Najnowsze

Najnowsze

Tajemnica wojskowa

W przypadku wypadku w Toruniu śledczy nie zaczęli jeszcze pracy, a minister Macierewicz już orzekł, że na pewno nie zawinił jego kierowca. Mija 7 tygodni, a okoliczności tego zdarzenia wciąż nie są wyjaśnione - są za to coraz większe wątpliwości i to właśnie co do tego kierowcy, który razem ze swoim szefem od razu odjechał z miejsca wypadku - nie został ani zbadany, ani przesłuchany. Na temat tego śledztwa prokuratura również milczy - choć pytania dotyczą też jej samej, bo oficjalnie postępowanie w sprawie wypadku ministra Macierewicza nadzoruje prokurator wojskowy awansowany i mianowany na to stanowisko przez ministra Macierewicza - Dariusz Kubik.

Śledczy w sprawie wypadku premier milczą. Głos zabrał podejrzany

Utajnione śledztwo w sprawie wypadku premier - nie wiadomo dlaczego prokuratora do teraz nie przesłuchała naocznych świadków zderzenia (do których nasz reporter dotarł już 3 tygodnie temu) i dlaczego nie od razu zabezpieczyła rejestratory, czyli takie czarne skrzynki rządowych aut. Pytań jest więcej, ale śledczy milczą. Pierwszy raz za to głos w sprawie zabrał podejrzany - kontaktował się z nim Jacek Smaruj.

Flynn "otrzymał pieniądze od Rosjan"

Emerytowany generał Michael Flynn, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, otrzymał ponad 33 tysiące dolarów od rosyjskiej telewizji państwowej RT - poinformowała telewizja CNN. Jak mieli ustalić demokratyczni kongresmeni, miało to być wynagrodzenie za wystąpienie wojskowego w Moskwie w grudniu 2015 roku.

"Nie widzę powodu, żebyśmy nie mieli nowych generałów"

- Bo takie są ich decyzje i te decyzje trzeba uszanować - tak szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa w "Kropce nad i" odpowiedziała na pytanie, dlaczego z polskiej armii odchodzi 90 procent dowództwa. - Ruchy kadrowe były, są i będą - dodała minister.

Schetyna: nie szanuję wyroku Trybunału

Zapisy w nowelizacji Prawa o zgromadzeniach są kontrowersyjne. Przykro mi, że zła ustawa jest zaakceptowana przez prezydenta po nieudolnej próbie podważenia jej prawnej wiarygodności - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek nowelizację zaskarżoną przed podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę, za zgodną z konstytucją.

"Nie widzę powodu, żebyśmy nie mieli nowych generałów"

- Bo takie są ich decyzje i te decyzje trzeba uszanować - tak szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa w "Kropce nad i" odpowiedziała na pytanie, dlaczego z polskiej armii odchodzi 90 proc. dowództwa. - Ruchy kadrowe były, są i będą - dodała minister.

"Powiem, jak kobieta kobiecie". Beata Kempa w "Kropce nad i"

- Powiem, jak kobieta kobiecie. Idąc, bardzo często trzyma rękę w kieszeni. To taka nonszalancja pewna. Tak z europejska. Może Polakiem już mniej się czuje? - powiedziała Beata Kempa w "Kropce nad i" w odpowiedzi na pytanie o to, czy jej zdaniem Donald Tusk jest dobrze wychowany.

Po ciężkich bojach są 500 metrów od symbolicznego meczetu

W Mosulu, ostatnim wielkim bastionie dżihadystów, iraccy żołnierze dotarli w czwartek w ciężkich ulicznych bojach na odległość 500 metrów od meczetu Al Nuri. To tam latem 2014 roku przywódca dżihadystów Abu Bakr al-Bagdadi proklamował powstanie tak zwanego Państwa Islamskiego.

Kłótnie, krzyki i przepychanki. Incydent na spotkaniu z Krystyną Pawłowicz

"Marsz szmat", "Wyklejone ulicznice", "Miałam kredyt we frankach, ale wzięłam pożyczkę z Sejmu i go spłaciłam" - podczas spotkania z Krystyną Pawłowicz w Wyszkowie kilka osób zaprezentowało kartki z - jak głosiły podpisy - cytatami pochodzącymi z wypowiedzi posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Między uczestnikami spotkania doszło do utarczek słownych i przepychanek. Na miejscu pojawiła się policja.

Polska "problematycznym dzieckiem Europy"

Polska dryfuje coraz dalej od europejskiego mainstreamu, a zagraniczni dyplomaci i urzędnicy przedstawiają polski rząd jako coraz trudniejszy we współpracy - pisze najnowszy "Economist". Brytyjski tygodnik artykuł o politycznym sporze w Polsce zatytułował "Polska umocniła swoją pozycję problematycznego dziecka Europy".

Schetyna: nie szanuję wyroku Trybunału

Zapisy w nowelizacji Prawa o zgromadzeniach są kontrowersyjne. Przykro mi, że zła ustawa jest zaakceptowana przez prezydenta po nieudolnej próbie podważenia jej prawnej wiarygodności - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek nowelizację zaskarżoną przed podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę, za zgodną z konstytucją.

Palestyńczycy zadowoleni z administracji Trumpa

Palestyński prezydent Mahmud Abbas oświadczył, że najnowsze kontakty z przedstawicielami administracji prezydenta Donalda Trumpa posłużą pokojowi między Izraelczykami a Palestyńczykami i będą miały poparcie Ligi Arabskiej, która wkrótce się zbierze.

Holendrzy wybrali parlament - w którą stronę zmierza UE?

W Holandii wybrano nowy parlament. Zwyciężyła partia dotychczasowego premiera Marka Ruttego. Tym samym Holendrzy powiedzieli "nie!" populistycznej i antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności. Co to oznacza dla Unii Europejskiej? O tym rozmawiali goście programu Tak Jest.

Zachód i Rosja jednym głosem w sprawie Kosowa

Ogłoszone przez władze w Prisztinie plany przekształcenia Kosowskich Sił Bezpieczeństwa (FSK) w regularną armię to krok nieodpowiedzialny i zagrażający stabilności na Bałkanach - oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Wyskoczyła z bagażnika jadącego auta. Tak uciekła porywaczowi

Młoda kobieta z amerykańskiego stanu Alabama została zamknięta w bagażniku własnego samochodu i uprowadzona. Podczas postoju na stacji benzynowej udało jej się otworzyć bagażnik i wyskoczyć z jadącego pojazdu. Lokalna policja prowadzi poszukiwania porywacza.

Hollande i Merkel wspólnie przeciw Erdoganowi

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande potępili używanie przez władze Turcji w polemikach politycznych z Niemcami oraz innymi państwami Unii Europejskiej porównań z nazizmem - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

Napad na bank i szturm komandosów. Napastników nie zastali

Policyjne oddziały specjalne uwolniły zakładników wziętych nad ranem w oddziale banku w Duisburgu na zachodzie Niemiec - poinformowały niemieckie media. Napastników nie znaleziono wewnątrz lokalu, zatrzymane zostały jednak w pobliżu dwie podejrzanie zachowujące się osoby.