Najnowsze

Najnowsze

W Poznaniu nie nadążają odśnieżać

Po nocnych opadach śniegu, kierowcy w Poznaniu mają sporo problemów. Na wielu drogach wciąż leży gruba warstwa śniegu, pod którą kryje się lód. - Odśnieżyliśmy w sumie 500 kilometrów dróg, ale nie damy rady być wszędzie - tłumaczą drogowcy.

15-latek zamordował rodzinę. Chciał więcej

15-latek, który jest podejrzany o zabójstwo swoich rodziców i rodzeństwa w mieście Albuquerque w stanie Nowy Meksyk (USA) powiedział policji, że chciał zabić "więcej osób w popularnym miejscu".

Karetki z pacjentami czekają na pomoc w kolejkach

Kilkadziesiąt minut, a nawet kilka godzin. Średnio co trzy dni przed oddziałem ratunkowym w szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu karetki stoją w kolejce. - Nie jesteśmy w stanie przełamać bariery intelektualnej między światem medycyny, a światem biurokracji - rozkładają ręce lekarze.

Rząd ujawni, komu przyznano powojenne odszkodowania

Umowy odszkodowawcze podpisane po wojnie z właścicielami majątku pozostawionego w Polsce będą odtajnione – pisze "Rzeczpospolita". Tak zdecydował minister finansów. Ma to zapobiec wyłudzeniom i pomyłkom.

Rząd wzmocni wschodnią granicę

MSW likwiduje oddziały straży granicznej na południu i tworzy nowe na wschodzie. Przeniesionych ma zostać ok. 1,7 tys. funkcjonariuszy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Stan zdrowia Chaveza poprawia się? "Śmialiśmy się"

"Wracam ze spotkania z naszym prezydentem, Hugo Chavezem. Śmialiśmy się i żartowaliśmy" - poinformował były wiceprezydent Wenezueli Elias Jaua Milano. Przywódca Wenezueli przeszedł w grudniu czwartą, najtrudniejszą i prawdopodobnie najbardziej bolesną operację po wykryciu u niego nowotworu.

Skandal z biletami na One Direction. "Bunt matek"

Matki włoskich nastolatków zbuntowały się przeciwko masowemu zjawisku internetowych "koników", którzy sprzedają bilety na koncert bijącego rekordy popularności młodzieżowego zespołu One Direction w Weronie w cenie nawet ponad 4 tysięcy euro.

Urzędnicy szukali oszczędności, skończyło się tragedią

Gmina, szukając oszczędności, zdecydowała się we wrześniu wyłączyć latarnie przy drodze krajowej nr 30. Od tego czasu na drodze, która biegnie przez Gryfów Śląski, regularnie dochodziło do wypadków. Mieszkańcy prosili o włączenie lamp przez kilka miesięcy, ale potrzeba było tragedii, by urzędnicy wysłuchali ich próśb.

Ruszyły wybory w Izraelu. Netanjahu trzeci raz premierem?

We wtorek rano w Izraelu rozpoczęły się wybory do parlamentu. Przedwyborcze prognozy wskazują, że wygra prawicowa koalicja partii Likud i Nasz Dom Izrael. Sondaże wróżą trzecią kadencję obecnemu premierowi Benjaminowi Netanjahu.

"Gutek" chce pobić rekord Paszkego

Zbigniew Gutkowski podejmuje nowe wyzwanie. We wtorek rusza z trzyosobową załogą w rejs z Las Palmas na Gwadelupę. Chce pobić rekord Romana Paszkego, który przepłynął tę trasę w osiem dni.

Mali: Stan wyjątkowy przedłużony o kolejne 3 miesiące

Władze targanego przez rebelię Mali poinformowały w poniedziałek wieczorem, że obowiązujący od 12 stycznia stan wyjątkowy zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące. Wyznaczony czas - jak powiadomił w komunikacie rząd w Bamako - ma zapewnić "korzystny przebieg trwających operacji militarnych w celu wyzwolenia regionów okupowanych".

Syria: ponad 30 zabitych w zamachu samobójczym

Ponad 30 osób zginęło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Salmija, w centrum Syrii, w zamachu dokonanym za pomocą samochodu-pułapki - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Eurogrupą pokieruje Holender

Ministrowie finansów strefy euro wybrali w poniedziałek wieczorem na nowego przewodniczącego eurogrupy Holendra Jeroena Dijsselbloema. Zastępuje on opuszczającego to stanowisko Luksemburczyka Jean-Claude'a Junckera.

Obama zaprzysiężony. Różnorodność, jedność i koniec kryzysu w przemówieniu

Barack Obama został w poniedziałek uroczyście zaprzysiężony na drugą kadencję podczas publicznej ceremonii pod Kapitolem. - Nie ma znaczenia kolor skóry, stanowisko jakie pełnimy czy nazwisko. Jesteśmy wyjątkowi, bo wyznajemy te same idee, które niesie za sobą dokument powstały 200 lat temu - mówił podczas inauguracyjnego przemówienia.

Kłopoty narciarzy

Utknąć na wyciągu przy tęgim mrozie - to zdecydowanie może popsuć frajdę z jeżdżenia na nartach. A tak się zdarzyło w niedzielę w Krynicy-Zdroju. Ponad stu narciarzy zawisło, niektórzy kilkanaście a niektórzy kilkadziesiąt metrów nad ziemią i cierpliwe czekało aż ktoś ich uwolni. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, bo po godzinie wszyscy stąpali już po ziemi. U nas garść porad - co robić i czego nie robić w podobnej sytuacji od Anny Wilczyńskiej.

Prawo jazdy - zasady zmienione

W ośrodkach ruchu drogowego zmiany, w których - jak sprawdziliśmy - niełatwo się połapać nawet ośrodkom ruchu drogowego. A co dopiero mają powiedzieć kandydaci na kierowców. Ale po kolei. Zmiany weszły dziś i ich zamysł jest jak najbardziej słuszny: by kierowcy, zwłaszcza ci początkujący nie jeździli na pamięć, tylko myśleli i potrafili działać. Gorzej - jak to zwykle u nas bywa - idzie wdrożenie tych zmian. Brakuje czasu, sprzętu i wiedzy.

W walce z fotoradarami

Maskę włóż - wzywa Janusz Palikot. Do wyboru jest twarz Donalda Tuska, Sławomira Nowaka albo Jacka Rostowskiego. Politycy Platformy pomysł Palikota wrzucili do worka z napisem: kolejny barwny happening. On sam jednak mówi, że to rodzaj obywatelskiego nieposłuszeństwa w słusznej sprawie i dlatego w pobliżu fotoradarów nie ściągał nogi z gazu, tylko zakładał maskę. Tę z twarzą premiera. Inni wybrali inne, bo Janusz Palikot znalazł naśladowców.

Odtworzyć przodka

Na koniec matka neandertalczyka pilnie poszukiwana. Amerykański naukowiec z Harvardu chce odtworzyć wymarłego dziesiątki tysięcy lat temu naszego przodka. Ma 60 procent jego DNA, resztę dostarczy surogatka, o ile oczywiście się zgłosi. Po co te eksperymenty - zapytają państwo. Dla nauki. O naszych dawnych krewnych wiemy coraz więcej, ale odtworzenie go to zupełnie nowa wartość. Być może da odpowiedź na pytania, na które jeszcze nie wpadliśmy.