Najnowsze

Najnowsze

Piechociński upomina Palikota za "chama". "Niech wyluzuje"

Janusz Piechociński upomniał Janusza Palikota, który udzielił wywiadu zatytułowanego "Muszę być chamem". - Nie może być tak, że mówisz: muszę być chamem, bo inaczej będę miał 4 proc. poparcia - mówił Piechociński podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL. Palikot szybko odbił piłeczkę radząc szefowi ludowców, by "wyluzował".

Matka nie żyje, syn z zarzutami. "Nawet 80 tys. wyłudzonej emerytury"

Ludzkie szczątki zakopane koło bloku w Słupsku znaleźli policjanci. Prokuratura podejrzewa, że mogły spoczywać tam 10 lat i należą do matki 61-letniego Daniela K. Mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzania emerytury swojej nieżyjącej matki. Śledczy szacują, że mógł pobrać nawet 80 tys. zł.

Są nowe władze PSL. Piechociński odmłodził kierownictwo

Prezesowi PSL Januszowi Piechocińskiemu udało się odmłodzić kierownictwo partii. Rada Naczelna PSL zaakceptowała jego kandydatów do Naczelnego Komitetu Wykonawczego. Wśród nich są rekomendowani przez Piechocińskiego na stanowiska wiceprezesów trzydziestokilkulatkowie, w tym obecny minister pracy. Nowe władze PSL rozstrzygną, kto z ramienia ludowców wejdzie do rządu po odejściu z niego byłego prezesa partii Waldemara Pawlaka.

Europa też ma swojego "niewidzialnego" drona - nEUROna

Europejczycy też starają się budować nowoczesne bezzałogowce. W powietrze wzbił się nEUROn, eksperymentalny trudnowykrywalny dron, budowany przez konsorcjum europejskich firm. Podobne maszyny są obecnie domeną USA.

Operacja "świerk" zakończona. Jest choinka dla Gdańska.

Wreszcie udało się znaleźć odpowiednią choinkę dla Gdańska, poszukiwania drzewka trwały na całym Pomorzu od kilku tygodni. To 28-metrowy świerk, który waży ponad 4 tony, po docięciu i umieszczeniu w specjalnym stojaku – będzie mierzyć około 25 metrów. Akcja wycinania choinki zaczęła się w sobotę o świcie.

Żona Sikorskiego stara się o polskie obywatelstwo

Anne Applebaum, znana dziennikarka i żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, stara się o polskie obywatelstwo. - Czuję, że Polska jest taką moją drugą ojczyzną - powiedziała Amerykanka.

Stawiają choinkę na poznańskim Rynku

Mieszkańcy Poznania czekający w południe na trykające się koziołki mieli w sobotę dodatkową atrakcję. Po godz. 12. na Starym Rynku ustawiono kilkunastometrowe świąteczne drzewko.

"Dopalacze" wypierają marihuanę i kokainę z Europy

Marihuana i kokaina odchodzą powoli w cień, ich miejsce zajmują nowe substancje, tzw. dopalacze, które w większości trafiają do młodzieży - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA).

Hala nadal zamknięta. Komisja bada, dlaczego ugiął się dach

Hala na terenie Śląskiego Centrum Targowego, której dach grozi zawaleniem, pozostanie wyłączona z użytku. Na miejscu zaczęła pracę specjalna komisja, która ma rozstrzygnąć, co przyczyniło się do ugięcia dachu - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele chorzowskiego samorządu.

Zamontowali potężne kratownice. Listopad na budowie dworca

Dwa ważne zadania udało się zrealizować na budowie poznańskiego dworca w listopadzie. Najpierw zamontowano kratownice nad peronami 1, 2 i 3. Potem zaprezentowano wizualizacje dróg, które niebawem zaczną powstawać przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym.

Premier, który chce dorównać sułtanom. Stawia wielki meczet

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan chce zostawić po sobie wielki ślad, stosowny do swoich ambicji. Polityk w Stambule stawia meczet godny wielkiego sułtana. Krytycy wytykają mu imperialne tęsknoty i chęć pokazania, że "zapanował nad Turcją", a projekt nazywają "tandetną repliką" słynnego Błękitnego Meczetu.

