Najnowsze

Najnowsze

Dawniej tajne laboratorium ZSRR. Teraz szpital, z którego pacjenci nie wracają

Przez lata o tym, co się działo za murami laboratorium, nie wiedzieli nawet okoliczni mieszkańcy. W kontrolowanym przez Związek Radziecki instytucie prowadzono badania nad bronią biologiczną. Ebola, gorączka krwotoczna, krztusiec - w czasach zimnej wojny w banku placówki zgromadzono najniebezpieczniejsze wirusy. Dziś w Těchonínie, tuż przy polskiej granicy, działa jedyny w Europie szpital zakaźny dla ofiar biologicznego terroryzmu. Ekipa "Czarno na białym" jako pierwsza polska telewizja zwiedziła Centrum Ochrony Biologicznej.

"Sto kilometrów będzie nasze". Dziennikarze TVN24 szykują się do "Wings for Life World Run"

Jeszcze tylko cztery dni i wystartują. Kamera TVN24 - z lądu i powietrza - podpatrywała naszych dziennikarzy przygotowujących się do biegu "Wings for Life World Run". - Człowiek się meczy, dyszy, wszytko boli - mówił reporter TVN24 Wojciech Bojanowski. - Ale to, co jest w tym biegu wyjątkowe, to cel. To jest impreza charytatywna i 100 proc. wpisowego jest przeznaczane na cel fundacji "Wings for Life" - dodawał. Wtórowali mu Mariusz Rudnik, wydawca TVN24 oraz Katarzyna Karpa z portalu tvn24.pl.

"Zakładnicy odzyskali wolność". Nie wiadomo którzy

Zakładnicy wzięci w Doniecku przez prorosyjskich separatystów, zostali uwolnieni - poinformowała miejscowa delegatura MSW. Nie sprecyzowano, ile osób odzyskało wolność. Wcześniej informowano o przetrzymywaniu przez separatystów siedmiu osób, pojmanych podczas poniedziałkowej demonstracji za jednością Ukrainy.

Kraków chwali się, że maksymalnie wykorzystał unijne środki

- Kraków maksymalnie wykorzystał fundusze unijne - chwali się prezydent Jacek Majchrowski. Jak mówi, obecność w UE pozwoliła m.in na rozwój komunikacji miejskiej i modernizację gospodarki wodno-ściekowej. - Miasto stało się cennym ośrodkiem biznesowym, inna rzecz, że to są raczej działania niezależne od władz miasta - mówi dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prezydent Korei Południowej przeprasza za katastrofę

Południowokoreańska prezydent Park Geun Hie publicznie przeprosiła we wtorek za to, że nie była w stanie zapobiec nieprawidłowościom, które doprowadziły do zatonięcia promu 16 kwietnia. W katastrofie śmierć poniosło lub zaginęło ponad 300 ludzi.

"Hjuston mamy problem!". Biegnąc, walczą o życie Ani

Rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie - łączy ich to, że wszyscy chcą pomóc 27-letniej Ani chorej na międzybłoniaka opłucnej. 30 kwietnia wyruszą, by przebiec 450 kilometrów i zebrać pieniądze na eksperymentalną terapię w Houston. - Wierzymy mocno, że ludzie są dobrzy i dlatego milion złotych jest w zasięgu naszej ręki - przekonują.

Ciężko ranny mer Charkowa leczony w Izraelu

Mer Charkowa został przewieziony na leczenie do Izraela - poinformował rzecznik rady miejskiej Jurij Sidorenko. Hennadij Kernes został postrzelony przez nieznanych sprawców w poniedziałek. Jest w ciężkim stanie.

Kliczko ostrzega: Następna może być Polska. Też była częścią Rosji

- To, co robi Władimir Putin, nie jest logiczne. Wszystko opiera o chory pomysł odbudowy imperium - stwierdził w rozmowie z "Foreign Policy" Witalij Kliczko. Zdaniem jednego z czołowych ukraińskich polityków, rosyjskiego prezydenta trzeba zatrzymać teraz, bo inaczej będzie on parł naprzód. Po Ukrainie celem ma być Polska. - Przecież też była częścią Rosji - stwierdził Kliczko.

