Najnowsze

Najnowsze

"Cieszę się". Odwołany prezes stadniny odpowiada na zawiadomienie

Agencja Nieruchomości Rolnych złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa ws. nieprawidłowości w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie. Powodem ma być niegospodarność i zły nadzór weterynaryjny. Minister rolnictwa powołuje na raporty NIK i CBA, tyle że – jak informują "Fakty" TVN - trudno znaleźć tam uzasadnienie takich zarzutów.

Remontują 700-letni zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie (woj. opolskie) przechodzi remont. Trwa rewitalizacja budynku bramnego, w którym ma się mieścić kasa i informacja turystyczna. Właściciele obiektu dostali też fundusze z ministerstwa na konserwację dachu. Zabezpieczyli już zamkową kaplicę, w której podczas prac znaleźli tajemnicze trumny z XVII wieku.

Pionierski przeszczep macicy. Są kontrowersje

26-letnia Lindsey jest pierwszą Amerykanką, której przeszczepiono macicę. Zabieg ten różnił się od dokonanych już wcześniej przeszczepów w Szwecji. I choć daje on wielu kobietom nadzieję na macierzyństwo, to droga do jego upowszechnienia jest jeszcze bardzo daleka. Materiał programu "Polska i Świat".

Największym problemem jest brak chleba

Około 250 tys. dzieci przebywających na oblężonych terenach w Syrii cierpi głód - podała organizacja Save the Children. Nie mają one dostępu do leków i cierpią na problemy natury psychologicznej.

Tunezyjska armia zabiła pięciu dżihadystów

Tunezyjska armia zabiła co najmniej pięciu dżihadystów w pobliżu granicy z Libią - poinformowały we wtorek wieczorem władze w Tunisie. Podczas operacji w mieście Bin Kirdon wojsko i siły bezpieczeństwa przejęły także broń.

Pentagon: "minister wojny" IS mógł zginąć w nalocie

Pentagon potwierdził, że jeden z przywódców tzw. Państwa Islamskiego Abu Omar al-Sziszani, obywatel Gruzji działający w Syrii, mógł zostać zabity 4 marca w nalocie koalicji pod wodzą USA w pobliżu syryjskiego miasta al-Szadadi (asz-Szaddada). Jako pierwszy poinformował o tym we wtorek Reuters.

Trybunał wyda dziś orzeczenie. Premier odmawia publikacji

Trybunał Konstytucyjny wyda dziś orzeczenie w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS. Dzień wcześniej premier Beata Szydło oceniła, że spodziewane rozstrzygnięcie Trybunału nie będzie orzeczeniem "w myśl obowiązującego prawa" i nie będzie podlegać publikacji.

Trump idzie jak burza. Clinton zaliczyła potknięcie

Była sekretarz stanu Hillary Clinton wygrała wtorkowe prawybory demokratów w stanie Missisipi, jednak przegrała w Michigan. Tymczasem w obu tych stanach miliarder Donald Trump zwyciężył w prawyborach organizowanych przez Partię Republikanów.

W Syrii wiedli dostatnie życie. Uciekli. "Nie chciałem zabijać"

Losy Iman i Faisala to historia młodych małżonków, którzy uciekli z Syrii przed wojną. Jeszcze do niedawna wiedli tam udane i dostatnie życie. Teraz są w obozie w Bawarii z dzieckiem, które urodziło się w drodze do Europy. To była długa podróż z nieoczekiwaną rozłąką i wciąż niepewnym finałem. Materiał programu "Czarno na białym".

Komisja przeciwko odwołaniu szefa MSWiA

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała we wtorek wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Morawiecki: słowa prezydenta były niestosowne

- Słowa prezydenta o "ojczyźnie dojnej" są niewłaściwe, nie wolno parafrazować tak wielkich słów - mówił w "Kropce nad i" poseł Kornel Morawiecki (Kukiz’15). Skomentował w ten sposób wtorkową wypowiedź Andrzeja Dudy. - Rozumiem, że prezydent próbuje nadążyć za słowami Jarosława Kaczyńskiego - dodał poseł Rafał Grupiński (PO).

