Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 16.02.2014

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Marek Magierowski (Do Rzeczy), Jacek Czarnecki (Radio Zet), Wojciech Maziarski (Gazeta Wyborcza) i Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści komentowali nowy program Prawa i Sprawiedliwości, szanse na debatę medialną Tusk-Kaczyński oraz wspominali zmarłego Zbigniewa Romaszewskiego.

Loża prasowa 09.02.2014

Goścmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Jacek Żakowski (Polityka), Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza). Publicyści rozmawiali o przygotowaniach lewicy do eurowyborów, Solidarnej Polsce, która zablokowała wspólną ustawę ws. rocznicy rozmów okrągłego stołu i o tym, co o współczesnej sztuce i jej sponsorowaniu przez państwo sądzi Prawo i Sprawiedliwość.

"Nie ma ocalałych". Odnaleziono szczątki samolotu, który zniknął z radarów

Nepalscy urzędnicy poinformowali w poniedziałek nad ranem, że samolot linii Nepal Airlines, który zniknął z radarów w niedzielne popołudnie, został odnaleziony na zboczu jednej z gór. Helikopter ratunkowy zauważył jego szczątki. Jak mieli przekazać władzom ratownicy, "nie ma możliwości, by ktokolwiek ocalał".

Poprosili mężczyzn, by przyszli na plac. Potem poderżnęli im gardła

Ponad 100 ludzi zginęło w wyniku ataku islamistycznej grupy paramilitarnej Boko Haram na jedną ze wsi we wschodniej Nigerii. Do ataku doszło kilka dni po tym, jak z regionu wycofali się żołnierze, którzy przestraszyli się ataków sekty po tym, jak 9 ich kolegów zginęło w zasadzce. Świadkowie cytowani przez BBC mówią, że ofiary mordu zginęły od kul, a część od noży.

Impreza oficjeli na hali sportowej. 250 butelek wódki i interwencja policji

Policjanci, strażacy i leśnicy świętowali na zaproszenie starosty w hali sportowej z Gryficach. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że napoje wyskokowe lały się na imprezie strumieniami, a zabawa zakończyła się interwencją policji. Mieszkańcy pytają, czy odbyło się to za pieniądze podatników i zgodnie z regulaminem. Poprzedni, szybko zmieniony, zabraniał spożywania alkoholu na obiekcie sportowym.

Uczniowie oburzeni zastrzeleniem Mariusa. "Gula mi w gardle stała"

Najpierw w duńskim zoo zastrzelono zdrową żyrafę, a potem poćwiartowano ją na oczach ludzi na karmę dla lwów. Później odbyła się pokazowa lekcja z martwym wilkiem. Głosy oburzenia nie cichną, także w polskich szkołach. - Gula w gardle mi stała, już chciałam się popłakać, bo po prostu to dla mnie bardzo straszne przeżycie - mówi jedna z uczennic.

Sąd zbada zażalenie władz więzienia ws. izolacji Mariusza T.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zbada dziś na niejawnym posiedzeniu zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza T. Sąd okręgowy orzekł, że tymczasowa izolacja nie jest konieczna, a po wyjściu na wolność T. ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju. T. 11 lutego wyszedł na wolność.

Trzeci do debaty

Debata o debacie. Tym razem Adam Hofman o pomyśle debatowania wraz z Leszkiem Millerem.

Niezła szopka

Szopka z udziałem polityków jest zawsze wyjątkowa. Swoje talenty prezentowali politycy różnych parti i ta szopka chyba przebiła tą codzienną, sejmową.

BAFTA rozdaje nagrody. Statuetki dla "Zniewolonego" i "Grawitacji"

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), która wręczyła w niedzielę swoje doroczne nagrody dla aktorów i reżyserów, uznała "Zniewolonego" Steve'a McQueena za najlepszy obraz roku. Statuetkę w kategorii najlepszy film brytyjski zdobyła z kolei "Grawitacja" Alonsa Cuarona.

Szwajcarska prawica chce jak najszybciej ograniczyć imigrację

Przywódca prawicowej Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) zażądał w niedzielę rychłego urzeczywistnienia restrykcji imigracyjnych, za jakimi opowiedzieli się niewielką większością głosów uczestnicy niedawnego referendum, zorganizowanego z inicjatywy tego ugrupowania.

"Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach"

- To nie jest tak, że po tym pierwszym mistrzostwie olimpijskim kończą się igrzyska. Przed nimi kolejne starty. Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach - mówiła w "Faktach po Faktach" o zwycięstwach Polaków w Soczi Otylia Jędrzejczak. A Robert Korzeniowski dodał: - Trzeba zachować głód odniesienia tego ostatecznego sukcesu.

Barroso wątpi w szanse niepodległej Szkocji na miejsce w UE. Edynburg: To groteskowe

Niezwykle trudne byłoby uzyskanie zgody wszystkich krajów Unii Europejskiej na przyznanie członkostwa nowym krajom, które postanowią oderwać się od istniejącego państwa, należącego do "28" - powiedział w niedzielę szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. - To groteskowe twierdzenie - oceniła wiceszefowa autonomicznego rządu Szkocji Nicola Sturgeon.

Olechowski o programie PiS: brzmi jak typowej lewicowej partii

- Pobieżny przegląd programu wskazuje na chęć wydania dużych pieniędzy, których tak naprawdę nie ma - ocenił przedstawione w sobotę propozycje PiS Andrzej Olechowski. Zdaniem byłego ministra finansów pomysły zawarte w programie partii Jarosława Kaczyńskiego sprawiają, że PiS "brzmi jak typowa lewicowa partia", "która by nieba przychyliła wszystkim, ale nie do końca wie, skąd wziąć pieniądze".

"Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach"

- To nie jest tak, że po tym pierwszym mistrzostwie olimpijskim kończą się igrzyska. Przed nimi kolejne starty. Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach - mówiła w "Faktach po Faktach" o zwycięstwach Polaków w Soczi Otylia Jędrzejczak. A Robert Korzeniowski dodał: - Trzeba zachować głód odniesienia tego ostatecznego sukcesu.

Muktada as-Sadr kończy z polityką

Iracki radykalny duchowny szyicki Muktada as-Sadr, który po wejściu wojsk USA do Iraku w 2003 roku prowadził przez szereg lat zbrojną rebelię przeciwko nim, a potem pojednał się z rządem, zadeklarował w niedzielę, że wycofuje się z polityki.

Lech odebrał Śląskowi nadzieję na puchary?

Śląsk po raz kolejny w tym sezonie zagrał nieźle, ale nie dało mu to nawet punktu. Wrocławianie wracają z Poznania na tarczy i na osiem kolejek przed końcem pierwszej fazy sezonu do grupy mistrzowskiej tracą sześć punktów.

Piękne trafienie Teodorczyka, czyli skutki krycia "na radar"

Lech - Śląsk 2:1. Łukasz Teodorczyk dostał piłkę z lewej strony ściął do środka i fenomenalnie uderzył. Możliwe to było tylko dlatego, że "kryjący" go Tadeusz Socha jedynie statystował, przyglądając się wszystkiemu z "bezpiecznej" odległości

Hamalainen z metra nie trafił ani nogą, ani ręką

To wręcz niewiarygodne, że w tej sytuacji nie padła bramka. Najpierw Marian Kelemen odbił strzał głową Marcina Kamińskiego, później dobitkę Kaspara Hamalainena, wreszcie Fin dobijał ręką (!) i... nie trafił w bramkę.

Paixao jak Bale. Spóźnione portugalskie Walentynki

Lech - Śląsk 1:1. Kalendarzowe Walentynki to co prawda 14 lutego, ale Marco Paixao okazję do gry miał dopiero dwa dni później. Portugalczyk od razu wykorzystał okazję i po zdobyciu bramki pokazał kibicom "serduszko" a la Gareth Bale.

Szybkie trafienie napastnika "z przymusu"

Lech - Śląsk 1:0. Mariusz Rumak wystawił Kaspera Hamalainena na szpicy i szybko dało to pozytywny efekt. Choć akurat Fin do siatki nie trafił z akcji, tylko głową po rzucie rożnym.

Duchowny uderzył dziecko? Tłumaczył się na mszy

10-letni chłopiec miał, według części parafian, zostać uderzony w twarz przez księdza w czasie komunii świętej w kościele w Obrzycku (woj. wielkopolskie). Domagają się oni, by proboszcz opuścił stanowisko. Duchowny tłumaczył się w niedzielę wiernym.