Najnowsze

Najnowsze

"Spowiedź zabójcy". Przestroga dla kierowców, którzy "wierzą w nieśmiertelność"

- Był pogodny dzień. Jechałem w terenie zabudowanym. Śpieszyło mi się. Na pasy nagle wbiegła kobieta. Jej śpieszyło się na autobus. To był ułamek sekundy - opowiedział w "Tak jest" Tomasz Pawlak, skazany za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna na kursach reedukacyjnych przestrzega innych kierowców. - Jest żywym przykładem dla tych, którzy wierzą w nieśmiertelność - dodał na antenie TVN24 mł. inspektor policji Marek Konkolewski.

Zabili na drodze, a teraz przestrzegają innych kierowców

"Poznaj i zrozum ryzyko" - to nowy pomysł Policji na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy, którzy spowodowali śmiertelne wypadki - spotykają się z innymi i przekonują ich do przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy. W programie Tak Jest rozmawiali o tym Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji i Tomasz Pawlak - kierowca, który odsiaduje wyrok za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i bierze udział w akcji.

Sześcioletni "żołnierz kalifatu". To nagranie wstrząsnęło Australią

Grupa australijskich muzułmanów znalazła się pod lupą śledczych po tym, gdy jedna z telewizji opublikowała nagranie, na którym widać kilkuletniego chłopca skandującego, że "nigdy nie jest się za młodym, by być żołnierzem kalifatu". Na filmiku słychać też okrzyki, że Barack Obama powinien spłonąć w piekle, a zgromadzone na sali osoby wymachują flagami kojarzonymi z ekstremistycznymi ugrupowaniami islamistów.

Stan wyjątkowy w Burkina Faso. Po 27 latach mają dość prezydenta

Dowódca sił zbrojnych Burkiny Faso ogłosił rozwiązanie parlamentu i wprowadzenie godziny policyjnej w całym kraju. Zapowiedział też powołanie tymczasowego rządu, który ma rządzić krajem przed rok. Nie wiadomo, kto stanie na jego czele. Prezydent Burkiny Faso Blaise Compaore ogłosił wcześniej stan wyjątkowy, rozwiązał rząd i zapowiedział dialog z opozycją. Ma to umożliwić wyjście z kryzysu, w jakim pogrążył się kraj, gdy rząd zaproponował zmianę w prawie umożliwiającą reelekcję prezydenta.

Roman Polański w TVN24: prawdopodobnie w marcu na dłużej zostanę w Polsce

Roman Polański powiedział w TVN24, że w marcu zamierza na dłużej przyjechać do kraju, będzie pracować nad filmem. Odnosząc się do wniosku o ekstradycję do USA, prawnicy reżysera podkreślili, że "ani nie zastosowano środków zapobiegawczych, ani nie wszczęto procedury ekstradycyjnej". - Śledczy nie dopatrzyli się podstaw do zatrzymania - zauważył adwokat.

Szwecja uznała Palestynę. Izrael odwołuje ambasadora

Szwecja oficjalnie uznała państwo palestyńskie. Rząd w Sztokholmie wyraził nadzieję, że krok ten przyczyni się do wznowienia zamrożonego izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego. Decyzja wywołała zadowolenie Autonomii Palestyńskiej, potępił ją Izrael. Izraelski resort dyplomacji odwołał na konsultacje swojego ambasadora w Sztokholmie.

Kolejny odcinek A4 otwarty. Łączy Tarnów z Dębicą

W czwartek oddano do użytku 35-kilometrowy odcinek autostrady A4 Tarnów – Dębica. Dzięki temu o pół godziny skrócił się czas dojazdu z Krakowa do Rzeszowa. Podróżni z Rzeszowa uzyskali także bezpośrednie autostradowe połączenie do Niemiec i Czech.

"Mówili nam, że produkujemy drzwi na licencji. A my je po prostu podrabialiśmy"

Nie chce pokazać twarzy, bo boi się o własne bezpieczeństwo. Ale ze szczegółami opowiada o tym jak przez kilka lat nieświadomie sprzedawała - jej zdaniem - podrabiane drzwi przeciwpożarowe. - Nikt z nas, pracowników, nie wiedział, że to co robimy, to oszustwo - mówi Magda, była pracownica firmy. Właściciele odpierają zarzuty i twierdzą, że drzwi miały atesty, były przeciwpożarowe, a licencja nie była wymyślona.

Przywłaszczył 16 tys. zł? Były wiceszef IMGW aresztowany

Zarzut przekroczenia uprawnień w celu przywłaszczenia 16 tys. zł postawiła prokuratura Łukaszowi L., b. wiceszefowi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który miał wyprowadzić pieniądze z IMGW. Sąd aresztował go na trzy miesiące.