Najnowsze

Najnowsze

Kolejna tura "atomowych" rozmów zakończona fiaskiem

Inspektorom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) nie udało się osiągnąć porozumienia z Iranem w kwestii kontroli jego programu nuklearnego - przyznał po powrocie z rozmów w Teheranie szef delegacji MAEA.

Rekrut miał dość. Wbiegł na lotnisko i krzyczał "Tak jest!"

Obsada wieży kontroli lotów lotniska w San Diego miała niecodzienne przeżycie, gdy wczesnym rankiem na pas startowy wpadł mężczyzna w szortach. Okazało się, że to rekrut zbiegły z pobliskiej bazy piechoty morskiej. Krzyczał tylko "Tak jest!", "Tak jest!".

Kwiatkowski: Jakoś wcześniej nie wywracali sędziemu życiorysu

Odpowiedzialność za tę sytuację ponoszą politycy, którzy rozhuśtali emocje w tej sprawie - powiedział w "Jeden na jeden" były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO, komentując doniesienia o pogróżkach, jakie miał otrzymać sędzia Igor Tuleya. Polityk Platformy nie zgadza się z tym, że Tuleya powinien się wyłączyć z procesów lustracyjnych, bo jego matka była funkcjonariuszką SB. - Jestem przeciwny temu, żeby dzieci ponosiły odpowiedzialność za rodziców - zaznaczył Kwiatkowski.

Stół ze studia "Faktów" sprzedany za 15,1 tys. zł!

Słynny stół ze studia "Faktów" TVN, wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został wylicytowany za ponad 15 tys. złotych. Suma zasili konto WOŚP, która uzbierała do tej pory prawie 40 mln złotych.

Teatr bez sceny świętuje urodziny

Polski Teatr Tańca kończy 40 lat. Z tej okazji organizowany jest cykl spotkań pt. "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś". W piątek mieszkańcy Poznania będą mogli zobaczyć spektakl "Pawana na śmierć Infantki".

Nie musi zwracać 50 tys. zł. Lekarz wygrał proces z NFZ

Doktor Krzysztof Majdyło wygrał proces z NFZ. Fundusz żądał 56 tys. zł od lekarza za źle wystawione recepty na leki refundowane. Sąd w Gdańsku stwierdził, że metoda naliczania kar przez NFZ jest niezgodna z prawem. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Kwiatkowski: Jakoś wcześniej nie wywracali sędziemu życiorysu

Odpowiedzialność za tę sytuację ponoszą politycy, którzy rozhuśtali emocje w tej sprawie - powiedział w "Jeden na jeden" były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO, komentując doniesienia o pogróżkach, jakie miał otrzymać sędzia Igor Tuleya. Polityk Platformy nie zgadza się z tym, że Tuleya powinien się wyłączyć z procesów lustracyjnych, bo jego matka była funkcjonariuszką SB. - Jestem przeciwny temu, żeby dzieci ponosiły odpowiedzialność za rodziców - zaznaczył Kwiatkowski.

Sędzia Tuleya: Dostałem sygnał: "Wiemy, gdzie mieszkasz"

Ktoś posmarował drzwi mieszkania sędziego Igora Tulei. Ktoś wytropił jego syna - informuje "Gazeta Wyborcza". - Zastanawiam się, co można zrobić, i nie widzę prostego rozwiązania - mówi sędzia Wojciech Małek, przewodniczący wydziału, w którym orzeka Tuleya.

Meksyk: Osiem ofiar katastrofy awionetki

Co najmniej osiem osób, w tym troje dzieci, zginęło w czwartkowej katastrofie prywatnej awionetki na południu Meksyku. Maszyna rozbiła się tuż po starcie z lokalnego lotniska - poinformowały władze lotnicze.

Wraca afera z "listą Lagarde"

Grecki parlament przegłosował w nocy z czwartku na piątek wniosek dotyczący objęcia byłego ministra finansów Jeorjosa Papakonstantinu śledztwem w sprawie tzw. afery z "listą Lagarde", która zawierała nazwiska rzekomych oszustów podatkowych.

Mali: USA wesprą Francję samolotami

Stany Zjednoczone zgodziły się udostępnić Francji samoloty transportowe i w ten sposób rozszerzyły wsparcie dla francuskiej interwencji w Mali - poinformowali w czwartek przedstawiciele władz. USA wciąż rozważają prośbę Paryża ws. tankowania w powietrzu.

