Najnowsze

Najnowsze

Stanęły autobusy, ruszyli biegacze. Poznań upamiętnił powstanie

W niedzielę o 16.40 Poznań zatrzymał się na minutę. Zawyły syreny, kursy wstrzymały autobusy i tramwaje. To część obchodów 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Nowością był bieg, którego trasę wyznaczyły miejsca związane z walkami. Biegacze wystartowali w godzinę ich wybuchu.

Talibowie: nie rozmawiamy z Rosją, nie było obiadu mułły z Putinem

Talibowie nie kontaktowali się z Rosjanami ws. rozpoczęcia wspólnej walki z tzw. Państwem Islamskim (IS) - poinformowali terroryści działający w Afganistanie i Pakistanie, dementując tym samym doniesienia brytyjskiego dziennika "Sunday Times", który stwierdził w niedzielę, że z liderem talibów spotkał się sam Władimir Putin.

Próbował okraść sklep, spłoszył go klient

Policjanci poszukują mężczyzny, który przy użyciu przedmiotu przypominającego broń próbował napaść na sklep w Gliwicach. Ekspedientka nie chciała oddać mu pieniędzy, a sprawcę spłoszył klient spożywający pod sklepem piwo. Zajście zarejestrowała kamera monitoringu.

Polscy kulturyści mistrzami świata. "Sukces smakuje lepiej niż świąteczne potrawy"

Godziny treningów, restrykcyjna dieta i lata wyrzeczeń - tak wyglądała droga polskich kulturystów z Dąbrowy Górniczej do tytułu mistrzów świata. Szymon Łada i Tomasz Marzec, bo o nich mowa, podkreślają, że to niezwykle wymagający sport. Choć w ostatnich dniach pozwolili sobie na małe odstępstwa od diety, to przyznają, że sukces smakuje lepiej niż wszystkie świąteczne potrawy.

Wkrótce ruszy proces ws. Amber Gold

Na koniec lutego lub początek marca 2016 r. planowane jest rozpoczęcie procesu ws. afery Amber Gold. Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.

Naraża życie, by ratować dzikie zwierzęta. "Kłusownicy opuścili obóz chwilę przed nami"

To była niezwykła wyprawa do jednego z ostatnich takich miejsc w Azji. Paweł Średziński z WWF Polska wyruszył do Malezji, by wraz z patrolem antykłusowniczym przemierzyć kompleks leśny Belum-Temenggor. Misja była niebezpieczna i trudna, ale warto zwracać uwagę na problem. Kłusownictwo i zabijanie ginących gatunków zwierząt dotyczy bowiem nie tylko Afryki, gdzie nosorożce bywają strzeżone przez wojsko lub ochroniarzy. Materiał "Faktów" TVN.