Najnowsze

Najnowsze

Zielone światło do przechodzenia na czerwonym? Walczą o zmianę przepisów

"Czekanie na czerwonym świetle, gdy ulica jest pusta i przejście nie stanowiłoby żadnego zagrożenia jest marnotrawstwem czasu" - pisze Stefano Tompson, autor petycji "Żądamy depenalizacji przechodzenia przez ulicę na czerwonym świetle", którą podpisało już ponad 8 tys. internautów. Policjanci są sceptyczni. - Przy naszej niskiej kulturze jazdy liberalizacja tego prawa nie byłaby niczym dobrym. Zbyt dużo pieszych ginie na drogach - mówią.

Andrzej Duda w błyskach fleszy ratuje kolegę

Kampania wyborcza ruszyła na dobre. Sztaby dwoją się i troją, by pokazać kandydatów z jak najlepszej strony. Andrzej Duda szusował w czwartek na stoku i udowodnił, że jest wytrawnym narciarzem. Pomógł również partyjnemu koledze, Adamowi Kwiatkowskiemu, który nieszczęśliwie wywrócił się na śniegu. Akcja przeprowadzona została pod czujnym okiem reporterów, co wywołało spekulacje, że była to "ustawka" na potrzeby kampanii. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek podkreśla jednak w rozmowie z tvn24.pl, że obrażenia posła są poważne, a podobne insynuacje - niesmaczne.

Dzieci leżą w szpitalnej świetlicy, nie ma oddziału zakaźnego. "To co wyprawia NFZ jest niedopuszczalne"

- Od miesiąca na moim oddziale dzieci leżą na świetlicy, bo w salach brakuje miejsc. Nie ma już oddziału zakaźnego, więc ryzyko zakażeń wewnątrzszpitalnych jest ogromne. Na naszej pediatrii jest 20 łóżek, a pacjentów 23. Na 12 sal są tylko 3 izolatki. Powinniśmy ich mieć co najmniej 10, aby bezpiecznie hospitalizować dzieci - mówi Tomasz Jarmoliński, ordynator oddziału dziecięcego. Nie lepiej jest w innych szpitalach.

Wiózł auto w aucie. Żeby zaoszczędzić na paliwie

Niecodzienny ładunek odkryli policjanci z białostockiej drogówki w dostawczym busie z Litwy. W pojeździe jednej z firm kurierskich znaleźli... inne auto. Okazało się, że kierowcy samochodów zdecydowali się na taką podróż, aby zaoszczędzić na paliwie.

Centrum Deportacji Górnoślązaków. W sobotę muzeum otworzy prezydent Komorowski

W ciemności rozlegną się karabinowe strzały, potem przez szpary w ścianie, jak w wagonie bydlęcym widać będzie umykający krajobraz. Organizatorzy nowego muzeum w Radzionkowie oddali klimat wydarzeń sprzed 70 lat. Bohaterami są tysiące Ślązaków wywiezionych w głąb Związku Radzieckiego. Muzeum pod nazwą Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR zostanie otwarte w sobotę. Na uroczystość zaproszono m.in. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ciosek o mińskim porozumieniu: kryje w sobie tysiąc pułapek

- Wszystko będzie zależało od woli politycznej - ocenił możliwe efekty porozumienia mińskiego Stanisław Ciosek. Były ambasador Polski w ZSRR i Rosji stwierdził w programie "Wstajesz i wiesz", że wiele uzgodnionych punktów jest niejasnych, a ich implementacja kryje w sobie "tysiąc pułapek". - Najważniejsze jest jednak, że przestaną zabijać, przynajmniej na jakiś czas - podkreślił.

Kapitan Selmy dla TVN 24: to była żegluga w starym stylu

- Jacht stoi zacumowany do wielkiej bariery lodowej Rossa, która przez ponad wiek broniła dostępu na Antarktydę, której przez sto lat nie widział żaden człowiek - relacjonował z Zatoki Wielorybów kapitan ekspedycji. Ich jacht, jako jedyna jednostka żaglowa, dopłynął tak daleko na południe.

60 milionów złotych dla PKM. Będą dodatkowe przystanki

Są pieniądze na budowę trzech dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Mieszkańcy Gdańska już w tym roku będą mogli skorzystać z przystanku Osowa, a Gdynianie w 2016 roku będą dostaną stacje Karwiny i Stadion, co ułatwi korzystanie z nowej linii. Wszystko dzięki zwiększeniu unijnego dofinansowania o około 60 mln zł.

Hollywood do niego dorosło. Jak filmy Eastwooda pokonywały drogę do Oscarów

Ponad 150 nagród i 250 nominacji. Napisać o Clincie Eastwoodzie i jego wkładzie w historię amerykańskiego kina to jak zabrać się za tworzenie encyklopedii. I, chociaż widzowie wielbili go od początku kariery, Hollywood pokochało dopiero 20 lat temu. Gdy patrzy się na jego dorobek filmowy, nie sposób nie zauważyć, że to wcale nie Clint Eastwood w latach 90. stał się dobrym reżyserem. To Hollywood do odbioru jego filmów dopiero wtedy dorosło.

Maciuś połknął tuż przed śmiercią fragment długopisu i się udusił. "To nieszczęśliwy wypadek"

Wstępne wyniki przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok wykazały, że Maciuś zmarł, bo się udusił. Tuż przed śmiercią połknął fragment długopisu, który zatkał prawe oskrzele główne. - Nie ulega wątpliwości, że możemy mówić o nieszczęśliwym wypadku. Czekamy jednak na dokładne wyniki sekcji zwłok, które będą znane w ciągu kilkunastu dni - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Nie rolnicy, ale pomór świń zaszkodzi Sawickiemu?

"Sawicki musi odejść, to frajer" - tak protestujący rolnicy żądają głowy Marka Sawickiego. Minister rolnictwa uważa tymczasem, że nie wydarzyło się nic takiego, co uzasadniałoby blokowanie dróg. Na temat jednego z głównych problemów, o jakim mówią rolnicy - afrykańskiego pomoru świń - minister jednak milczy. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

Gminy nie chcą płacić za oświetlenie dróg ekspresowych. Pomóc mają posłowie

- Płacimy 200 tys. zł rocznie za światła na S8. To rujnuje nasz budżet - żali się w rozmowie z tvn24.pl Jarosław Pepka, wójt Kowies (pow. skierniewicki). W ostatnich miesiącach podobne komentarze lawinowo spływały z samorządów, na terenie których są drogi ekspresowe. Posłowie ustosunkowali się do zastrzeżeń urzędników i szykują zmiany w prawie.

Poród w mękach. Darmowe znieczulenie za drogie dla szpitali?

Kobiety w większości szpitali wciąż nie mogą liczyć na znieczulenie przy porodzie. To dane z raportu Fundacji Rodzić po Ludzku. Ministerstwo Zdrowia miało zagwarantować darmowy dostęp do znieczulenia na życzenie, ale - jak tłumaczą lekarze - problemem jest brak anestezjologów i dodatkowe koszty. Materiał "Faktów" TVN.

Rzecznik praw pacjenta: w szpitalach często musimy liczyć na szczęście

- To nie jest jedyny szpital w Polsce, w którym mamy do czynienia z taką sytuacja - powiedziała w programie "Wstajesz i wiesz" rzecznik praw pacjenta. Krystyna Barbara Kozłowska komentowała śmierć małego Maciusia, który - jak twierdzi matka - nie został przyjęty do szpitala w Kutnie z powodu braku miejsc. Rzecznik wskazała, że choć nie można uogólniać, w szpitalach pacjent często musi liczyć na szczęście.