Najnowsze

Najnowsze

Biskup odmawia zgody na budowę granicznego płotu

Biskup austriackiej diecezji katolickiej Eisenstadt, Aegidius Zsifkovics, odmówił w czwartek wydania zgody na wzniesienie na gruntach parafialnych wzdłuż granicy z Węgrami wielokilometrowego ogrodzenia, które miałoby powstrzymać niekontrolowany napływ imigrantów.

Pożegnalna wizyta Obamy w Londynie

Prezydent USA Barack Obama, który w czwartek wieczorem wraz z małżonką Michelle przybył do Wielkiej Brytanii, nawołuje ten kraj do pozostania w Unii Europejskiej - poinformowała w czwartek agencja Reuters.

Papież o mafii: odczułem na własnej skórze

Papież Franciszek przyznał, że "na własnej skórze" doświadczył jako arcybiskup w Argentynie nacisków o charakterze mafijnym ze strony lokalnego polityka. Jego słowa przytoczył burmistrz miasta Merlo, części aglomeracji Buenos Aires.

"Żegnamy bohatera, o którym mówiono, że był bandytą"

Żegnając płk. Szendzielarza, witamy Polskę niepodległą, której miało już nie być – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w czasie żałobnej mszy św. w Archikatedrze Łódzkiej w intencji żołnierza wyklętego mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka.

Palestyńczycy za wznowieniem procesu pokojowego

Szef palestyńskiego MSZ Rijad al-Malki wyraził gorące poparcie dla inicjatywy Francji, która zaproponowała w czwartek zorganizowanie 30 maja w Paryżu międzynarodowego spotkania na szczeblu ministrów w celu wznowienia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego.

Marsz z pochodniami w urodziny Hitlera

W środę - w rocznicę urodzin Adolfa Hitlera - kilkuset ludzi z pochodniami w ręku przemaszerowało ulicami niemieckiej Jeny. Dodatkowo "Mein Kampf" jest obecnie numerem jeden na liście bestsellerów. Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) wzywa do delegalizacji islamu. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Meksyk: prezydent za liberalizacją przepisów dotyczących marihuany

Prezydent Meksyku, Enrique Pena Nieto zaproponował w czwartek legalizację leczniczej marihuany, zwiększenie dozwolonej ilości tego narkotyku, jaką obywatele mogą mieć przy sobie oraz zwolnienie skazanych za drobne przestępstwa związane z marihuaną. To najważniejsze założenia nowej polityki narkotykowej.

"W Syrii zginęło już 400 tys. ludzi"

Wysłannik ONZ Staffan de Mistura powiedział w czwartek, że w konflikcie syryjskim zginęło już 400 tys. ludzi; dodał, że rozmowy pokojowe w Genewie będą kontynuowane w przyszłym tygodniu, mimo przedterminowego wyjazdu delegacji syryjskiej opozycji.

Oblicza Kościoła

Okrągły stół, konkordat, kompromis aborcyjny, konstytucja i wreszcie Polska w Unii Europejskiej - przełomowe dla kraju wydarzenia, które wiele mówią o roli ówczesnego Kościoła. Mimo wielu kontrowersji i burzliwych sporów Kościoła gotowego do kompromisów. Czy wtedy bardziej niż dziś?

Chichot historii

Targowica. To, że stała się ona ostatnio ulubionym hasłem polityków - szczególnie tych z prawej strony - już chyba mało kogo dziwi. Ale to, że słowa o współczesnej Targowicy padają z ambony, zaskakuje. Tym bardziej, że wypowiada je wysoki rangą hierarcha, w dodatku biskup przemyski, któremu akurat historia Targowicy powinna być wyjątkowo dobrze znana. To jak chichot historii, albo nieodrobiona lekcja z historii.

