Najnowsze

Najnowsze

Pełzająca aneksja separatystów. Rosjanie już w pełni kontrolują Abchazję

Rosyjska Duma Państwowa ratyfikowała układ o sojuszu i partnerstwie strategicznym z Abchazją, separatystycznym regionem Gruzji. Układ ten, odrzucany przez Tbilisi, według ekspertów oznacza w praktyce aneksję Abchazji przez Federację Rosyjską. Za ratyfikacją umowy głosowało w Dumie 441 deputowanych, jeden był przeciwko i również jeden wstrzymał się od głosu.

Nazwał premier "lawirantką". Wipler przed komisję etyki

Klub PO skierował do komisji etyki skargi na posłów: Przemysława Wiplera (niezrzeszony) i Armanda Ryfińskiego (koło Bezpieczeństwo i Gospodarka). Chodzi o ich wypowiedzi podczas ubiegłotygodniowych głosowań w Sejmie nad nowelizacją tzw. ustawy węglowej. Wipler nazwał wówczas premier Ewę Kopacz "lawirantką".

Nikomu nie ufamy tak, jak prezydentowi

Prezydent Bronisław Komorowski w styczniu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków, ufa mu 78 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje premier Ewa Kopacz. Największą nieufność wzbudzają Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński.

Tak kiedyś Poznań radził sobie ze śmieciami. Niezwykłe zdjęcia sprzed 86 lat

90 lat temu, po decyzji o zburzeniu dawnych murów fortecznych, do Poznania włączono siedem wsi znajdujących się na obrzeżu miasta. Dzięki temu powierzchnia miasta dwukrotnie się zwiększyła. Wówczas podjęto także decyzję o wprowadzeniu rewolucji śmieciowej. Patrząc na zdjęcia, wydaje się, że zmiany wprowadzono skuteczniej niż obecnie.

Rodzeństwo z Donbasu z pozwoleniami na pobyt stały w Polsce

8-letni Bohdan, 7-letni Mykoła i 4-letnia Weronika jako pierwsi otrzymali decyzje wojewody warmińsko-mazurskiego o przyznaniu zezwolenia na pobyt stały. Ta decyzja zrównuje cudzoziemca z obywatelem Polski we wszelkich uprawnieniach, z wyłączeniem praw politycznych. Na takie dokumenty czeka jeszcze ponad 170 osób ewakuowanych z Donbasu.

"Przestępczy rozkaz" nasilenia walk. Putin oskarża Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył w piątek władze Ukrainy o wydanie "przestępczego rozkazu" rozpoczęcia działań bojowych w Donbasie na wielką skalę. Oskarżył stronę ukraińską o używanie artylerii i lotnictwa również w rejonach gęsto zaludnionych.

Francuzi pogrzebali zamachowca w anonimowym grobie. W kraju fala islamofobii

Amedy Coulibaly, zamachowiec odpowiedzialny za śmierć policjantki i czterech zakładników w sklepie z koszerną żywnością, został pochowany w piątek rano. Spoczął na dużym cmentarzu pod Paryżem w miejscowości Thiais. Władze Mali, skąd pochodził Coulibaly, odmówiły przyjęcia ciała i przeprowadzenia pochówku.

Papież Franciszek pomógł poznańskiej szkole. "Bardzo wzruszył się naszą historią"

Informacje o poznańskiej szkole, która zmuszona jest radzić sobie bez windy dla niepełnosprawnych dzieci, dotarły nawet do Watykanu. - O sytuacji szkoły dowiedział się jałmużnik papieski i to on powiadomił papieża Franciszka - wyjaśnia ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy poznańskiej kurii. A papież postanowił pomóc szkole finansowo. Jak mówi dyrektor szkoły Maria Warda, w Watykanie decyzję podjęto po obejrzeniu materiału na antenie TVN24.

Prokuratura dalej chce ścigać dziennikarzy uniewinnionych przez sąd

Prokuratorzy apelują od uniewinniającego wyroku dla dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej - dowiedział się portal tvn24.pl. Dokładnie w tym samym czasie inni prokuratorzy wszczynają śledztwo, w którym zbadają, czy policjanci złamali prawo, zatrzymując reporterów w PKW.

Znika most kolejowy nad Wartą. Mieszkańcy domagają się kładki

Ważącą ponad 80 ton część mostu kolejowego na poznańskiej Starołęce zdemontowano w nocy z czwartku na piątek. Remont południowej nitki wiaduktu potrwa do listopada. Remont drugiej nitki zaplanowany jest na 2016 r. Mieszkańcy i władze Poznania walczą teraz, by przy okazji inwestycji powstała kładka pieszo-rowerowa nad Wartą.

Minął termin ultimatum. Los pojmanych przez dżihadystów nieznany

Upłynął termin ultimatum postawionego przez dżihadystów władzom Japonii. Nie ma jednak żadnych informacji na temat losu dwóch zakładników pojmanych przez bojówkarzy Państwa Islamskiego. Japońskie władze nie poinformowały, czy zgodziły się zapłacić okup. Podały jedynie, że prawo zabrania im próbować rozwiązania siłowego.

"Powinno być zlikwidowane". Politycy "hejtują" i kochają "Szkło" już od 10 lat

- "Szkło kontaktowe" powinno być zlikwidowane. To jest audycja, która obraża w sposób całkowicie niedopuszczalny - taką ocenę wydał programowi emitowanemu na antenie TVN24 już od 10 lat sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Choć twórcy "Szkła" nieraz zaleźli politykom za skórę, to nie brakuje tych, którzy zabiegają o to, by w nim wystąpić. Już w piątek zapraszamy na specjalne, jubileuszowe wydanie programu z udziałem zaprzyjaźnionych dziennikarzy i satyryków.

Co w życiu jest ważne? Oddychanie. Spotem walczą o powietrze

- Ludzie pytają, co w górach jest ważne, a ja odpowiadam, że to samo co w życiu: oddychanie - mówi w spocie "Walka o oddech" biegacz wysokogórski i himalaista Andrzeja Bargiel. Przygotowany przez Podhalański Alarm Smogowy spot z jego udziałem uświadamia wagę problemu, z którym boryka się Zakopane. W piątek normy powietrza w Małopolsce zostały poważnie przekroczone. Wprowadzono I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza.

Skazany za jazdę po pijanemu wciąż prokuratorem. "Mamy sądy powszechne i sądy koleżeńskie"

Miał we krwi niemal półtora promila alkoholu, uszkodził trzy pojazdy i uciekł z miejsca zdarzenia. Wrocławski prokurator trzy lata temu został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Z zawodu wyrzucić go jednak nie sposób. - Jest rzeczą zupełnie niepojętą, że osoba, która jest skazana prawomocnym wyrokiem, wciąż jest prokuratorem - mówi Maciej Lisowski z Fundacji Lex Nostra. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.