Najnowsze

Najnowsze

Za kulisami

Czym jest wyborcza gra dobrze pokazują kulisy telewizyjnych debat. Bywało - i to nie tylko w Ameryce - że bitwa przed kamerami odwracała losy kampanii. Dlatego kandydaci i ich sztaby walczą o każdy szczegół - od rodzaju krzesła po dobór pytań i czas odpowiedzi. Twarde warunki i duże emocje - czasami do ostatniej chwili niepewność, czy któryś z kandydatów nie zrezygnuje. O tym, czego nie widać w kamerze, czyli co się dzieje zanim wyborcy w telewizji zobaczą show - Magdalena Raczkowska-Kazek rozmawiała z dziennikarzami, którzy takie debaty prowadzili w Polsce.

Trendy w uszczypliwościach

Czym naraziły się blogerki dziennikarkom magazynów o modzie? W sieci wrze, są wzajemne oskarżenia, uszczypliwości, ale gdyby temu konfliktowi bliżej się przejrzeć, to śmiało można powiedzieć, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Projekt ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Pojawiał się i znikał. W końcu na stałe zagościł na stronach Sejmu i rozgrzał do czerwoności. Projekt ustawy o statucie sędziów Trybunału Konstytucyjnego autorstwa PiS punktuje co wolno sędziom, a czego nie. Opozycja nie zostawia na projekcie suchej nitki. To, co PiS nazywa dobra zmianą, oni porównują do nałożenia na sędziów kagańca.

Nike po raz 20. Do kogo trafi?

Kto dostanie polskiego literackiego Nobla? Odpowiedź na to pytanie już w niedzielę. Na razie znamy finalistów, a patrząc na listę można stwierdzić, że jubileuszowe, 20. rozdanie nagrody Nike stoi pod znakiem poezji i reportażu.

Konflikt kompetencyjny

Czy to już jest "szorstka przyjaźń" między premier Beatą Szydło a wicepremierem Mateuszem Morawieckim?

Niebezpieczniej bez radarów?

Do tej pory mówiło się o tendencji malejącej, dlatego liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych szokują. Pierwszy raz od pięciu lat liczba wypadków drastycznie wzrosła. Kierowcy szaleją na drogach, ponieważ jest mniej fotoradarów.

Burza wokół opłaty za ślub kościelny

Zasada z reguły jest taka sama: ksiądz bierze co łaska, a cennika w parafiach nie ma. W Nowym Dworze Mazowieckim pod Warszawą jest jednak inaczej. Ksiądz chciał określonej sumy pieniędzy za udzielenie ślubu. Kiedy już ją otrzymał, był obrażony. Kuria w zachowanie księdza nie wierzy, my nie możemy pojąć jak takie zachowanie ma się do nauczań papieża Franciszka.

Podzieleni w sprawie aborcji

Dzieli dyskusja o aborcji. Jest coraz większe poruszenie i kolejne akcje. Protest w sobotę, strajk w poniedziałek. Wszystko to w odcieniach czerni. Białego koloru tez nie zabraknie, ponieważ środowiska obrońców życia organizują kontrprotest.

Trzy dni był uwięziony w aucie z martwą partnerką. Usłyszał zarzuty

39-letni Kevin Bell, jadąc samochodem, wypadł z trasy i z dużą prędkością uderzył w drzewa. Jadąca z nim partnerka zginęła na miejscu. Jemu, poważnie rannemu, dopiero po trzech dniach udało się wydostać z rozbitego pojazdu. Mężczyzna wraca do zdrowia, jednak policja stanowa postawiła mu poważne zarzuty.

Szałamacha: uznałem, że lepiej to zakończyć

Paweł Szałamacha zdradził kulisy swojej rezygnacji ze stanowiska ministra finansów. - Tydzień temu zaczęło się to krystalizować, kiedy pojawiła się dyskusja o rekonstrukcji rządu. Uznałem za wskazane, żeby oczyścić pole decyzji pani premier i zrealizować to, co stanowiło część programu PiS sprzed roku - mówił Paweł Szałamacha, gość Konrada Piaseckiego w programie "Piaskiem po oczach".

"Od tasowania kart nie przybywa asów"

- Mamy aż trzech premierów: jest to prezes partii, pani premier Szydło i pan premier Morawiecki - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł SLD Janusz Zemke. - Mamy jednego premiera w Polsce i jest to Beata Szydło - odpowiadał wicemarszałek Senatu Adam Bielan (klub PiS).

Giertych: PiS szykuje się do uderzenia na sądy

- PiS po zakończeniu kadencji pana prezesa Rzeplińskiego będzie koniecznie chciał obsadzić funkcję prezesa Trybunału albo kompletnie Trybunał sparaliżować - ocenił w programie "Fakty po Faktach" mecenas Roman Giertych.

"Od tasowania kart nie przybywa asów"

- Mamy aż trzech premierów: jest to prezes partii, pani premier Szydło i pan premier Morawiecki - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł SLD Janusz Zemke. - Mamy jednego premiera w Polsce i jest to Beata Szydło - odpowiadał wicemarszałek Senatu Adam Bielan (klub PiS).

