Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy bezpłatny weekend na A1 bez korków. Wolniej w drodze na Hel

W sobotę ruch w punktach poboru opłat na autostradzie A1 jest "płynny" - taką informację podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Potwierdzają to reporterzy TVN24, którzy sprawdzają, czy darmowa decyzją rządu autostrada jest bezproblemowo przejezdna. Kierowcy w sobotę stoją jednak pod koniec trójmiejskiej obwodnicy, przy zjeździe na Hel.

Sudanowi Południowemu grozi klęska głodu. Na śmierć narażonych jest 4 mln ludzi

W pogrążonym wojną Sudanie Południowym trwa największa na świecie operacja humanitarna prowadzona przez ONZ. Klęska głodu może nastąpić nawet za kilka tygodni. Na śmierć narażonych jest 4 mln ludzi. 50 tys. dzieci może umrzeć na skutek niedożywienia. Human Rights Watch nawołuje do nałożenia embarga na broń i w raporcie opisuje zbrodnie wojenne.

"Wielki brat" na szlakach

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ponownie rozstawili fotopułapki. Choć służą głównie do monitorowania zwierząt, to rejestrują także turystów, którzy zbaczają ze szlaków. Kary im jednak nie grożą.

Siemoniak: przekonamy się, jak NATO wyciąga wnioski z obecnego kryzysu

Mam nadzieję, że od szczytu w Newport będziemy budowali znaczącą obecność sił NATO w Polsce - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak przed zaplanowanym na wrzesień spotkaniem liderów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według ministra bieżący rok jest testem dla Sojuszu. - Przekonamy się, w jaki sposób NATO wyciąga wnioski z obecnego kryzysu bezpieczeństwa w Europie - powiedział Siemoniak.

Operacja Krasnyj Łucz. Separatyści boją się odcięcia

Ukraińskie siły przechodzą znów do ofensywy w Donbasie. Jeśli uda im się manewr pod Krasnym Łuczem, rozetną siły separatystów na trzy części. W nocy – choć wielu tego się spodziewało – nie doszło do rosyjskiej interwencji. Wiceszef administracji prezydenta Ukrainy mówi jednak o próbie jej rozpoczęcia.

69 lat temu Amerykanie zrzucili bombę atomową na Nagasaki

W 69. rocznicę zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki burmistrz tego miasta wyraził zaniepokojenie zapowiedzianym przez japoński rząd zmianami w polityce bezpieczeństwa, odchodzącymi od stosowanej dotychczas zasady pacyfizmu.

8.08 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: w Małopolsce trwa sprzątanie po wtorkowo-środowych ulewach, już teraz wiadomo, że straty są ogromne. Z każdym dniem przybywa miejsc, które są podtopione po nawałnicach - tej nocy ucierpiał między innymi Nowy Sącz.

40 lat temu Richard Nixon podał się do dymisji

40 lat po dymisji Richarda Nixona jego prezydentura opisywana jest jako kryminalna. Prezydent USA ustąpił w wyniku afery Watergate, która okazała się tylko jednym elementem kampanii sabotażu, jaką Nixon prowadził przeciwko prawdziwym i wydumanym wrogom.

150 lat temu urodził się Roman Dmowski

9 sierpnia 1864 r. w Kamionku, dziś część Warszawy, urodził się Roman Dmowski - główny ideolog polskiego nacjonalizmu, przywódca obozu narodowego, dyplomata, uczestnik konferencji pokojowej w Paryżu w 1919 r. Jeden z twórców polskiej niepodległości.

Darmowy podręcznik trzyma poziom?

Pół miliona nowych darmowych państwowych podręczników czeka na pierwszoklasistów. Czy rząd sprawił się dobrze? Opinie na temat podręcznika zebrane przez reportera programu "Polska i Świat" są mało pochlebne.

Ebola w Kanadzie? Mężczyzna trafił do izolatki

Mężczyzna, który niedawno wrócił z Nigerii i wykazuje objawy typowe dla zarażenia wirusem Ebola, trafił na obserwację do szpitala pod Toronto - podały kanadyjskie media. W związku z epidemią śmiercionośnego wirusa w Nigerii obowiązuje stan wyjątkowy.

Nowa faza wojny z fanatykami

Nowa wojna w rejonie Zatoki Perskiej i Bliskiego Wschodu. W ślad za wczorajszym oświadczeniem prezydenta Baracka Obamy amerykańskie samoloty rozpoczęły bombardowania Iraku, konkretnie pozycji bojowników Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu. Według Amerykanów naloty mają powstrzymać radykalną rebelię oraz katastrofę humanitarną, która grozi chrześcijańskiej mniejszości na północy Iraku.

Rzecznik kurii na froncie wojny ideologicznej?

Czy to jeszcze rzecznik kurii, czy już prawicowy polityk i to nie stroniący od ostrych opinii? Takie pytanie ciśnie się na usta po tym, jak rzecznik kurii warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki kilka razy zabierał głos w debacie publiczne, i to na tematy, którymi jego diecezja wcale się nie zajmowała. Mówił i o tęczy i o gejach. Po co i za czyją zgodą?

Wieś z wyrokiem śmierci. Wyburzą domy, zbudują drogę

Przy drodze z Gdańska do Elbląga stoi równy rząd ekranów akustycznych. Za nimi kryją się popegieerowskie gospodarstwa i troski zwykłych ludzi. Mieszkańcy Starych Babek od lat żyją z wyrokiem, który na wieś wydali drogowcy. Decyzja o tym, że ich domy zostaną zrównane z ziemią, by ustąpić miejsca ekspresowej S7, zapadła jeszcze w 2008 roku. Miejscowi ciągle jednak nie wiedzą, jak zostaną wycenione ich gospodarstwa i jak mogą planować sobie życie.

Strach ma wielkie oczy

To był lot dla ludzi o mocnych nerwach, choć jak się okazało całkowicie bezpieczny. - Pikowaliśmy w dół, a w maskach nie było tlenu - tak pasażerowie relacjonowali awaryjne lądowanie czarterowego samolotu w locie z wakacji w Turcji. Ale czy był powód do paniki?

Bezpłatny znaczy lepszy?

Państwowy elementarz dla pierwszoklasistów jest gotowy. Za trzy tygodnie trafi do prawie wszystkich szkół. Bezpłatny dla rodziców elementarz od początku był szeroko komentowany, bo to rząd zlecił jego przygotowanie i wydrukowanie. Było tyle samo pochwał co i krytyki. Czas więc do elementarza zajrzeć.