Najnowsze

Najnowsze

Po 20 latach Francja sądzi za ludobójstwo w Rwandzie

Prawie 20 lat po ludobójstwie w Rwandzie w Paryżu rozpoczął się we wtorek proces byłego rwandyjskiego oficera oskarżonego o współudział w tych tragicznych wydarzeniach. To pierwszy taki proces we Francji, często oskarżanej o wspieranie krwawego reżimu.

Papież Franciszek spotka się z Elżbietą II

Brytyjska królowa Elżbieta II i jej małżonek książę Edynburga Filip zostaną przyjęci 3 kwietnia na prywatnej audiencji przez papieża Franciszka. Tego dnia spotkają się także z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano - poinformował we wtorek Pałac Buckingham.

Wypadek na DK 81. Nie żyje 1 osoba, utrudnienia

Jedna osoba nie żyje, a cztery są ranne po wypadku, do jakiego doszło przed południem na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu (woj. śląskie), przy granicy z Żorami. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

WHO: Nadciąga "tsunami" zachorowań na nowotwory

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że nadciąga "tsunami" zachorowań na nowotwory. W 2025 r. liczba przypadków tej choroby wzrośnie z 14 do 19 milionów rocznie, w 2030 r. do 22 milionów, a w 2035 r. aż do 24 milionów - prognozuje "World Cancer Report 2014".

Golf ekstremalny? Piłka na łbie aligatora

Jeśli ktoś wątpi w to, że golf to emocjonujący sport, powinien spróbować gry na Florydzie. W amerykańskim Englewood w trakcie zwyczajnej popołudniowej sesji koledzy z miejscowego klubu nagle zauważyli aligatora z piłką golfową na łbie. Nie wiadomo, jak się na niej znalazła.

PE za uchyleniem immunitetu Zbigniewa Ziobry

Parlament Europejski opowiedział się we wtorek za uchyleniem immunitetu europosła Zbigniewa Ziobry w związku z procesem, jaki wytoczył mu Artur Balazs. Ziobro mówił przed głosowaniem, że oczekuje, iż jego immunitet "zostanie zdjęty".

Nazywa się Kang. Szpiegował dla Kima

Południowokoreański biznesmen został oskarżony o szpiegowanie na rzecz Korei Północnej - poinformowała we wtorek agencja Yonhap. Mężczyzna miał między innymi dostarczać władzom w Pjongjangu informacje na temat najnowszych projektów zbrojeniowych Seulu.

Był "czysty" przez 23 lata. Wrócił do heroiny w ubiegłym roku

W nałóg popadł zanim ukończył 20 lat, potem przez wiele lat z nim walczył, przez 23 lata pozostawał czysty - pisze o zmarłym aktorze Philipie Seymourze Hoffmanie portal telewizji ABC News. Zdobywca Oscara został znaleziony martwy w swoim apartamencie z igłą w przedramieniu. Według policji przyczyną śmierci było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyku.

Karzaj rozmawia z talibami za plecami USA. Waszyngton wściekły

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj prowadzi tajne rozmowy z talibami, które mają przekonać islamistów do zawarcia pokoju z rządem w Kabulu - informuje we wtorek "New York Times". Na razie negocjacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wojskowi i administracja Baracka Obamy są tymczasem wściekli, bo po ponad 10 latach od rozpoczęcia interwencji wojskowej w tym kraju, USA odstawia się na "boczny tor".

Tak się kończy testowanie lodu. Nagranie monitoringu

Kamery monitoringu w Bydgoszczy zarejestrowały dwie sytuacje, które mogły zakończyć się tragicznie. Młody mężczyzna wszedł na lód na tamtejszej rzece i zaczął testować jego wytrzymałość - w pewnym momencie wpadł do wody. Uratował go kolega. Do lodowatej Brdy wpadła także kobieta, której pomogło trzech mężczyzn.

Zamachowski jako płk Gendera. W "Jacku Strongu" tropi Kuklińskiego

- Z punktu postaci, które gramy ja i Mirek Baka, to on (płk Ryszard Kukliński - red.) zdradził ewidentnie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Zbigniew Zamachowski, odtwórca roli oficera kontrwywiadu, płk. Gendery, w filmie "Jack Strong". Sam jednak nie ma wątpliwości, że Kukliński jest bohaterem. Obecny ustrój w Polsce - według aktora - jest po części zasługą Kuklińskiego. - Bez niego byłoby dużo trudniej i dużo dłużej - podkreślił. Dziś premiera filmu.

Polscy misjonarze zaatakowani w sercu Afryki. MSZ nakłania do ewakuacji

MSZ nakłania polskich misjonarzy z Republiki Środkowoafrykańskiej do natychmiastowej ewakuacji i apeluje do wszystkich polskich obywateli o jak najszybsze opuszczenie tego kraju. Jak informują zachodnie agencje cytujące miejscową policję, w ciągu ostatniej doby w walkach między muzułmanami i chrześcijanami zginęło co najmniej 75 osób. Dramatyczne chwile przeżywali też polscy misjonarze, którzy obserwowali jak miasto, w którym działa ich misja, jest palone przez rebeliantów.

18 zabitych w nalocie syryjskich sił rządowych

Co najmniej 18 osób zginęło w rezultacie intensywnych nalotów lotnictwa rządowego na rejony kontrolowane przez rebeliantów w Aleppo, na północy Syrii - poinformowały w nocy z poniedziałku na wtorek źródła opozycyjne. Według nich, styczeń był najtragiczniejszym miesiącem konfliktu.

Szef niemieckiego MSZ za twardą linią ws. Ukrainy

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier wyraził przekonanie, że UE powinna podtrzymywać presję na władze Ukrainy grożąc im sankcjami i zachowywać gotowość do podjęcia decyzji o ich wprowadzeniu. Dodał, że dostrzega na Ukrainie niewielki postęp.

Nie ma przepisu na winnych śmierci bliźniąt

Za śmierć Pauliny i Piotra, nienarodzonych bliźniąt z Włocławka, mimo wielu nieprawidłowości, które potwierdziła kontrola Ministerstwa Zdrowia, prawdopodobnie nikt nie poniesie odpowiedzialności karnej. Polskie prawo karze bowiem za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, a dziecko staje się nim dopiero w momencie narodzin.

Możesz ocenić onkologa. Ruszył specjalny portal

Działalność portalu Onkomapa (www.onkomapa.pl) skierowanego do chorych na nowotwory i ich bliskich zainaugurowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Warszawie. Ma on pełnić rolę przewodnika po przyjaznych pacjentom ośrodkach onkologicznych w Polsce.