Premier nie publikuje wyroku i co dalej? Cimoszewicz wylicza konsekwencje

Nieopublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i ewentualna krytyczna opinia Komisji Weneckiej wyśle bardzo silny sygnał, że obecne władze polskie lekceważą sobie nie tylko opinie, ale obowiązujące nas prawo - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Ostrzegł, że może się to skończyć konsekwencjami natury organizacyjnej, politycznej, a także finansowo-gospodarczej.

Atak nożownika w Tel Awiwie. Zabity i 9 rannych

Jedna osoba zginęła, a dziewięć odniosło obrażenia w serii ataków dokonanych przez jednego sprawcę w Tel Awiwie w pobliżu miejsca, w którym były prezydent Szimon Peres przyjął wiceprezydenta USA Joe Bidena. Sprawcę, który używał noża, zastrzeliła policję.

Kampania Trumpa traci rozpęd. Kolejne starcie na remis?

Miliarder Donald Trump wciąż jest faworytem wyścigu o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich i zgodnie z sondażami wygra także wtorkowe prawybory w dużym stanie Michigan. Jednak jego bardzo wysokie notowania nieco słabną, a kampania wydaje się tracić rozpęd.

Kaczyński: działalność KOD jest w gruncie rzeczy antypolska

Jeśli chodzi o poziom negatywnych emocji, które niesie w sobie KOD, to jest to takie natężenie, które zdarzyło się już w Polsce po katastrofie smoleńskiej. Powrót do niego jest czymś niesłychanie wręcz szkodliwym - powiedział w wywiadzie dla Radia Nadzieja prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Echa afery z Szarapową w Moskwie. "To sprawa reputacji państwa"

Rosyjscy politycy stanęli w obronie Marii Szarapowej. Apelują o zbadanie sprawy. Twierdzą, że powinna zachować tytuły, które zdobyła do 1 stycznia tego roku. Wczoraj w Los Angeles tenisistka wyznała, że w jej organizmie wykryto substancję, która 1 stycznia znalazła się na liście zakazanych środków.

Zwycięska koalicja idzie za ciosem. Chce odwołać Maduro

Wenezuelska opozycja, mająca większość w parlamencie, poinformowała we wtorek o rozpoczęciu kampanii, której celem jest doprowadzenie do organizacji referendum w sprawie odwołania prezydenta Nicolasa Maduro, po tygodniach kryzysu instytucjonalnego.

"To historyczna rozprawa". TK orzeka o sobie, wyrok w środę

W środę o godzinie 13 zapadnie wyrok ws. nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS - poinformował Trybunał Konstytucyjny. We wtorek w 12-osobowym składzie rozpoczął badanie skarg grup posłów, I prezes SN, RPO i KRS na nowelizację ustawy o TK. Nie odroczono posiedzenia - o co wnosił prokurator generalny. Jego reprezentant ani przedstawiciele Sejmu i Rządu nie uczestniczą w rozprawie.

Prawie połowa więźniów w Europie siedzi w Rosji

W europejskich więzieniach przebywały w 2014 roku 1 mln 600 tys. 324 osoby, a pierwsze miejsce pod względem liczby więźniów na 100 tys. mieszkańców oraz liczby kobiet w więzieniach zajmowała Rosja - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Rady Europy za 2014 rok.

Awanse w dół. Pierwsze decyzje Ziobry w prokuraturze

Byli wysocy rangą prokuratorzy trafiają na najniższe szczeble w prokuraturze z zadaniami prowadzenia śledztw - dowiedzieli się dziennikarze śledczy tvn24.pl. Była wiceszefowa Prokuratury Generalnej Marzena Kowalska, nadzorująca najpoważniejsze śledztwa mafijne i korupcyjne, już pracuje w Prokuraturze Okręgowej na Pradze jako szeregowy oskarżyciel. Zdegradowany został też Ireneusz Szeląg, który nadzorował śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku.