W Los Angeles po raz 65. rozdane zostały nagrody Emmy, zwane "telewizyjnymi Oscarami". "Breaking Bad" - opowiadający historię nauczyciela chemii, który staje się baronem narkotykowym został uznany za najlepszy serial. Sukces z ubiegłego roku powtórzył "Modern Family" - najlepszy serial komediowy. Uważany przez wielu za faworyta do nagrody głównej "House of Cards", musiał obejść się smakiem. Na otarcie łez - statuetka powędrowała do reżysera tego serialu Davida Finchera. Jednocześnie to pierwsza nagroda Emmy dla serialu internetowego.

Seremet kontra straż miejska. Jest kasacja ws. fotoradarów

Do Sądu Najwyższego trafiła pierwsza kasacja w sprawie ukarania kierowcy przez straż miejską na podstawie zdjęć ze stacjonarnego fotoradaru - poinformowała Prokuratura Generalna. W jej ocenie straże miejskie nie mają prawa wykorzystywać takich urządzeń.

Rumak ma dość. Arboleda odstawiony od składu

Obrońca Lecha Poznań Manuel Arboleda został odstawiony od składu na poniedziałkowy mecz z Piastem Gliwice - taką decyzję podjął trener "Kolejorza" Mariusz Rumak. To kara za błędy Kolumbijczyka przy obu straconych golach w przegranym meczu z Pogonią Szczecin. Choć 34-letni piłkarz strzelił w tym spotkaniu także gola, to jednak było to za mało, by przekonać szkoleniowca Lecha, aby zabierać go do Gliwic na mecz 9. kolejki.

Dwóch policjantów zginęło w zamachu bombowym

Co najmniej dwóch policjantów zginęło, a około 20 osób zostało rannych w zamachu samobójczym w Dagestanie - podało radio Echo Moskwy. Według regionalnego MSW do ataku doszło przed komisariatem policji. Wśród poszkodowanych w zamachu są dzieci.

Minuta Costa Concordii. Wybraliście wideo tygodnia

Nagranie z podnoszenia Costa Concordii okazało się najpopularniejszym materiałem wideo w naszym serwisie w ubiegłym tygodniu. Drugie miejsce zajęło nagranie pokazujące proces starzenia się. Trzecia pozycja przypadła Polakowi - najlepszemu w akrobacjach z piłką.

Karny na Legii? Nawałka nie chce komentować

- Nie będę mówił o decyzji sędziego. Skoro zagwizdał, to widocznie były powody - tak skomentował kontrowersyjny rzut karny dla Legii, trener Górnika Adam Nawałka. Z kolei szkoleniowiec mistrza Polski Jan Urban pochwalił swoich zawodników zwłaszcza za grę w drugich 45 minutach, w których Legia strzeliła zwycięską bramkę. - Wydawało się, że przepalili silniki w pierwszej połowie, jednak po przerwie w każdym momencie było widać, że drużyna chce wygrać - przyznał.

Ruch podniósł się z kolan. Wyjazdowa nieskuteczność problemem Śląska

Piłkarze Ruchu połowicznie zmazali plamę z Białegostoku. W debiucie Jana Kociana w roli trenera chorzowianie zremisowali ze Śląskiem Wrocław 1:1. - Trener powiedział nam, że mamy zapomnieć, o tym co było. Najważniejsze jest to, że podnieśliśmy się po straconej bramce, co ostatnio nam się nie udawało - komentowali "Niebiescy". Bardziej z gry niż z jednego punktu byli zadowoleni wrocławianie. - Brakuje skuteczności na wyjazdach. O ile nasza gra cieszy, to skuteczność już nie - mówili.

Wraca "14" i "19" - nowy rozkład w Krakowie

ZIKiT ogłosił kolejną zmianę w rozkładzie komunikacji miejskiej w Krakowie. W związku ze zbliżającym się rokiem akademickim i zakończeniem remontu torowiska na al. Pokoju, od poniedziałku, 23 września tramwaje i autobusy pojadą według nowych rozkładów.

Hit nie rozczarował - na boisku i na trybunach

Najciekawiej zapowiadające się starcie 8. kolejki ekstraklasy nie rozczarowało. Szybkie tempo, znakomita postawa zabrzan w pierwszej połowie, dominacja gospodarzy w drugiej, świetny doping kibiców obu drużyn - wszystko to w meczu na szczycie tabeli w którym Legia pokonała Górnik 2:1. Po tym zwycięstwie piłkarze Jana Urbana zostali samodzielnym liderem ekstraklasy.

"Chcieliśmy przetrzymać napór i zadać decydujący cios"

- Legia zdominowała nas w drugiej połowie, chcieliśmy przetrzymać ten napór i zadać decydujący cios - stwierdzili po porażce z Legią piłkarze Górnika. Podopieczni Adama Nawałki mogą być jednak zadowoleni ze swojej postawy zwłaszcza w pierwszych 45 minutach. - W pierwszej połowie narzuciliśmy swój styl gry, zostawiliśmy dużo zdrowia - dodali.

"Kwestią czasu było strzelenie przez nas zwycięskiego gola"

Choć Górnik długo potrafił przeciwstawić się mistrzowi Polski, to jednak uległ w Warszawie Legii 1:2. - Dopóki goście mieli siłę, stawiali wysoki pressing. Kwestią czasu było strzelenie przez nas drugiego gola. Na szczęście ciężką pracę zawsze ktoś wynagradza - stwierdzili po meczu piłkarze Jana Urbana.

Loża prasowa 22.09.2013

Gośćmi Loży Prasowej byli: Piotr Skwieciński (w Sieci), Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Tomasz Wołek. Publicyści rozmawiali o ujawnionych przez wojskową prokuraturę zeznaniach ekspertów zespołu Macierewicza oraz badaniach prof. Ireneusza Krzemińskiego na temat antysemityzmu wśród Polaków.