Szefowa MFW: nie czas na odpoczynek

Światowa gospodarka uniknęła upadku, ale by zapobiec ponownemu pogorszeniu, wciąż jest wiele do zrobienia, m.in. na polu zatrudnienia, a także ukończenia reform rynków finansowych - oceniła w czwartek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde.

Obama namawia Camerona do zostania w UE

Stany Zjednoczone doceniają silną Wielką Brytanię w silnej Unii Europejskiej - powiedział podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej prezydent USA Barack Obama brytyjskiemu premierowi Davidowi Cameronowi.

USA uznały rząd Somalii. Po 22 latach

Stany Zjednoczone po raz pierwszy od 1991 roku uznały rząd Somalii - ogłosiła w czwartek sekretarz stanu USA Hillary Clinton podczas spotkania z prezydentem Somalii Hasanem Szejkiem Mohamudem. To początek nowego etapu w stosunkach między USA i Somalią - dodała.

Prawo jazdy "po staremu" ostatni dzień. Potem będzie trudniej

Dziś ostatni dzień egzaminów na prawo jazdy według starych zasad. Od jutra w całym kraju zaczną obowiązywać nowe przepisy. Zmieni się dużo, a o upragnione "prawko" będzie trudniej. Dlatego w ostatnich tygodniach oblężenie przeżywały Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD).

Uziemione marzenia

Sen o Dreamlinerze na razie odleciał. Maszyny stoją i do odwołania nie będą mogły wzbić się w powietrze. Dla LOT-u, w którego kasie i tak pustki, to dodatkowe wielkie koszty. Supernowoczesne maszyny miały zarabiać, a przynoszą straty. Do tego jedna maszyna jest w Polsce, druga zdążyła dolecieć do Stanów i pauzuje tam. Co dalej - tego nie wie nikt.

Doniesienie na agenta CBA

Spełniły się zapowiedzi sędziego Igora Tulei i do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez tak zwanego dużego agenta Tomka. Nomen omen - Tomaszowi N. grozi nawet 10 lat więzienia za to, że w akcji CBA przeciwko lekarzowi Mirosławowi G. uwiódł pielęgniarkę, nakłonił ją do wynoszenia dokumentacji szpitalnej i że dzięki temu mógł coś zyskać. Agent liczył na awans.

Na ratunek zakładnikom

Ilu zakładników jest jeszcze w rękach islamskich terrorystów? Ilu żyje, ilu zginęło, a może uciekło? Po akcji algierkiego wojska więcej jest pytań niż odpowiedzi, a światowe agencje przekazują sprzeczne informacje. Według jednych w nalocie zginęło 35 zakładników, według innych 25 zdołało uciec, a 6 zginęło. Porywacze, którzy sami siebie nazywają Zamaskowaną Brygadą zapowiadają, że zabiją pozostałych zakładników, jeśli Francja nie przerwie operacji w Mali. Niepokojąco w tym wszystkim brzmią słowa brytyjskiego premiera, że "powinniśmy się przygotować na złe wiadomości" z Algierii. Te aktualne zebrał Piotr Świerczek.

Fotoradar od środka

Nie znoszą ich kierowcy, ale niestety - pokochał rząd. Kilka słów o fotoradarach widzianych od środka. Co ma we wnętrzu taka maszyna, że potrafi zrobić zdjęcie samochodowi pędzącemu z prędkością 250 kilometrów na godzinę? Albo jak jest skonstruowana, że nie straszny jej ani wielki upał, ani trzaskający mróz? Fotoradary na części pierwsze rozłożył Łukasz Wieczorek.

Linia obrony Katarzyny W.

Sprawa, która od roku porusza całą Polskę. Dokładnie dziś mija rok od kiedy, zgodnie z aktem oskarżenia, Katarzyna W. zaczęła przygotowania do zabójstwa 6-miesięcznej córki. Za miesiąc rusza jej proces. Prokuratura twierdzi, że matka Madzi z premedytacją zamordowała dziecko. Jak udało nam się dowiedzieć - obrona będzie dowodzić, że był to nieszczęśliwy wypadek. W tym procesie nie ma żadnego bezpośredniego dowodu winy - wszelkie wątpliwości będą więc działać na korzyść Katarzyny W.

Najtrudniejsze procesy

Procesy poszlakowe to najtrudniejsze procesy, bo nie ma w nich bezpośredniego dowodu winy. To jednocześnie procesy, które rozpalają wielkie emocje - to często głośne sprawy, którymi żyje opinia publiczna i w których opinia publiczna wydaje swoje wyroki. To też procesy, w których szala sprawiedliwości bardzo się waha.