Najnowsze

Najnowsze

Ukradli samochód. W środku był wózek inwalidzki. Apel

Auto Kingi Krokoszyńskiej w ubiegłym tygodniu zostało skradzione z osiedlowego parkingu przy ul. Żeromskiego w Wejherowie (woj. pomorskie). W samochodzie był składany wózek inwalidzki jej ojca. Mężczyzna po udarze jest częściowo sparaliżowany i wymaga codziennej rehabilitacji.

Terroryzował Kolumbię, zabijał dla Escobara. "Popeye" wyszedł na wolność

John Jairo Velasquez Vasquez, cieszący się najgorszą sławą morderca na zlecenie, został wypuszczony na wolność z więzienia w Kolumbii. "Popeye", który w latach 80. i 90. był "cynglem" narkotykowego barona Pablo Escobara, spędził za kratkami 22 lata. W czasie procesu przyznał się do 300 zabójstw i uczestniczenia w prawie trzech tysiącach innych mordów.

"NYT": Bez odwilży po spotkaniu w Mińsku

Mimo że wreszcie doszło do bezpośredniego spotkania prezydentów Ukrainy i Rosji, to rozmowa Petra Poroszenki i Władimira Putina w Mińsku nie doprowadziła do przełomu. Żadna ze stron nie jest gotowa na zawieszenie broni - ocenia w środę "New York Times".

Tusk przedstawił plany rządu. W Sejmie ministerialny maraton

Rząd do końca swojej kadencji ma dwa priorytety: zwiększenie rent i emerytur oraz zwiększenie ulg dla rodzin z dziećmi - powiedział w Sejmie Donald Tusk. Premier przedstawił plany rządu na kolejne miesiące. Po nim głos zabrali ministrowie. Opozycja oczekiwała, że szef rządu odniesie się do śledztwa dot. podsłuchów polityków. Tymczasem Tusk poświęcił tej sprawie zaledwie dwa zdania. Poinformował, że we wrześniu minister Bartłomiej Sienkiewicz przedstawi szczegółową informację na ten temat.

Dziś oficjalnie rusza kampania wyborcza. Partyjny bój o samorządy

Rusza kampania przed wyborami samorządowymi. Zarejestrowane komitety będą mogły prowadzić agitację aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej, czyli do północy 14 listopada. Do urn pójdziemy 16 listopada. Na starcie kampanii partie mają już, z pewnymi wyjątkami, ustalonych kandydatów na prezydentów miast. Trwa układanie list do sejmików. Większość ugrupowań zapowiada, że hasła wyborcze i programy zaprezentuje w początku września.

"NATO stanie się bardziej widoczne na Wschodzie"

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zaprzeczył w środę w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung", jakoby w Sojuszu byli członkowie pierwszej i drugiej kategorii. Zapewnił, że wszystkie kraje NATO traktowane są tak samo.

"Skoro można tak, to po co specjalne prawo". Czy Jędrzej i Marek zniechęcą do ustawy o związkach partnerskich?

Kupili razem auto, założyli firmę. Jedyne, na co czekali, to ustawa o związkach partnerskich. Ustawy na razie nie będzie, dlatego sprawy wzięli w swoje ręce. Jędrzej i Marek tak bardzo chcą być razem, że myśląc o ślubie wymyślili "Umowę Partnerską". Funkcję księdza czy urzędnika stanu cywilnego przejął krakowski notariusz. Pojawiają się jednak głosy, że ten precedens zniechęci rządzących do zmian w prawie - bo skoro można tak, to po co specjalna ustawa. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Już w niedzielę wielki mecz. TVN zmierzy się z TVP

Wielki mecz: gwiazdy TVN kontra gwiazdy TVP już w najbliższą niedzielę! 31 sierpnia o godz. 17 na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. W roli kapitanów wystąpią Kamil Durczok i Piotr Kraśko. Cel jest szczytny: pomóc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Materiał "Faktów TVN".

Wielkie pieniądze za opóźnienia. Linie lotnicze sięgają do kieszeni

Polscy przewoźnicy lotniczy płacą coraz większe pieniądze za swoją niepunktualność. Pod względem liczby niekorzystnych dla nich rozstrzygnięć przed sądami ostatnie dwa miesiące były rekordowe. Bywa, że na jednym opóźnionym o kilka godzin rejsie linia traci kilkaset tysięcy złotych. - Rośnie nie tylko świadomość pasażerów, ale także biznes, który można na tym zrobić - twierdzą eksperci lotniczy.

Nigeria zatrzymała Ebolę? Leczony jest już tylko jeden chory

Ministerstwo zdrowia Nigerii poinformowało we wtorek, że w kraju "jak na razie powstrzymano" rozprzestrzenianie się wirusa eboli; leczony jest już tylko jeden chory. WHO wycofała z kolei personel z laboratorium w Sierra Leone, gdy jeden ze specjalistów zaraził się wirusem.

Będzie komisja śledcza ds. likwidacji WSI

Mocne rozpoczęcie nowego politycznego sezonu przez Platformę Obywatelską. Klub PO opowiedział się za powołaniem sejmowej komisji śledczej do sprawy likwidacji WSI, za którą stał Antoni Macierewicz.

Rowerzysta twarzą w kałuży

To prawda, to nie była pogoda na rower. Chwilę wcześniej padało i w wielu miejscach stały kałuże. Problemem, jak się okazało, nie była jednak woda, tylko to co kryło się pod nią. Łukasz Wieczorek pojechał śladami bohatera filmu, który bije rekordy oglądalności w Internecie.

O której do szkoły?

Nastolatki nie powinny zaczynać szkoły od 08.00 - mówią amerykańscy lekarze. Powód? na lekcjach uczniowie są niewyspani, przez co gorzej się uczą i chorują. Jak na to patrzą lekarze i uczniowie w Polsce?

Zabłąkani Rosjanie na Ukrainie

W Mińsku rozmowy, a na Ukrainie rosyjscy żołnierze w niewoli. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy publikuje nagranie z zeznaniami zatrzymanych wojskowych. Rosjanie twierdzą, że nie wiedzieli, iż są po ukraińskiej stronie, ich przełożeni zapewniali ich, że to tylko ćwiczenia na terytorium Rosji.

"Dwie prawdy" o karze dla arcybiskupa Wesołowskiego

We wtorkowym odcinku programu „Dwie prawdy” Jan Wróbel przekonywał, że arcybiskup Wesołowski "zamknął sobie drogę do nieba". Z kolei Roman Kurkiewicz argumentował, że powinien zostać on osądzony na Dominikanie. - Nie jest już dyplomatą watykańskim, więc niech dostanie wyrok. Wesołowski pod sąd, a Janek sobie doda, że Boży - stwierdził Kurkiewicz. Prowadzący rozmawiali też o Jędrzeju i Marku, którzy wymyślili "Umowę Partnerską".