Israel Kac zaatakował Kerry'ego. "Wstydź się"

Izraelski minister transportu Israel Kac potępił słowa sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego, który miał stwierdzić, że jeśli Izrael nie doprowadzi wkrótce do porozumienia pokojowego z Palestyńczykami, to może przekształcić się w państwo apartheidu. Amerykanin utrzymuje, że źle zrozumiano jego słowa i nic takiego nie powiedział.

Rewolucja w walce z rakiem? Polski naukowiec przedstawia swoje badania

Polski naukowiec z Politechniki Warszawskiej twierdzi, że wynalazł rewolucyjną metodę walki z rakiem. Metoda wykorzystuje nanocząstki, czyli mikroskopijne kapsułki, mniejsze od wirusów, które precyzyjnie docierają do komórek rakowych, bo zawierają słodki wabik. Czy to przełom? Onkolodzy mówią o niezwykle interesujących badaniach.

Policjanci kupili wykształcenie? Autor prac już się przyznał

Co najmniej 12 policjantów z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego jest podejrzewanych o kupowanie prac magisterskich i licencjackich - dowiedzieli się dziennikarze programu "Uwaga!" TVN. Prokuratura Rejonowa w Opolu zapowiada postawienie im zarzutu poświadczenia nieprawdy. Wśród podejrzewanych policjantów jest były pracownik zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Opolu. W prokuraturze rozpoczęły się pierwsze przesłuchania w tej sprawie.

ONZ: Natychmiast i bezwarunkowo uwolnić obserwatorów OBWE

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zażądał natychmiastowego uwolnienia obserwatorów OBWE i ukraińskich wojskowych, uprowadzonych we wschodniej części Ukrainy przez prorosyjskich separatystów - poinformował w poniedziałek jego rzecznik Stepane Dujarrić.

Schroeder świętował urodziny z Putinem

Były socjaldemokratyczny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder świętował w poniedziałek swe 70. urodziny w towarzystwie prezydenta Rosji Władimira Putina w Petersburgu - poinformowały rosyjskie media.

Rosja zapewnia Pentagon: nie najedziemy na Ukrainę

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu "po raz kolejny zapewnił, że rosyjskie siły zbrojne nie najadą na Ukrainę" - podał Pentagon, informując o rozmowie telefonicznej szefów resortów obrony Rosji i USA.

Kałasznikow podwoił produkcję

Koncern Kałasznikowa zwiększył produkcję w porównaniu z ubiegłym rokiem o 130 procent - podała w informacji prasowej firma. Tylko w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyprodukowano 31 tysięcy sztuk broni. Nie sprecyzowano jakie są źródła takiego wyniku.

Zakładnik za zakładnika. Pięć nazwisk na liście mera Słowiańska

Prorosyjscy separatyści są gotowi na wymianę zakładników - poinformował w poniedziałek samozwańczy mer Słowiańska. Wiaczesław Ponomariow powiedział, że przygotowana została lista pięciu osób, których uwolnienia żądają w zamian za wypuszczenie więzionych od piątku obserwatorów OBWE.

Szojgu: Bezprecedensowy wzrost aktywności NATO przy rosyjskiej granicy

W rejonie rosyjskiej granicy mamy do czynienia z bezprecedensowym wzrostem aktywności sił zbrojnych USA i NATO - uważa minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, którego słowa cytuje RIA Novosti. Szojgu poinformował także o telefonicznej rozmowie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

Sherlock Holmes odwiedzi Kraków

Znany i ceniony na całym świecie aktor Benedict Cumberbatch będzie gościem 7. edycji Off Plus Camera. Fani kina niezależnego zobaczą go w filmie "Little Favour", gdzie nie tylko wciela się w główną postać, ale którego jest też producentem. Po pokazie premierowym odbędzie się spotkanie z aktorem.