Najnowsze

Najnowsze

Wizy, akcesja i miliardy euro. Rokowania z premierem Turcji

Ok. godz. 9 w Brukseli rozpoczęły się rozmowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, przewodniczącego KE Jean-Claude'a Junckera oraz premiera Turcji Ahmeta Davutoglu. Od ich przebiegu zależy przyjęcie planu współpracy, który ma zahamować falę migracji.

"Soft power" Kima. Zbudowali muzeum Khmerów w Kambodży

Parę kroków od kompleksu świątyń Angkor w Kambodży powstało ostatnio muzeum zbudowane i sfinansowane przez Koreę Północną. Przedsięwzięcie wpisuje się w mało znaną dyplomację kulturalną Pjongjangu - pisze w piątek agencja AFP.

Dramat w gabinecie dyrektora szkoły. Nie żyją 19-latek i 15-latka

Prawdopodobnie chorobliwa zazdrość stała się przyczyną makabrycznej zbrodni, do której doszło w szkole w mieście Nachodka w pobliżu Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 19-letni mężczyzna przyszedł do szkoły, w której uczyła się jego 15-letnia dziewczyna i zamordował ją nożem w gabinecie dyrektora, po czym popełnił samobójstwo.

Boom w zbrojeniówce USA. Produkcja pewnej bomby wzrosła o 400 proc.

Trwające od ponad półtora roku naloty na dżihadystów wyczerpują nawet przepastne arsenały amerykańskiego wojska. Użyto już ponad 40 tysięcy bomb i rakiet, czyli dwa razy więcej niż podczas nalotów na Serbię w 1999 roku. Zużycie jest tak duże, że koncerny zbrojeniowe muszą rozbudowywać fabryki. Produkcja jednej z bomb została zwiększona czterokrotnie.

Minister: 94 proc. Polaków popiera projekt leków dla seniorów

- W wielu krajach obowiązuje zasada, że leki mogą być przepisywane tylko przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - powiedział w programie "Jeden na jeden" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł na temat projektu ustawy o darmowych lekach dla seniorów. Biuro Analiz Sejmowych skrytykowało projekt m.in. za to, że darmowe leki mieliby przepisywać seniorom tylko lekarze rodzinni.

Państwo zapłaci za szczepienia przeciw pneumokokom

Resort zdrowia podjął decyzję, by sfinansować szczepionkę przeciw pneumokokom dla wszystkich dzieci w Polsce od 2017 r.– mówił w czwartek wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki.

Pouczanie Polski "nie jest pomocne". Schulzowi odpowiedzieli Orban i Cameron

David Cameron i Viktor Orban wsparli na szczycie w Brukseli Beatę Szydło, która znalazła się w ogniu krytyki przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez korespondenta TVN24, brytyjski premier miał stwierdzić, że "nie jest pomocne", gdy dochodzi do tego, że ktoś "poucza demokracje, jak mają wyglądać". Po stronie Polski wystąpił również premier Węgier.

"Powie pan prezydentowi, że nie jedziemy?" Wiele wątpliwości, BOR milczy

Oficjalnie nikt nie udziela szczegółowych informacji ws. wypadku prezydenckiej limuzyny na autostradzie A4. Wątpliwości jest wiele i nie dotyczą one tylko opony. Zwracają na to uwagę ludzie, którzy przez wiele lat ochraniali najważniejsze osoby w państwie i nie raz jeździli takimi samochodami, jak ten, w którym prezydent Duda miał wypadek. Materiał "Czarno na białym".

ZSRR: wkroczymy do Polski, jeśli uznamy, że musimy. USA: to zagrozi pokojowi na świecie

Kwiecień 1981 r., niemal dokładnie 35 lat temu. Ambasador Związku Sowieckiego w Waszyngtonie Anatolij Dobrynin informuje sekretarza stanu Alexandra Haiga, że Moskwa wkroczy do Polski, jeśli uzna, że musi to zrobić i zniszczyć ogólnonarodowy ruch Solidarności. W Stanach Zjednoczonych rządzi od ledwie trzech miesięcy administracja nowego prezydenta Ronalda Reagana.

Prezydenci kontra sąd. Kolejna odsłona "skandalu stulecia"

Sędzia federalny zawiesił w czwartek nominację byłego prezydenta Brazylii Luiza Inacio Luli da Silvy na ministra stanu i szefa kancelarii jego następczyni. Uczynił to krótko po tym, gdy prezydent Dilma Rousseff przyjęła przysięgę od Luli.

Duda: dzięki Polakom ratującym Żydów nasz naród przetrwał godnie

- Przez stulecia trwała symbioza Polaków i Żydów na tych terenach. Aż do tragicznego momentu, kiedy Polska została napadnięta najpierw przez hitlerowskie, nazistowskie Niemcy, a potem przez Związek Sowiecki - mówił w czwartek w Łańcucie prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenia Polakom ratującym Żydów. Para prezydencka wzięła też udział w otwarciu Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowie.

Rosja "prowadzi wojnę przeciwko Szwecji". Psychologiczną

Celem wojny psychologicznej, jaką Rosja prowadzi przeciwko Szwecji, jest utrata zaufania społeczeństwa do wybranych demokratycznie władz - wynika z ogłoszonego w czwartek raportu szwedzkich służb specjalnych SAPO za 2015 rok.

Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej

Na marginesie szczytu UE premier Beata Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - dowiedziała się w czwartek Polska Agencja Prasowa ze źródła unijnego. Tematem mają być kwestie związane m.in. z kryzysem uchodźczym, ale także sytuacją wokół TK.

Ważą się losy unijnego porozumienia. "Jest na granicy prawa"

Przywódcy państw UE spotkali się w czwartek po południu w Brukseli na szczycie, który ma wypracować plan współpracy z Turcją w celu zahamowania fali migracji. Propozycje Ankary wzbudziły zastrzeżenia niektórych krajów, a przywódcy spodziewają się trudnych rozmów.

Rząd PiS nie poprze drugiej kadencji Tuska? "Wszystko jest możliwe"

Decyzja o poparciu dla kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa RE to kwestia przyszłości - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Konrad Szymański. Jak dodał, nie wiązałby tego ze sprawą braku poparcia PO dla Janusza Wojciechowskiego, kandydata rządu na unijnego audytora.