W pociągach i metrze pojawią się "tajni" agenci

W ramach wzmocnienia bezpieczeństwa po fali ataków terrorystycznych od soboty w paryskim metrze i w pociągach w całej Francji będą mogli pojawić się uzbrojeni agenci w cywilu. W piątek opublikowano oficjalną zgodę władz w tej sprawie.

Czarna wizja prawa aborcyjnego

Jutro i w poniedziałek w wielu miastach w Polsce, ludzie wyjdą na ulicę by protestować, przeciwko obywatelskiemu projektowi, który zaostrza przepisy dotyczące aborcji. Sprzeciwia się im zarówno wiele kobiet jak i mężczyzn prowadząc tzw. czarny protest. Dyskusja wokół projektu jest coraz bardziej gorąca. O nowych przepisach i o tym co one oznaczają rozmawiali goście programu Tak Jest - Kazimiera Szczuka i Piotr Strzembosz.

Stół z powykładanymi pandami

W Chinach swój publiczny debiut miały małe pandy. Jest ich ponad 20 i wszystkie pokazano razem. Pandy urodziły się w prowincji Syczuan w specjalnym ośrodku rozrodczym. Zwierzęta mają od jednego do czterech miesięcy. Pokazano je z okazji zbliżającego się chińskiego święta narodowego. Pandy są dla tego kraju ważnym symbolem. Kiedyś Pekin chcąc wyróżnić jakieś państwo, wręczał mu pandę. Obecnie ogrody zoologiczne mogą je tylko wypożyczać. Stać na to tylko najbogatsze. Roczny koszt wypożyczenia to milion dolarów.

"Cudowne dzieciaki, bardzo fajnie sprzedawane w mediach". Książątka podbijają serca

Biegały, bawiły się balonami, puszczały bańki mydlane. Brytyjskie książęta, 16-miesięczna Charlotte i jej 3-letni brat George, podbili serca Kanadyjczyków. Podróż za ocean to pierwsza wizyta, na którą przyszły brytyjski król z małżonką zabrali oboje swych dzieci. I odnoszą rodzinny wizerunkowy sukces za sukcesem. W programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiali o tym Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka TVN Style i dr Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego.

"Niebywała pogarda dla kobiet, jakby nie były ludźmi w oczach posłów"

- Posłowie RP pokazali, że mają głęboko w nosie społeczeństwo - mówiła o głosowaniu nad projektem ustawy zaostrzającym przepisy aborcyjne Kazimiera Szczuka w "Tak jest". - Jedni uważają, że dziecko w łonie matki to nie jest człowiek, a ktoś inny uważa, że kobieta może decydować o swoim zdrowiu, o swoim życiu, o swoich organach, ale nie o innym życiu - odpowiedział Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczpospolitej.

Kocię utknęło w rurze. Na pomoc ruszyli strażacy

Zwierzę utknęło w metalowej rurze, gdy jego głowa zaklinowała się w wąskim otworze. Strażacy musieli najpierw uciąć część rury specjalną piłą a potem przecisnęli głowę kociaka przez otwór. Zwierzęciu nic się nie stało. Cała sytuacja miała miejsce w mieście Shizuishan w północno-zachodnich Chinach.

"Janda przyznaje się do aborcji". Aktorka odpowiada Terlikowskiemu

- Krystyna Janda przyznaje się do aborcji. I aż trudno nie dostrzec, że całe to gadanie o wolności, czarnych marszach, poniedziałkach strajkowych ma przykryć wyrzuty sumienia - skomentował słowa Krystyny Jandy o aborcji publicysta Tomasz Terlikowski. - Pan jest człowiekiem pozbawionym wszelkich zasad moralnych - odpowiedziała aktorka tłumacząc, że nie mówiła, że miała aborcję.

Nowe obozy dla migrantów "z dala od wsi i miast"

W najbliższych tygodniach Grecja zamierza znacząco przyspieszyć odsyłanie uchodźców i migrantów z wysp na Morzu Egejskim do Turcji, w ramach porozumienia Turcja-UE - zapowiedział w piątek grecki minister ds. polityki migracyjnej Jannis Muzalas.

Wyrok w sprawie afery węglowej prawomocny. Wiceprezesi za kraty

Prawomocne są już wyroki od 1,5 do 2,5 roku więzienia i grzywny dla dwóch byłych wiceprezesów spółek węglowych, skazanych w I instancji za przyjmowanie wysokich łapówek od handlującej tym surowcem agencji Barbary Kmiecik oraz jej wspólnika, który miał im wręczać pieniądze.

"Rozpad ZSRR był katastrofą. Nic dobrego z tego nie wynikło"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w piątek podczas wystąpienia na Uniwersytecie Pekińskim, że rozpad Związku Radzieckiego był katastrofą, która miała negatywne konsekwencje dla całego świata. Jego zdaniem za ZSRR nie mogłoby dojść do wielu konfliktów, z którymi mamy do czynienia dzisiaj.