Najnowsze

Najnowsze

Mniej pieniędzy dla parlamentarzystów. Senator PiS: dajmy je na porady prawne

Zgłosiłem poprawkę - jestem ciekawy, czy zostanie ona poparta - aby pieniądze z obniżenia pensji posłów i senatorów przeznaczyć na bezpłatne porady prawne w naszych biurach poselskich i senackich - mówił w "Faktach po Faktach" senator Andrzej Stanisławek z klubu parlamentarnego PiS. Senator Grzegorz Napieralski (niezrzeszony) uznał poprawkę Stanisławka za "bardzo ciekawą".

Mniej pieniędzy dla parlamentarzystów. Senator PiS: dajmy je na porady prawne

Zgłosiłem poprawkę, jestem ciekawy, czy zostanie ona poparta, aby pieniądze z obniżenia pensji posłów i senatorów przeznaczyć na bezpłatne porady prawne w naszych biurach poselskich i senackich - mówił w "Faktach po Faktach" senator Andrzej Stanisławek z klubu parlamentarnego PiS. Senator Grzegorz Napieralski (niezrzeszony) uznał poprawkę Stanisławka za "bardzo ciekawą". Gościem drugiej części programu był profesor Wojciech Sadurski.

Wnioski o wotum nieufności wobec Rafalskiej i Szydło odrzucone

Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności dla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz wobec wicepremier Beaty Szydło. Jeszcze przed głosowaniem, podczas sejmowej debaty o wniosku w sprawie minister Rafalskiej, posłowie opozycji wskazywali, że kierowany przez nią resort ma "twarz pogardy, obłudy i złośliwości" i doprowadził do "poniżenia, upokorzenia i skłócenia środowiska osób niepełnosprawnych". Beaty Szydło bronił premier Mateusz Morawiecki.

"Tak piękne morze stało się grobowcem"

Morze Śródziemne stało się grobowcem migrantów uciekających przed nieludzkimi warunkami - napisał papież Franciszek do patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I w związku z sympozjum na temat ochrony środowiska zorganizowanym w Atenach.

Zniszczone wejście do biura posłów PO

Policja z Pabianic wyjaśnia okoliczności pomalowania w Pabianicach przeszklonego wejścia do biura poselskiego Cezarego Tomczyka i Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej. Na szybach pojawił się między innymi napis: "Polska dla Polaków, nie dla złodziei".

Debata nad odwołaniem Szydło i Rafalskiej

Debatę nad wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister Elżbiety Rafalskiej rozpoczął nieoczekiwanie premier Mateusz Morawiecki. Platforma Obywatelska chce odwołać członkinie rządu za to jak się zachowywały wobec protestujących w Sejmie niepełnosprawnych. O debacie tuż po jej zakończeniu rozmawiali w programie „Tak Jest” prof. Ireneusz Krzemiński i dr Sławomir Sowiński.

Jakub Hartwich przez telefon z mównicy sejmowej: panie premierze, niech pan nie kłamie

Posłanka niezależna Joanna Scheuring-Wielgus podczas swojego wystąpienia w Sejmie połączyła się telefonicznie z niepełnosprawnym Jakubem Hartwichem, który skomentował wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. - W dalszym ciągu mamy 900 złotych na życie. Proszę przestać kłamać - powiedział Hartwich, który wraz z matką i innymi niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami przez 40 dni protestował w budynku Sejmu.

PO do Szydło: oni panią rozliczą, rozliczą z tej bezduszności

Potrafiła pani przyznać sobie wielotysięczne nagrody, ale im przez 40 dni nie potrafiła pani przyjść i powiedzieć, że nie dacie 500 złotych. Od lekceważenia do pogardy jest jeden krok, nie chcę używać mocnych słów, ale oni panią rozliczą, rozliczą z tej bezduszności - mówiła posłanka PO Urszula Augustyn, przedstawicielka wnioskodawcy o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło.

Pożar hotelu w centrum Londynu

Około stu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w pięciogwiazdkowym hotelu w Londynie - informują brytyjskie media.

Marszałek Kuchciński do posła Nitrasa: pan 39 razy przeszkadzał w wystąpieniu premiera

Po tym, gdy premier Mateusz Morawiecki zakończył swoje przemówienie w Sejmie, Marek Kuchciński upomniał posłów, zwracając uwagę, "że swoim zachowaniem niektórzy posłowie naruszają powagę Izby". - Zwracam się przede wszystkim do pana posła Sławomira Nitrasa. Pan 39 razy swoim głośnym wypowiadaniem i pokrzykiwaniem przeszkadzał w wystąpieniu premiera - powiedział marszałek Sejmu.

Start rakiety z kosmodromu Bajkonur. Na pokładzie trójka astronautów

Trzy dni po tym, jak na Ziemię powróciło trzech astronautów ze stacji ISS, z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w niebo wzbiła się rakieta wynosząca na orbitę misję Sojuz MS-09. Do podejścia i połączenia z stacją ISS ma dojść dwa dni po starcie, czyli 8 czerwca. Serena Aunon-Chancellor, Alexander Gerst i Siergiej Prokopiew spędzą na stacji około 6 miesięcy. Powrót planowany jest na 13 grudnia.

Po 18 latach zaakceptowali warunki porozumienia pokojowego

Rządząca w Etiopii partia ogłosiła, że w pełni akceptuje warunki porozumienia pokojowego z sąsiednią Erytreą z 2000 roku, co oceniane jest jako ważny i zaskakujący krok w kierunku uspokojenia nabrzmiałych przez dziesięciolecia napięć między tymi państwami.

Morawiecki broni Szydło: to my jesteśmy spadkobiercami Solidarności

Nie musimy szczególnie bronić naszej polityki społecznej, dzieła dokonanego przez wicepremier Beatę Szydło i szefową Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietę Rafalską, bo broni się ono samo - oświadczył w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, broniąc Beaty Szydło przed wnioskiem o wotum nieufności.

Uzgadniają ostatnie szczegóły. Wszystkie oczy zwrócone na Singapur

W miejscowości Panmundżom na linii demarkacyjnej pomiędzy dwiema Koreami kontynuowane są robocze rozmowy urzędników z USA i Korei Północnej na temat agendy zbliżającego się szczytu przywódców obu krajów w Singapurze – poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Tymczasem bliski doradca Kim Dzong Una Kim Czang Son przyleciał w środę do Pekinu z Singapuru, gdzie od 28 maja również toczyły się rozmowy z urzędnikami z Waszyngtonu.

Rozmowy o Polsce w Komisji Europejskiej odroczone

Komisarze unijni nie omawiali w środę na cotygodniowym kolegium stanu negocjacji z Polską w sprawie przestrzegania praworządności. Dyskusja ma odbyć się w innym terminie. Nieoficjalnie w Brukseli mówi się, że powodem jest różnica zdań w Komisji Europejskiej na temat dialogu z Polską.

Rewolucja w konkursie. "Miss America" bez bikini

Prestiżowy konkurs piękności "Miss America" rezygnuje z prezentacji kandydatek w strojach bikini - to decyzja zarządu podyktowana m.in. wpływem ruchu "#MeToo" sprzeciwiającego się seksualnemu molestowaniu i wykorzystywaniu ludzi także w show-biznesie. Przedstawicielka zarządu "Miss America" tłumaczy, że celem konkursu ma być coraz bardziej pokazywanie "piękna esencji kobiecych osobowości".