"Stała brygada pancerna USA w Europie byłaby skuteczniejsza"

Brygada pancerna USA stacjonująca na stałe w Europie byłaby skuteczniejsza w odstraszaniu rosyjskiej agresji w tym regionie niż obecność rotacyjna - powiedział w czwartek amerykański generał Curtis Scaparrotti, kandydat na dowódcę sił NATO w Europie (SACEUR).

Prince nie żyje

Nie żyje Prince. Legendarny muzyk zmarł w swoim studiu nagraniowym w Minnesocie. W zeszłym tygodniu był krótko hospitalizowany z powodu grypy. Miał 57 lat. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Konsekwencje ewentualnego Brexitu

Kampania trwa, głosy nadal podzielone, choć nadal wielu uważa, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię. To oznaczałoby postawienie mieszkających tam od lat Polaków pod ścianą. Musieliby wybrać: czy wrócić do Polski czy zostać, ale na zupełnie innych warunkach i z wieloma utrudnieniami. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Problem Gdańska ze śmieciami

Gdańsk wypowiada wojnę dzikim wysypiskom śmieci. Ma zamiar skutecznie łapać tych, którzy nielegalnie podrzucają śmieci. Do walki zaangażowano wielu ludzi od detektywów, po służby porządkowe, kamery i monitoring. Problem jest poważny, bo dzikie wysypiska miały zniknąć po wprowadzeniu ustawy śmieciowej. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Samorząd kontra rząd

Po Łodzi, warszawscy radni zabrali głos w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Przyjęta została uchwała, w której podkreślono, że radni będą stosowali się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, nawet tych nieopublikowanych przez rząd. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a eksperci podkreślają, że grozi Polsce coraz większy chaos prawny. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Nowe pomysły na wojsko

Nowe pomysły, nowe liczby - jednym słowem duże zmiany czekają polską armię. Na razie jest plan i zapowiedzi ministra obrony, ale póki co brakuje informacji, skąd wziąć na ich realizację środki. Patrząc na rozmach pomysłów ministra Macierewicza, pieniędzy będzie potrzebnych bardzo dużo. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Zdaniem Edzia

Papuga Żako ma na imię Edward chociaż okazała się samiczką potrafi powiedzieć więcej ciekawych rzeczy niż niektórzy politycy.

Wyrozumiały pan!

Szef Solidarności Piotr Duda jest osobą, na którą dobra zmiana wpłynęła w sposób zauważalny. Pan przewodniczący rozumie, że w budżecie nie ma pieniędzy na wszystko.

Nowa droga życia

Możemy dumnie ogłosić, że oświadczyny za pośrednictwem naszej anteny zostały przyjęte. Gratulujemy!

Niezależne media narodowe

Krzysztof Czabański jeden z autorów nowej ustawy medialnej zapewnił, że media narodowe bedą całkowicie niezależne od rządu.

Projekt klas o profilu telemarketingowym

Może się wydawać że to żart, ale pomysł jest prawdziwy, niektórzy już nazywają go rewolucyjnym - czyli klasa o profilu "pracownik call center". Jeśli ministerstwa się zgodzą, szkoły zaczną uczyć telemarketingu. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

"Nowe fakty" ws. akcji ABW we "Wprost". I nowe śledztwo

Wszczęto nowe śledztwo w sprawie skierowania przez prokuraturę w 2014 roku agentów ABW do zabezpieczenia komputerów i nośników danych w redakcji "Wprost" w poszukiwaniu nagranych rozmów polityków. – Użycie Agencji było niewspółmierne do tamtej sytuacji – mówi dziś Marek Biernacki z PO, były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, który dwa lata temu zarzucił prokuraturze bezprawne działanie.

"Dwie prawdy" o demonstracji siły narodowców

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe rozpoczęła w środę postępowanie sprawdzające zanim podejmie decyzję, czy wszczęte będzie śledztwo w sprawie sobotnich obchodów 82. rocznicy powstania ONR, zorganizowanych w tym mieście. O demonstracji siły narodowców dyskutowali w czwartek w "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel.