Najnowsze

Najnowsze

Ujawniono testament gwiazdora "Szybkich i wściekłych"

Majątek Paula Walkera, który zginął pod koniec ubiegłego roku w wypadku samochodowym, otrzyma zgodnie z wolą aktora jego córka, Meadow - poinformowały portale "TMZ.com" i "People.com", które uzyskały wgląd do testamentu Walkera.

Resocjalizacja jest im obca. "Nie chcą" tego robić, ale "nie mogą wykluczyć"

Otwarcie mówią, że nie wyciągnęli żadnych wniosków z kilkunastu lat pobytu w więzieniu. Nie potrafią zapewnić, że po wyjściu na wolność nie wrócą do starych zachowań i że znowu kogoś nie zabiją. Sami nie chcieliby siebie spotkać w ciemnej uliczce. Czy nowa ustawa da narzędzie do poradzenia sobie z groźnymi przestępcami, którym właśnie kończą się wyroki więzienia?

Spór o wybory miss. Uniwersytet jak "Wyższa Szkoła Baunsu i Lansu"?

- Nie rozmawiamy o tym, co robi UMK, jakie miał ostatnio ciekawe publikacje i dorobek. Rozmawiamy o tym, że UMK zamienia się w "Wyższą Szkołę Baunsu i Lansu" za pośrednictwem konkursu, który wcale nie powinien się na tej uczelni odbywać - skrytykowała zorganizowane na toruńskiej uczelni wybory uniwersyteckiej miss Anna Dryjańska z fundacji Feminoteka. Jej zarzuty odpierała organizatorka imprezy i była uczestniczka wyborów, Joanna Jankowska.

Najbliżsi pożegnali Jarosława Winieckiego

Rodzina, przyjaciele i byli współpracownicy pożegnali we wtorek Jarosława Winieckiego, wieloletniego operatora TVN24 i „Faktów”. Pogrzeb odbył się na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie. Winiecki zmarł w Gdańsku w wieku 50 lat.

Robił sobie zdjęcia na lodzie. Ściągnął służby ratunkowe

Gdyński monitoring zarejestrował we wtorek mężczyznę, który wszedł na cienki lód przy plaży, po czym wpadł do wody. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Na ich widok mężczyzna wyszedł na lód, tłumacząc, że chciał tylko zrobić... sesję zdjęciową. Grozi mu grzywna.

Niesiołowski i Grodzka o religii. "Szkoła od edukacji, Kościół od katechezy" czy "im więcej religii tym lepiej"?

- Im więcej religii, zwłaszcza dla małych dzieci, tym mniej potem lumpów, narkomanów, złodziei, bandytów i oszustów - przekonywał w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Poseł PO odniósł się w ten sposób do pomysłu Twojego Ruchu, by rząd ufundował wszystkim dzieciom darmowy e-podręcznik, sfinansowany z pieniędzy zaoszczędzonych dzięki likwidacji religii w szkołach. Inicjatywy broniła posłanka tej partii, Anna Grodzka.

Sokoły będą chronić Ławicę

Na poznańskim lotnisku rozpocznie w tym miesiącu pracę sokolnik. Jego podopieczni odstraszą inne ptaki, a także zające i lisy. Starty i lądowania w Poznaniu mają być bezpieczniejsze.

Skarbonka wróciła na krakowski Rynek

Na Rynek Główny w Krakowie powróciła skarbonka, do której mieszkańcy i turyści wrzucali pieniądze na renowację zabytków. Jesienią zeszłego roku została uszkodzona przez wandala.

Garri Kasparow zostanie Chorwatem?

Były szachowy mistrz świata i jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji Garri Kasparow wystąpił o przyznanie chorwackiego obywatelstwa - poinformował dziennik "Slobodna Dalmacija", powołując się na źródło w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

NSA "miało rozkaz podsłuchiwania Gerharda Schroedera"

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) najpóźniej w 2002 roku otrzymała polecenie podsłuchiwania ówczesnego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera - pisze gazeta "Sueddeutsche Zeitung" w wydaniu internetowym.

"Jeśli Trynkiewicz wyjdzie na wolność, nie będzie to klęska państwa"

Jeśli Mariusz Trynkiewicz wyjdzie na wolność, nie będzie to klęska państwa - powiedziała w "Faktach po Faktach" była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik. Jej zdaniem, nie można stosować zabiegów niezgodnych z prawem po to, by osoba, która zakończyła odbywanie kary, nie mogła wyjść na wolność. 10 lutego sąd zdecyduje, czy Trynkiewicz dalej będzie izolowany.

Zimowe arcydzieła nad Bałtykiem

Skute lodem molo, kra przy plaży czy wyrzucone na brzeg kule - to niektóre z "dzieł" tegorocznej zimy. Na niesamowity widok mogli się natknąć także ci, którzy we wtorek rano wybrali się na spacer nabrzeżem gdyńskiego portu wojennego. Jednym z nich był marynarz Piotr Leoniak, który postanowił sfotografować malowniczy wschód słońca.

Grybauskaite: ojciec nie był w NKWD

Prezydent Litwy Dalia Grybausakite zaprzeczyła, jakoby jej ojciec był sierżantem NKWD, a ona kolaborowała z partią komunistyczną Mykolasa Burakevicziusa zwalczającego dążenia niepodległościowe kraju w 1990 roku.

Udalcow znów przed sądem za antyputinowskie protesty

Przed Moskiewskim Sądem Miejskim wznowiony został proces lidera radykalnego Frontu Lewicy Siergieja Udalcowa, oskarżonego o zorganizowanie rozruchów na Placu Bołotnym w Moskwie w maju 2012 roku, przed inauguracją prezydenta Rosji Władimira Putina.

Szyici celem samobójczego zamachu

Dziewięć osób zginęło i około 40 zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały we wtorek policja i źródła szpitalne.

"Nie ma potrzeby ani powodu" pozbywać się Polaków z rządu

Premier Litwy Algirdas Butkeviczius oświadczył, że nie ma powodu, by rozważać usunięcie z koalicji rządzącej Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL). W liście otwartym domagało się tego kilkudziesięciu przedstawicieli litewskiej nauki i kultury.

Pogromca śniegu z silnikiem radzieckiego czołgu. "To są sprzęty niezawodne"

Bez problemu radzi sobie z 1,5-metrowymi zaspami, a w czasie odśnieżania potrafi spalić nawet 17 litrów oleju napędowego na godzinę. To ZiŁ 157 z napędem z radzieckiego czołgu, który od kilku dni walczy z zimą na Lubelszczyźnie. - To najstarsze pojazdy, jakie posiada nasza jednostka. To są sprzęty niezawodne - przyznał w rozmowie z TVN24 operator pługa, pan Adam.