Najnowsze

Najnowsze

Coraz bliżej ostatecznego odsunięcia od władzy

Niektórzy z senatorów sądzących prezydent Brazylii Dilmę Rousseff byli jej doradcami i wiedzieli o zaciąganiu przez nią bez zgody Kongresu kredytów na programy rządowe. Nie zapobiegnie to jednak najprawdopodobniej definitywnemu usunięciu jej ze stanowiska.

Nie wyrzucają mlecznych zębów dziecka. Kiedyś mogą być ratunkiem

Amerykanie coraz częściej zbierają i magazynują mleczne zęby swoich dzieci. Wszystko dlatego, że to właśnie w "mleczakach", czy też w wyrywanych ósemkach, znajdują się bardzo duże ilości komórek macierzystych. A te, już w dorosłym życiu, mogą pomóc w leczeniu rozmaitych chorób. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Maleje przewaga Clinton nad Trumpem

Przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem wśród wyborców, którzy prawdopodobnie wezmą udział w amerykańskich wyborach prezydenckich 8 listopada, zmalała do 5 punktów procentowych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos.

Polacy a Brexit. Jeden z pomysłów: pozwolenia na pracę

Dwa miesiące po tym, jak Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit, na Wyspach pojawiają się pierwsze propozycje dotyczące europejskich imigrantów w tym kraju, w tym Polaków. Jeden ze scenariuszy przewiduje wprowadzenie pozwoleń na pracę. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Dobre nastroje

W środowisku piłkarskim panuje optymizm przed meczami Legii w Lidze Mistrzów.

Tonący okręt

Czy afera reprywatyzacyjną zatopi Hannę Gronkiewicz-Waltz i uderzy w PO?

"Mój brat nie żyje". Kolejne wstrząsające nagrania z Aleppo

Aktywiści z Aleppo Media Center opublikowali kolejne nagrania pokazujące dramat mieszkańców miasta. Na jednym z nich widać dwóch przytulających się chłopców, którzy opłakują swojego brata. Film został opublikowany po czwartkowym ataku z użyciem bomb beczkowych.

Bezruch graniczny

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak broni decyzji w sprawie tzw. małego ruchu granicznego. Z raportu resortu wynika, że zawieszenie ruchu wpływa korzystanie na budżet i na poprawę sytuacji w kraju, bo nie szerzy się już patologia. Tylko o jaką patologię chodzi, skoro nie widzą jej nawet sami mieszkańcy przygranicznych miejscowości?

Sąd nad burkini

Francuski sąd zawiesza kontrowersyjny zakaz i przywraca prawo do noszenia burkini na plaży. Decyzja nie pozostała bez echa i na nowo wywołała ogólnokrajową debatę, a nawet podziały w rządzie.

Złote zęby

Lekarze apelują - nie wyrzucajcie zębów mlecznych dzieci. W późniejszym życiu mogą one uratować życie. Okazuje się, że niemniej cenne są też tak często niechciane ósemki.

Ożywić Unię

Angela Merkel odwiedza Warszawę i staje przed trudnym zadaniem - jak na nowo ożywić Unię. Problemów jest sporo - od rozwodu z Wielką Brytanią po kryzys migracyjny. Dochodzi też rozczarowanie kilku członków Wspólnoty, trzeba  ich na nowo zmobilizować. Pytanie, jak w tym rozdaniu może wypaść Polska - czyli na kogo może liczyć?

Scena pojedynku

To miała być lepsza zmiana i nowe otwarcie, ale decyzja nie tylko wzbudziła kontrowersje, ale podzieliła aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu. Poszło o nowego dyrektora tej instytucji. Sytuacja już jest napięta, a może się jeszcze zaostrzyć, bo do protestu włączyli się też widzowie.

Szukanie winnych

Pierwszy dzień w pracy po urlopie Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczęła od tłumaczenia się z reprywatyzacji gruntów miejskich. Efekt? Zwolnienie odpowiedzialnych za to urzędników. Prezydent stolicy winy szuka jednak nie tylko w ratuszu, ale i w Ministerstwie Finansów. Ale takie działania oponentów politycznych nie przekonują.

Prezydent Warszawy do dymisji? "PiS poczuło krew"

- Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna się podać do dymisji, ale jeśli się okaże, że takich spraw jest więcej, albo gdy będziemy mieli do czynienia z procederem korupcyjnym, to zmieni sytuację - mówił w "Piaskiem po oczach" Marek Borowski, senator niezrzeszony. Zdaniem Ludwika Dorna, byłego marszałka Sejmu, afera reprywatyzacyjna w Warszawie to początek "bitwy o samorządy", do której szykuje się PiS.

Prezydent Warszawy do dymisji? "PiS poczuło krew"

- Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna się podać do dymisji, ale jeśli się okaże, że takich spraw jest więcej, albo gdy będziemy mieli do czynienia z procederem korupcyjnym, to zmieni sytuację - mówił w "Piaskiem po oczach" Marek Borowski, senator niezrzeszony. Zdaniem Ludwika Dorna, byłego marszałka Sejmu, afera reprywatyzacyjna w Warszawie to początek "bitwy o samorządy", do której szykuje się PiS.

"Moi urzędnicy wprowadzili mnie w błąd"

Hanna Gronkiewicz-Waltz przerzuca odpowiedzialność za aferę z reprywatyzacją działki na placu Defilad na Ministerstwo Finansów i swoich urzędników. - Uważam, że wprowadzili mnie w błąd - przekonywała w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Wojna o muzeum wojny

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miało pokazać obraz i konsekwencje konfliktu zarówno w kontekście politycznym, jak i losów pojedynczych ludzi - zarówno Polaków jak i innych narodów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce jednak zmienić koncepcje jaką założono podczas tworzenia placówki, na co nie zgadza się między innymi dyrektor muzeum prof. Paweł Machcewicz. Swoją decyzje ministerstwo oparło na trzech recenzjach historyków - prof. Jana Żaryna i dr hab. Piotra Niwińskiego oraz Piotra Semki. O kontrowersjach wokół zmian w muzeum rozmawiali w programie Tak Jest autor jednej z recenzji Piotr Semka i prof. Tomasz Nałęcz.

Szydło po rozmowie z Merkel: trzeba wyciągnąć wnioski z Brexitu

- Trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii - powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel. W podobnym tonie wypowiedziała się kanclerz Niemiec, której zdaniem UE musi ponieść konsekwencje brytyjskiego referendum i zastanowić się, jak być silniejszą w przyszłości.

TNS: wzrosło poparcie dla prezydenta, premier i rządu

W sierpniu pracę prezydenta dobrze ocenia 48 proc. badanych, źle - 42 proc. Pozytywnie o pracy premier wypowiada się 46 proc., a negatywnie 43 proc. Działania rządu dobrze ocenia 40 proc., a źle 48 proc. Poparcie dla prezydenta, premier i rządu wzrosło w porównaniu do lipca - wynika z sondażu TNS Polska.