Najnowsze

Najnowsze

Chcą być "psem obronnym Brexitu". Oskarżają premier May

Brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa przedstawiła w czwartek swój program wyborczy przed czerwcowymi wyborami do Izby Gmin i zarzuciła zarazem premier Theresie May, że ponosi "pewną odpowiedzialność" za zamach w Manchesterze.

Okaleczył butelką twarze Elwiry i Anny. Ma zarzut usiłowania zabójstwa

Trzymiesięczny areszt, groźba dożywotniego więzienia. Tak się kończy śledztwo internetowe dwóch okaleczonych dziewczyn. Doprowadziły do zatrzymania swojego napastnika, a prokurator postawił mu zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzany nie przyznaje się.

Saperzy, ewakuacja, dziesiąty zatrzymany

Brytyjska policja, która w ramach dochodzenia w sprawie zamachu terrorystycznego przeszukiwała w czwartek dom w Wigan w pobliżu Manchesteru, wezwała na miejsce saperów i ewakuowała okolice posiadłości.

Zięć Trumpa "objęty śledztwem FBI"

Federalne Biuro Śledcze objęło śledztwem zięcia prezydenta USA Jareda Kushnera w związku z jego kontaktami z Rosjanami - poinformowały w czwartek telewizja NBC i dziennik "Washington Post".

Sojuszu Pięciorga Oczu znów działa

Brytyjska policja poinformowała w czwartek o wznowieniu wymiany informacji z USA o przebiegu śledztwa po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze. Wcześniej przekazywanie danych wywiadowych wstrzymano przez przecieki do mediów ze strony amerykańskiej.

Ani słowa o artykule 5. Stoltenberg tłumaczył się za Trumpa

Donald Trump deklarował przywiązanie do NATO, co oznacza przywiązanie do kolektywnej obrony - przekonywał w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Starał się umniejszyć w ten sposób znaczenie faktu, że z ust prezydenta USA nie padły zapewnienia co do przywiązania do artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego.

Magierowski w nowej roli. Lista zaskoczonych jest długa

To nominacja, która wywołała zaskoczenie przede wszystkim w Kancelarii Prezydenta. Bo jak wynika z informacji zdobytych przez TVN24, były rzecznik prasowy prezydenta Marek Magierowski otrzymał propozycję objęcia stanowiska w Ministerstwie Spraw Zagranicznych bez wiedzy i poparcia Andrzeja Dudy. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Nie mieli świadomości, że taser ma wbudowaną kamerę". Sprawa oczami doświadczonego policjanta

Może się wydawać, że o tej sprawie w ostatnich dniach wszyscy powiedzieli już wszystko, ale nic tak naprawdę nie jest jasne. Śmierć 25-letniego Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie - po roku od tej tragedii - to wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Reporter "Czarno na białym" spojrzał na sprawę oczami człowieka, który prowadził dziesiątki podobnych spraw - policjanta tropiącego innych policjantów łamiących prawo.

Przeprosiny wiceministra. Spóźnione o rok?

Przepraszam za polską policję - mówi minister Jarosław Zieliński. Wiceszef MSWiA twierdzi, że film, na którym widać, jak brutalni wobec Igora Stachowiaka byli policjanci z Wrocławia, po raz pierwszy zobaczył na antenie TVN24. I to ma tłumaczyć spóźnioną o rok reakcję. Ale czy tłumaczy?

O pozytywnych skutkach "przesiadywania przed komputerem"

Internet to samo zło i strata czasu. Pewnie w wielu domach pokutuje takie przeświadczenie. I tym trudniej chwalić dzieci za tak zwane przesiadywanie przed komputerem. Jeśli komuś brakuje argumentów do tego chwalenia - niech zobaczy ten materiał.

Prezydent zapowiada referendum. Pytań wciąż brak

Prezydent w orędziu do Polaków zapowiedział referendum, które początkowo miało być konstytucyjne, a będzie konsultacyjne. Będzie, jeśli zgodzi się na to PiS. A w Prawie i Sprawiedliwości na razie trwa gra na czas. Pytanie, czy to gra z wyborcami czy z prezydentem.

Innowacyjny program z biznesowym Oskarem

Kilka kropel krwi, z których da się wyczytać, w jakim stopniu grozi nam nowotwór. Badamy geny - to program wymyślony i prowadzony przez profesora Krystiana Jażdżewskiego. To także program przetestowany na jego własnym zespole. I nagrodzony - biznesowym Oskarem.

40 lat minęło... od premiery "Gwiezdnych Wojen"

40 lat minęło, ale nie na nutę z "Czterdziestolatka", a na kultową nutę z "Gwiezdnych Wojen". Bo to właśnie o ten film chodzi. Swoją premierę miał dokładnie cztery dekady temu. I wcale się nie zestarzał. Co więcej, filmowa saga przeżywa drugą młodość.