Chce żyć w czystym mieście. Na własną rękę ściga wandali-grafficiarzy

Sfotografował przykłady nielegalnych graffiti i z dokładnym opisem natężenia działalności poszczególnych ich autorów wysłał na policję. Dopiero jednak, gdy działaniem młodego gdańszczanina zainteresowały się lokalne media, stróże prawa zaczęli przyglądać się zebranej dokumentacji. - Mam taką potrzebę, żeby żyć w czystym mieście. Może nie każdy ma takie potrzeby - stwierdził w rozmowie z reporterem "Polski i Świata" nastolatek.

"Arłukowicz nie raczy powiedzieć, co zamierza"

Minister Bartosz Arłukowicz zbiera gromy od opozycji za złą sytuację w służbie zdrowia. - Pan minister, niestety, nie raczy powiedzieć, co zamierza - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bolesław Piecha z PiS. Marek Balicki z SLD zwracał z kolei uwagę na problem niedofinansowania służby zdrowia.

Już 300 Rosomaków uzbrojonych w "pięści"

Ponad 300 załogowych wież Hitfist 30mm dla bojowej wersji transportera Rosomak dostarczyły już gliwickie zakłady Bumar-Łabędy. Bumar zapowiada, że zdobyte przy tym doświadczenie pozwoli na opracowanie i produkcję bezzałogowych wież do polskich platform bojowych.

Uciekają z komunistycznego piekła, ale do wolności trudno się przystosować

Zbierali zioła, obierali korę z drzew, a teraz mają do dyspozycji sklepy, w których mogą przebierać w produktach. - Dla nich największym problemem jest możliwość wyboru. Oni woleliby, żeby coś było ustalone - opowiada reporterowi "Polski i Świata" Joanna Hosaniak, która od dziewięciu lat pomaga w asymilacji w Korei Południowej Koreańczykom z Północy.

Pałac Prezydencki otwiera podwoje

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć i poznać Pałac Prezydencki, zaprasza w sobotę na Krakowskie Przedmieście Bronisław Komorowski. Tego dnia siedziba prezydenta RP będzie otwarta dla zwiedzających. W sobotę z okazji 90. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP będzie można zwiedzić także budynek wyższej izby parlamentu.

"Jesteście owocem Solidarności". 25. rocznica powstania STO

Pod hasłem "25 lat Pro Publico Bono" w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Przełamało ono monopol państwa w edukacji i doprowadziło do powstania szkół społecznych w Polsce.

Sopot bez ciężarówek. Od dziś

Do kurortu nie mogą wjeżdżać samochody ciężarowe o masie całkowitej przekraczającej 24 tony. Dzięki temu, nie tylko z Sopotu zniknie spory problem, ruch zmaleje także w części Gdyni i Gdańska.

Zdjęcia Ziemi. Totalny kosmos

Międzynarodowa stacja kosmiczna okrąża Ziemię w 91 minut, a zdjęcia zgromadzone przez astronautów to tysiące godzin nagrań. Pewien włoski student podjął się jednak dzieła wyjątkowego. Łącząc niesamowite zdjęcia z ważnym przesłaniem. Chyba się udało.

Poznań daje pracę. Kogo szukają firmy?

Pracownicy z wielu branż poszukiwani. Władze Poznania wspólnie z przedsiębiorcami, którzy mają swoje siedziby w stolicy Wielkopolski, prowadzą specjalną kampanię reklamową w całym kraju. Finansuje ją miasto, ale - jak przekonują urzędnicy - to się opłaci.

Dla Feliksa Baumgartnera kosmos to za mało

Felix Baumgartner – człowiek, który nie waha się stanąć na krawędzi kosmosu i skoczyć w dół pytany o zdawałoby się zwykłe sprawy, mówi o wątpliwościach, obawach i niepewności jutra. Skoczek-rekordzista odpuszcza sobie przełamywanie kolejnych barier, by skupić się na pracy pilota-ratownika, hobbystycznym ściganiu w rajdach, a być może także założeniu rodziny. Miliony ludzi po jego skoku widzą w nim bohatera i wzór. On sam niechętnie przyjmuje zainteresowanie mediów, zwłaszcza jego prywatnością.