Najnowsze

Najnowsze

Samoloty znikały z radarów nad Europą. Winne ćwiczenia NATO?

Nawet kilkadziesiąt samolotów pasażerskich lecących nad Europą znikało w ostatnich dniach z pola widzenia radarów. Jak twierdzą przedstawiciele służb austriackich i słowackich, wszystkiemu mają być winne ćwiczenia wojsk NATO, które trenowały korzystanie ze sprzętu do walki elektronicznej.

Amerykanie ewakuowali część personelu z ambasady w Bagdadzie

Stany Zjednoczone poleciły w niedzielę zwiększyć poziom zabezpieczenia ambasady w stolicy Iraku, Bagdadzie, w związku z zagrożeniem ze strony rosnących w siłę dżihadystów. Część personelu placówki dyplomatycznej ma być ewakuowana - poinformował Pentagon.

Prezydent Kolumbii wybrany na drugą kadencję

Urzędujący szef państwa Juan Manuel Santos wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich w Kolumbii. Na Santosa oddało swój głos 53 procent wyborców, a na jego konkurenta Oscara Ivana Zuluagę 47 procent.

Problemy żony Nowaka ze skarbówką. Były minister szuka pomocy u przyjaciół

- To są jaja kur.. Co za kraj, ja pier.... - żali się podczas spotkania z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem Sławomir Nowak. Przy stole, w VIP-owskim pokoju restauracji, szuka pomocy wśród znajomych i znajomych znajomych - "Mirków" i "Gosiek", którzy mogliby rozdmuchać czarne chmury nad jego głową. Słyszy, że może coś da się zrobić. Fragmenty nagrań opublikował tygodnik "Wprost".

Egipt wciąż bez rządu. Nie ma chętnych na teki ministrów

Formowanie nowego rządu Egiptu opóźnia się w sytuacji, gdy kilka osób odmówiło kandydowania na stanowiska ministerialne, które zaproponował im premier Ibrahim Melheb - poinformowała w niedzielę agencja Reuters, powołując się na dwa źródła rządowe.

Padło kolejne irackie miasto

Islamistyczni rebelianci opanowali w niedzielę miasto Tal Afar w północno-zachodnim Iraku - poinformował Reuter, powołując się na rozmowy telefoniczne ze świadkami wydarzenia.

Afera podsłuchowa to prowokacja obcych służb? "Nie lekceważyłbym tego wątku"

- Jak ustali się sprzęt, będzie wiadomo, kto mógł podsłuch założyć - zauważa Piotr Niemczyk, ekspert ds. służb specjalnych. Drugi gość "Faktów po Faktach" Andrzej Barcikowski sugeruje, by ocenie zostały poddane trzy wątki sprawy: działalność komercyjna, zorganizowana działalność przestępcza oraz prowokacja służb obcych. - Nie lekceważyłbym go - mówi o ewentualnym udziale obcych służb Barcikowski, były szef ABW, dziś dyrektor Departamentu Ochrony Narodowego Banku Polskiego.

"Deszczyca przekroczył granice przyzwoitości"

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w niedzielę, że szef dyplomacji Ukrainy Andrij Deszczyca "pozwolił sobie na uwagi przekraczające granicę przyzwoitości". Była to reakcja na obraźliwe wyrażenie pod adresem prezydenta Putina użyte przez Deszczycę.

Cytat z Sienkiewicza

Internauci szybko i dużą dozą humoru skomentowali nagrania ze spotkania polityków w jednej z warszawskich restauracji. W sieci pojawiły się memy, które wywołują uśmiech w tej przykrej sytuacji.

"Jesteście w tyłku"

Włodzimierz Czarzasty rozumie w jak trudnej sytuacji jest Platforma Obywatleska i szczerze współczuje kolegom.

Belka przerywa milczenie. "To nie był polityczny deal"

Prezes Narodowego Banku Polskiego osobiście odniósł się do sprawy ujawnionych taśm. W wywiadzie dla RMF FM stwierdził, że jego rozmowa z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem to nie był żaden "polityczny deal" tylko "rozmowa dwóch ludzi, którzy są zatroskani różnymi przejawami życia w Polsce". Wcześniej NBP wydał oświadczenie, w którym określił opublikowane przez "Wprost" nagrania jako "fragmenty wyrwane z kontekstu".

Ulala Benzema! Francja miażdży

Świetny debiut Francji na brazylijskim mundialu. "Les Bleus" rozstrzelali Honduras. Wygrali 3:0, w czym ogromna zasługa Karima Benzemy, który miał udział przy wszystkich trzech golach.

Po publikacji taśm. Będzie "trzęsienie ziemi" w rządzie Tuska?

Dymisja ministra Sienkiewicza - to na początek. Dymisja całego rządu, nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, wniosek o jego rozwiązanie i przedterminowe wybory - to najdalej idące żądania opozycji. Jest też propozycja powołania komisji śledczej, która zajęłaby się aferą podsłuchową. "Fakty" TVN przedstawiły niektóre ze scenariuszy politycznej przyszłości Donalda Tuska i jego rządu po ujawnieniu taśm. Materiał Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Afera podsłuchowa to prowokacja obcych służb? "Nie lekceważyłbym tego wątku"

- Jak ustali się sprzęt, będzie wiadomo, kto mógł podsłuch założyć - zauważa Piotr Niemczyk, ekspert ds. służb specjalnych. Drugi gość "Faktów po Faktach" Andrzej Barcikowski sugeruje, by ocenie zostały poddane trzy wątki sprawy: działalność komercyjna, zorganizowana działalność przestępcza oraz prowokacja służb obcych. - Nie lekceważyłbym go - mówi o ewentualnym udziale obcych służb Barcikowski, były szef ABW, dziś dyrektor Departamentu Ochrony Narodowego Banku Polskiego.

Gol w ostatniej akcji! Szwajcaria wydarła zwycięstwo

Wreszcie Europa się odgryzła! Dotychczas drużyny ze Starego Kontynentu przegrywały pojedynki z reprezentacjami Ameryki Płd., ale honor uratowali Szwajcarzy. I to w ostatnich sekundach meczu! Dla Ekwadoru była to wstrząsająca końcówka. Prowadząc 1:0, ostatecznie przegrali 1:2.

"Głowa ministra Sienkiewicza leży już na talerzu", ale "to nie koniec Platformy"

- Będzie niesmacznie, amoralnie. Będziemy mówili o kryzysie państwa, ale po dwóch-trzech miesiącach ta afera minie. To nie jest żaden koniec Platformy - ocenia Norbert Maliszewski. Ekspert od marketingu politycznego w rozmowie dla TVN24 stwierdza, że podczas zapowiedzianej na poniedziałek konferencji "Donald Tusk będzie chciał się zachować, jak dobry car i pokarać złych bojarów." - Głowa ministra Sienkiewicza leży już na talerzu - dodał.