytorium Polski.

Zapłakana Michalczuk: To był przekręt. Nie czuję się przegrana

- Mówiono, że na igrzyskach nie będzie takich przekrętów. Ktoś może mówić, że przegrałam, ale ja nie czuję się przegrana - w mocnych słowach polska bokserska Karolina Michalczuk komentuje swoją porażkę, po której pakuje się i wraca do Polski. Zdaniem pięściarki utytułowanej rywalce pomogli sędziowie. - Myślałam, że będę miała medal - mówiła zapłakana.

Murray asem do złota! Djoković skończył bez medalu

Wyspy triumfują. Na ich oczach padł na kolana jeden z najlepszych tenisistów wszech czasów, a przyczynił się do tego ich ulubieniec i nowy bohater narodowy Andy Murray. Szkot pokonał Rogera Federera 6:2, 6:1, 6:4, a decydujący punkt zdobył posyłając asa serwisowego. Brązowy medal dla Juana Martina del Potro, który w meczu o 3. miejsce triumfował nad innym faworytem - Novakiem Djokoviciem.

Podwójnie złota Serena. Teraz z Venus

Dzień po wygraniu finału singla Serena Williams dołożyła drugie złoto, tym razem w parze z siostrą, Venus. Amerykanki wygrały z deblistkami z Czech Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką 6:4, 6:4.

Pod Białym Bocianem wykluwa się lew

Godzina mieszania farb, klej ze skóry króliczej i mnóstwo drewnianych paneli - wrocławska Synagoga pod Białym Bocianem zamieniła się w ogromną artystyczną pracownię. - W 200 osób rekonstruujemy tu dach ukraińskiej świątyni z Gwoźdźca - tłumaczą plastycy.

Olimpijczycy na znaczkach i złote skrzynki pocztowe

Wielka Brytania znalazła nietypowy sposób na uhonorowanie swoich złotych medalistów. Każdy z nich znajdzie się na znaczku pocztowym, a skrzynki pocztowe w jego rodzinnej miejscowości zostaną przemalowane na złoto.

Rok od śmierci Andrzeja Leppera. Odsłonięto pamiątkową tablicę

W pierwszą rocznicę śmierci przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, na fasadzie budynku, w którym mieściła się siedziba partii przy Al. Jerozolimskich 30 w Warszawie, odsłonięto w niedzielę tablicę upamiętniającą tego polityka. Wcześniej w Kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży odbyła się msza święta w jego intencji.

Kurdowie zaatakowali żołnierzy. 19 ofiar

11 bojowników, sześciu tureckich żołnierzy i dwóch policjantów zginęło w południowo-wschodniej Turcji po tym, jak kurdyjscy rebelianci zaatakowali wojskowe posterunki. W innym ataku w nocy rannych zostało 16 żołnierzy i sześciu cywilów.

"Wyczerpująca przyjemność". Medalistki wylądowały

- Przez całą swoją karierę pięłam się stopniowo w górę. Zawsze marzyłam o srebrze - przyznała po powrocie do kraju wicemistrzyni świata w strzelectwie, Sylwia Bogacka. Wraz z nią do Polski wróciła z Londynu Magdalena Fularczyk, jedna z naszych "brązowych" wioślarek. - Dla mnie brązowy medal nie jest przegraną. Wygrałyśmy tyle, ile tego dnia mogłyśmy - mówiła podczas oficjalnego powitania medalistek na lotnisku w Warszawie.