Najnowsze

Najnowsze

Pochód z ogniem ulicami Pjongczangu. "Miasto ożyło"

Ogień olimpijski jest już w Pjongczangu. Późnym popołudniem polskiego czasu zapłonie na koreańskim stadionie. Z tej okazji ulicami miasta przechodzi barwny kolorowy pochód. - Jest wielu chętnych, żeby ten płomień i jego ciepło poczuć z bliska. Miasto ożyło. Atmosfera jest gorąca - relacjonuje wysłannik TVN24 Paweł Łukasik.

Cztery dni bombardowań, ponad 200 ofiar

W prowadzonych od poniedziałku intensywnych nalotach syryjskich sił rządowych na Wschodnią Gutę, kontrolowaną przez rebeliantów enklawę koło Damaszku, zginęło ponad 200 cywilów, a setki odniosły rany - podało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Porozumienie ministerstwa i lekarzy rezydentów

Poprzedniemu ministrowi się nie udało, nowy dał radę. Jest porozumienie rezydentów z ministerstwem zdrowia. W sprawie szybszego, niż zakładał rząd, wzrostu nakładów na służbę zdrowia do 6 procent PKB w 2024 roku. Obie strony odetchnęły. Pytanie, czy ulgę mogą też odczuć pacjenci.

Jaka odprawa dla byłego prezesa Orlenu?

PKN Orlen ma już nowego prezesa, ale cały czas nie milkną komentarze o poprzednim. W centrum uwagi wielka odprawa Wojciecha Jasińskiego i polityczne komentarze przypominające, jak kiedyś PiS z tym walczył. Dziś nie ma z tym problemu.

Trwa spór wokół ustawy o IPN

Jest gorzej, niż nam się wydaje - mówią amerykaniści, oceniając ustawę o IPN i dodają, że polski rząd nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i konsekwencji decyzji. Ustawa nadal jest szeroko komentowana, bo co rusz pojawiają się nowe zapowiedzi. Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdza, że jeśli będzie taka potrzeba, doprecyzuje przepisy ustawy rozporządzeniem. Prawnicy nie wierzą w to, co słyszą.

Francja zwiększy wydatki obronne o ponad jedną trzecią

Francja zamierza w latach 2017-2025 zwiększyć wydatki obronne o ponad jedną trzecią, by osiągnąć ich postulowany przez NATO poziom dwóch procent produktu krajowego brutto - głosi opublikowany w czwartek wieloletni plan wydatków ministerstwa do spraw sił zbrojnych.

Będzie tunel, nie będzie filtrów powietrza

Będzie tunel, nie będzie filtrów czyszczących powietrze. W Warszawie burza w sprawie budowy południowej obwodnicy miasta. Wojewoda z prezydentem obrzucają się wzajemnie oskarżeniami w sprawie drogowych zaniechań. W tle mieszkańcy, którzy boją się, że po otwarciu tunelu bez filtrów będą tonąć w smogu.

"Tego nie było, tego nie robili". Osiem minut ratowali umierającego pacjenta

Lekarz pogotowia na ratowanie umierającego pacjenta poświęcił osiem minut. W dokumentach zaznaczył, że wykonano w tym czasie siedem skomplikowanych czynności. Zdaniem żony zmarłego, tylko jedną: EKG. Sprawą zajęła się prokuratura w Zawierciu, która postawiła lekarzowi zarzutu poświadczenia nieprawdy. Materiał "Uwagi!" TVN.

Mówili o "gorszących kwotach". Jak PiS zmienił zdanie w sprawie odpraw

Gdy byli w opozycji, ostro krytykowali wysokie odprawy dla odchodzących szefów spółek skarbu państwa. Dzisiaj politycy PiS nabierają wody w usta i na ten temat rozmawiać nie chcą. Temat wrócił przez dymisję Wojciecha Jasińskiego ze stanowiska prezesa PKN Orlen, który może liczyć nawet na 190 tysięcy złotych odprawy. On sam milczy. Materiał magazynu "Polska i świat".

Pentagon: nie dążymy do konfliktu z siłami syryjskimi

USA nie dążą do konfliktu z syryjskimi siłami rządowymi, ale mają się prawo bronić - oświadczyła w czwartek rzeczniczka Pentagonu, nawiązując do odparcia przez siły koalicji pod wodzą USA ataku sił prosyryjskich w rejonie Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii.

Szef MKOl pobiegł z ogniem olimpijskim

Przewodniczący MKOl Thomas Bach w piątek rano czasu lokalnego wziął udział w sztafecie z ogniem olimpijskim, od którego wieczorem zostanie zapalony znicz zimowych igrzysk w Pjongczangu. - To będzie wspaniała impreza - zapewnił.

Ruszyło dochodzenie w sprawie oskarżeń o zbrodnie prezydenta Filipin

Międzynarodowy Trybunał Karny rozpoczął wstępne dochodzenie w sprawie zarzutów o domniemane zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez prezydenta Filipin Rodrigo Duterte - podał w czwartek "The Guardian". Zarzuty dotyczą działań w ramach prowadzonej przez prezydenta kampanii antynarkotykowej.

Igrzyska marzeń

Historia pokazująca niezwykły upór, który wznosi sportowców na szczyty. Karolina Bosiek nie ma jeszcze 18 lat, skończy je dopiero w Korei. Jest najmłodszą polską olimpijką, bardzo utytułowaną. Na igrzyska zakwalifikowała się z najlepszym wynikiem wśród Polek. Podobno to największy talent w naszym łyżwiarstwie szybkim. Talent połączony właśnie z uporem.

Walka o życie

Dwie niezwykłe historie polskich reprezentantek w Korei. Obie w czasie treningów miały bardzo poważne wypadki. Jedna miała połamany kręgosłup i uszkodzoną potylicę, druga paraliż połowy ciała, zanik mowy i wzroku. Dopiero co walczyły o życie, a teraz powalczą o olimpijskie medale. Łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka i narciarka Karolina Riemen-Żerebecka - to dwie historie sportowego sukcesu, upadku, a potem ponownego wchodzenia na szczyt, już nie tylko ten sportowy.

Droga mistrza

Kamil Stoch jest największą nadzieją Polaków. Miał trzy lata, gdy założył pierwsze narty i sześć lat, gdy zaczął trenować. 20 lat później został królem skoków narciarskich. Wynikami przeskoczył samego Adama Małysza, ale wciąż mocno stąpa po ziemi - jak mówią ci, którzy dobrze go znają. W czym tkwi tajemnica jego sukcesu?

"Chytry plan ustawodawcy". Tajne listy poparcia kandydatów do KRS

Opinia publiczna nie dowie się, którzy sędziowie zgłosili kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Przynajmniej na razie. Kancelaria Sejmu nie opublikowała i nie zamierza opublikować nazwisk sędziów udzielających poparcia kandydatom. Urzędnicy twierdzą, że przepisy nie przewidują takiej możliwości. "Nie wyobrażam sobie, żeby te nazwiska miały pozostać tajne" - mówi tymczasem rzecznik obecnej KRS.

Szumowski: jest apel, żeby lekarze wrócili do pracy w większym wymiarze godzin

Pracowaliśmy bardzo dużo i bardzo ciężko. To porozumienie jest pewnym otwarciem - powiedział w czwartek w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski. Komentował podpisane z lekarzami-rezydentami porozumienie. - Finanse to jest jedna rzecz, a druga rzecz to są pewne rozwiązania, które tam są. (...) Pewnie mechanizmy, które przywracają ład w systemie ochrony zdrowia - powiedział szef resortu zdrowia. W drugiej części programu gościem był Marcin Mastalerek, były polityk PiS.