Najnowsze

Najnowsze

Nocny wybuch gazu

21 osób zostało w nocy ewakuowanych z kamienicy przy ul. Kurkowej we Wrocławiu, po tym jak w jednym z mieszkań wybuchł gaz. Mieszkanie i część budynku zostały zniszczone. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Czas na cyfryzację. Koniec telewizji analogowej na Pomorzu

Punktualnie o godz. 5.00 rano minister administracji i cyfryzacji Michał Boni wyłączył sygnał analogowy na Pomorzu. Symbolicznego wyłączenia dokonał w siedzibie gdańskiego Oddziału Telewizji Polskiej. Telewizja analogowa przestała działać w 261 gminach w województwach: pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Pijany wtargnął z dzieckiem na jezdnię

19-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wtargnął na jezdnię w Łęczycy, cudem unikając zderzenia z nadjeżdżającym autem. Kilka metrów za nim szedł trzyletni chłopiec, który - jak ustaliła policja - był pod jego opieką. Za narażenie dziecka na niebezepieczeństwo grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Znaleźli ciało po 14 miesiącach. Leżało przed szpitalem

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 40-letniego Mirosława N., którego zwłoki znaleziono 9 października przed Szpitalem Wojewódzkim w Sosnowcu. Jak się okazuje, mężczyzna ponad rok wcześniej był pacjentem szpitala, do którego trafił po zgłoszeniu przez rodzinę próby samobójczej. Nie wiadomo, jak opuścił on placówkę, ani dlaczego zmarł.

94 lata Marynarki Wojennej

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości upamiętniające odtworzenie sił morskich Polski po odzyskaniu niepodległości. 28 listopada 1918 roku marszałek Józef Piłsudski wydał dekret, w którym rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną. Najważniejszym wydarzeniem obchodów będzie otwarcie nowej siedziby Muzeum Marynarki Wojennej.

Sąsiedzi nagrali, jak katuje syna. "Kocham. Nie biłem"

- Naprawdę ich kocham - zapewnia mężczyzna, który bił swoje dzieci w jednej z podtoruńskich wsi. I twierdzi, że czasem puszczały mu nerwy, ale swoich dzieci nie tknął. Dopiero nagranie sąsiadów z telefonu komórkowego spowodowało reakcję policji i opieki społecznej.

Pieszy we Wrocławiu czeka albo biegnie

- Parę minut czekania na czerwonym i kilka sekund, żeby przejść na drugą stronę ulicy to u nas standard - denerwują się wrocławianie. Urzędnicy odpowiadają, że wszystko jest w porządku, bo światła ustawiane są zgodnie z przepisami.

Licytują piłkę Platiniego

Do 5 grudnia trwa licytacja gadżetów z Euro 2012. Za piłkę z autografem Platiniego udało się do tej pory wylicytować tysiąc złotych. A to jeszcze nie koniec.

Poszło o bilety

Na koniec o tym, jak lekcja tolerancji nie wytrzymała próby tolerancji. 200 kibiców Motoru Lublin wykrzyczało pod lubelskim ratuszem, że nie życzą sobie, by na biletach komunikacji miejskiej był komiks. Ten miał w założeniu uczyć tolerancji i dlatego na rysunkach w rolach głównych pojawili się Żyd, Murzyn i kibic Motoru. Autor rysunków i pomysłodawca akcji pokazał, jak kibicują razem i w zgodzie. Bez przesady - odpowiedzieli kibice.

Wrodzona moralność?

Wzrost, wiek, doświadczenie życiowe nie mają tu większego znaczenia. Dobro od zła potrafią odróżniać już niemowlaki. Udowodnili to oczywiście amerykańscy naukowcy. Według nich zdecydowana większość, bo 80 proc. badanych maluchów potrafi odróżnić i wybrać dobro. Jak? Skoro nikt im tego nie tłumaczył, one same nie potrafią mówić, a więc tym bardziej myśleć abstrakcyjnie?

Wojna narkotykowa

Teraz filmowa prawda o krwawej wojnie, która toczy się w wielu krajach i w żadnym nie przynosi zwycięstwa. Zamiast niego są biliony dolarów strat, dziesiątki tysięcy zabitych i miliony za kratami. A narkotykowy biznes jak kwitł, tak kwitnie dalej, bo zapotrzebowanie na narkotyki na całym świecie jedynie rośnie.

Mali w rękach Al-Kaidy

Afrykańskie Mali - kiedyś egzotyczne, a teraz niebezpieczne miejsce, opanowane w sporej części przez terrorystów z Al-Kaidy. Rosną w siłę i czują się tam jak u siebie. Na reakcję sił międzynarodowych długo czekać nie będziemy. Misja zacznie się niebawem. Do Afryki ma też lecieć 200 naszych żołnierzy. Jakie zadania, ale też niebezpieczeństwa na nich czekają?