Niespodziewana nominacja

Swoim odejściem z pałacu zaskoczył podobno samego prezydenta. Teraz zaskakuje nagłym wejściem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Marek Magierowski do niedawna nieformalny rzecznik Andrzeja Dudy - właśnie został zastępcą Witolda Waszczykowskiego.

Relacja ojca Igora Stachowiaka

Pomylili go. Na komisariacie spadł z krzesła i zmarł. To usłyszał ojciec Igora Stachowiaka od jednego z policjantów tuż po wydarzeniach we Wrocławiu. Dziś po raz pierwszy od roku zabiera głos. Po raz pierwszy od ujawnienia przez TVN24 nagrania z paralizatora. I dzień po sejmowej kłótni w tej sprawie.

Macierewicz do dymisji? Były szef GROM: nie ufam mu

Nie ufam ludziom, którzy nie dotrzymują słowa. Antoni Macierewicz wielokrotnie nie dotrzymał słowa - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do pytania, czy Macierewicz powinien podać się do dymisji jako szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

"To mi przypomina zbrodnicze gwałty"

Byłem przekonany, że istnieje podstawowa zasada: z chwilą założenia kajdanek ten człowiek jest pod opieką państwa i prawa, a ty jesteś funkcjonariuszem publicznym i temu człowiekowi nie może stać się krzywda - mówił w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się tak do sprawy śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie policji.

Raport brutalności

Tragedia, która po roku wciąż nie jest wyjaśniona. Sprawa, która bulwersuje, bo wydarzyła się w miejscu, w którym obywatel akurat powinien mieć pewność, że wszystko będzie zgodnie z prawem i wydarzyła się z udziałem policjantów, którzy powinni być przecież gwarantem bezpieczeństwa. Jak ważne jest wyjaśnienie tej sprawy i ukaranie winnych pokazuje szokujący raport Rzecznika Praw Obywatelskich, który bada przypadki brutalnego działania policji i niektóre nazywa wprost torturami. Takich historii nie jest dużo, ale nie powinno ich być wcale. Dlatego rzecznik - co ważne we współpracy z policją - przedstawia konkretne propozycje jak takim sytuacjom zapobiec.

Wolno nagrywać

Być może niektóre z tych szokujących historii nigdy nie wyszłyby na jaw, gdyby nie to, że działania policjantów nagrali świadkowie - często przypadkowi, bo wszechobecne telefony komórkowe pełnią dziś równie dobrze rolę kamer, a te w takich sprawach mogą okazać się dowodem. I nikt nie może zabronić nagrywania umundurowanych funkcjonariuszy, co bardzo wyraźnie potwierdza szef policji - choć robi to dopiero teraz, gdy wyszło na jaw, że po interwencji na wrocławskim rynku - zatrzymano wtedy dwóch mężczyzn filmujących zdarzenie. To, jak opisują oni zatrzymanie - jest równie bulwersujące - jak to, że dotąd nikt też za to nie poniósł konsekwencji.

Sprawa polityczna

Dymisje w kierownictwie wrocławskiej policji dopiero po tym, jak szokujące nagrania z paralizatora ujawnił Superwizjer TVN24, ale winnych tragedii po roku wciąż nie ma. Nie ma też nikogo, kto poczuwałby się do odpowiedzialności - szef policji przeprasza, nadzorujący ją minister - wyraża ubolewanie, a przełożony prokuratorów - tylko chwali ich pracę. Z tego, co tłumaczyli wczoraj w Sejmie ministrowie Błaszczak i Ziobro - wynika, że winnych tego, co stało się we Wrocławiu - trzeba szukać w poprzednim rządzie.

"Nie widziałem policjantów, tylko bandytów, którzy znęcali się nad niewinnym człowiekiem"

Byłbym w stanie zrozumieć nawet, gdyby to był jeden idiota, który gdzieś przez przypadek zaplątał się w policji, ale jeżeli widzę sześciu policjantów, a nawet po drodze gdzieś tam dyżurnych, którzy ścigają świadków zdarzenia, to mamy obraz naprawdę głębokiej patologii - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do śmierci Igora Stachowiaka.

Ojciec Igora Stachowiaka: przyjechali i powiadomili nas, że syn został pomylony z innym człowiekiem

Pojechałem do rodziców na niedzielny obiad i tam panowie policjanci przyjechali i powiadomili nas, że syn został pomylony z innym człowiekiem, że spadł z krzesła i po prostu umarł, nie żyje, taki był pierwszy przekaz policjantów - powiedział w "Faktach po Faktach" ojciec Igora, Maciej Stachowiak. - Był pomylony z jakimś innym człowiekiem, osobą poszukiwaną do odbycia kary - dodał. Gościem drugiej części programu był Andrzej Rzepliński.