Awantura o Lyncha

Na pewno chodzi o pieniądze. Pewnie też o urażoną ambicję i oczekiwanie, że przed nazwiskiem słynnego reżysera wszystkie drzwi powinny się otwierać. W Łodzi stało się inaczej. Drzwi nieco się przymknęły i powstał spór, o którym głośno w całej Polsce. David Lynch chciał stworzyć w Łodzi światowe studio filmowe. Poprzednie władze dały mu zielone światło, nowe projekt wstrzymały. Reżyser jest oburzony, miasto się broni. Argumenty jednych i drugich wysłuchała reporterka "Polski i Świata".

Teka po Pawlaku

Innego wyjścia nie ma. Musi wejść do rządu. Tego oczekuje od niego jego własna partia, tego też oczekuje koalicjant, a Waldemar Pawlak, który mógł mu pomóc i w rządzie zostać, już się z niego wypisał. A zatem Janusz Piechociński, to o nim mowa, do rządu wejdzie. Pytanie tylko, na jakie stanowisko.

Uzdrowiska na sprzedaż

Zaniedbane, zniszczone, niekiedy wręcz zrujnowane - bez znacznych i szybkich inwestycji - długo nie będą już działać. Państwo płaci za leczenie kuracjuszy, ale nie stać go na utrzymywanie uzdrowisk. Ministerstwo skarbu planuje sprywatyzować do końca przyszłego roku sześć znanych kurortów leczniczych, m.in. w Ciechocinku, Kołobrzegu i Świnoujściu. Plany te ostro krytykuje Prawo i Sprawiedliwość, zarzucając rządowi wyprzedaż majątku za bezcen i pozbawianie Polaków możliwości leczenia. Czy te obawy są słuszne? Czy prywatyzacja to jedyny sposób na ratowanie uzdrowisk?

Pryska czar Ciechocinka

Ciechocinek to jeden z największych kurortów leczniczych w Polsce. Kilka sanatoriów, rozlewnia wody mineralnej i słynne zabytkowe tężnie solankowe. Część uzdrowiska już wcześniej trafiła w prywatne ręce i akurat w Ciechocinku nie okazały się to ręce lecznicze. Teraz pozostała część kurortu ma zostać sprzedana za, jak się szacuje, około 25 mln zł. Nie jest to zawrotna suma, ale dla nabywcy nie będzie to jedyny wydatek. Uzdrowisko potrzebuje ogromnych inwestycji, bo, jak sprawdził nasz reporter, legenda Ciechocinka nie ma już wiele wspólnego z jego rzeczywistością.

MON przedstawia cztery warianty wycofania wojsk z Afganistanu

Cztery wstępne warianty wycofania polskich wojsk z Afganistanu zaprezentowali we wtorek senatorom przedstawiciele MON. Przyznali, że są kłopoty z drogami zarówno przez Pakistan, jak i kraje byłego ZSRR. Plany zakładają, że część sprzętu wróci do kraju w 2013 r.

Miś

Adam Hofman nawet z sympatycznego misia potrafi uczynić stworzenie drugiej kategorii...

Minki

Marszałek Ewa Kopacz nie musi nic mówić, jej mimika robi to za nią...

Niezła paczka

Prezydent Bronisław Komorowski i wspomnienia z młodości spędzonej w Józefowie koło Warszawy.

Numer Jeden

Ryszard Kalisz jest posłem, który cieszy się największym zaufaniem społecznym.

Klapsik

Daniel Olbrychski może mieć problemy, albo wielu fanów.

Fragment

Premier Donald Tusk liczy na to, że prezes Jarosław Kaczyński wspomniał o nim w swoim najnowszym dziele.

Ciepło

Premier Donald Tusk o Ryszardzie Kaliszu ma jak najlepsze zdanie.

Prywatne ręce "leczą" uzdrowisko w Szczawnicy

Uzdrowisko w Szczawnicy ze słynną pijalnią wód od siedmiu lat w prywatnych rękach. W ramach reprywatyzacji wróciło do spadkobierców przedwojennego właściciela, hrabiego Stadnickiego. Wróciło, ale w stanie kompletnej ruiny. Nowy właściciel zainwestował w ośrodek ponad 150 milionów złotych i to nie koniec, bo jeszcze spora część wymaga remontu. Przykład Szczawnicy pokazuje, że prywatyzacja jest szansą dla zaniedbanego przez lata uzdrowiska, ale też poważnym wyzwaniem dla właściciela, który nie od razu może liczyć na zysk.

Miedwiediew: Rosja nie zmniejszy swoich rezerw w euro

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podkreślił we wtorek w Paryżu, że Rosja mimo kryzysu strefy euro nie planuje redukcji swoich rezerw w unijnej walucie. Szef rządu ponownie skrytykował Francję za wsparcie dla syryjskiej opozycji.