Najnowsze

Najnowsze

"Możemy stać się samotną wyspą prawną"

Delegacja Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa pytała nas, czy nasz kraj jest nadal praworządny i respektuje wartości europejskie Zapewniliśmy, że jest to naszym nadrzędnym celem - oświadczył w piątek rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera. Sytuację i znaczenie czwartkowej wizyty delegacji w Polsce inaczej ocenia jednak sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik KRS. - Możemy stać się samotną wyspą prawną - komentuje.

Szef MSW wątpi w zasadność ochrony autora "Gomorry"

Polemikę i protesty wywołały słowa ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego, który stwierdził, że należy ocenić, czy trzeba dalej zapewniać ochronę policji pisarzowi Roberto Saviano, autorowi bestsellera "Gomorra". Przyznano mu ją z powodu pogróżek ze strony kamorry.

Założyciel Amstrada zakpił z reprezentacji Senegalu

Brytyjski przedsiębiorca i celebryta Alan Sugar zamieścił na Twitterze wpis ze zdjęciem senegalskiej reprezentacji w piłce nożnej, który opatrzył komentarzem: "Poznaję niektórych z nich z plaży w Marbelli. Wielozadaniowi i zaradni kolesie", odnoszącym się do czarnoskórych imigrantów pracujących jako sprzedawcy na plażach Europy. Wpis spotkał się z falą krytyki, po której Sugar przeprosił.

Zaskakujące informacje o nowej broni Chińczyków

Chińskie działo elektromagnetyczne będzie gotowe do użycia w walce w 2025 roku - twierdzi amerykańska telewizja CNBC, powołując się na informatorów, którzy mieli widzieć tajny raport wywiadu USA. Sami Amerykanie też pracują nad taką bronią, nazywaną też railgunem, ale są dalecy od ogłoszenia jej gotowości bojowej. Były wiceszef Pentagonu twierdzi, że USA mogą stracić przewagę technologiczną nad Chinami w dwa lata.

Terlecki zapowiada nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

Marszałek Sejmu zwołał na sobotę Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które mają podjąć decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - przekazał w piątek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Według Centrum Informacyjnego Sejmu, wstępny termin nadzwyczajnego posiedzenia ustalono na środę, 27 czerwca. Nie podano jednak powodu zwołania tych obrad.

Letnie przesilenie w Stonehenge

Około 9,5 tys. ludzi zebrało się w Stonehenge, aby razem uczcić letnie przesilenie. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia.

16 chętnych na miniszczyt Junckera

W niedzielnym nieformalnym szczycie unijnym w sprawie migracji chce wziąć udział 16 państw członkowskich - poinformował na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein.

Prezydent Duda w Estonii o NATO i migracji

Szczyt NATO, polityka migracyjna Unii Europejskiej oraz reforma eurolandu były tematami rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid - podał szef gabinetu Dudy Krzysztof Szczerski. Oba kraje chcą na zbliżającym się szczycie NATO potwierdzenia strategii obrony i odstraszania Sojuszu.

Zięć Jelcyna wraca na Kreml

Walentin Jumaszew, który był szefem administracji (kancelarii) pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, a prywatnie - jego zięciem, powróci na Kreml. Będzie doradcą społecznym prezydenta Władimira Putina.

Dania - Francja

Mecz trzeciej kolejki grupy C mistrzostw świata Dania - Francja.

Macron o "trądzie". Włosi odpowiadają

Za "obraźliwe" i "nie na miejscu" uznali przedstawiciele rządu Włoch słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który oświadczył, że populiści szerzą się w Europie jak "trąd". Włoskie media za "Le Figaro" dodają, że jego komentarz odnosił się do Włoch.

"As Strefy Kibica": Maryla Rodowicz, Pako Sarr i Piotr Zelt

Z okazji mistrzostw świata w Rosji trwa poszukiwanie Asa Strefy Kibica. Zasady są proste. Każdy uczestnik oddaje po trzy strzały z trzech pozycji do specjalnie przygotowanej bramki. Tym razem wyzwanie podjęli Maryla Rodowicz (2 punkty), producent muzyczny Pako Sarr (2 punkty) i aktor Piotr Zelt (0 punktów).

Kokaina w koszulkach. "Mundialowa gorączka" w Kolumbii

Celnicy na lotnisku w Bogocie udaremnili próbę przemytu 70 kilogramów kokainy do holenderskiego Groningen. Narkotykami w płynnej formie nasączone były piłkarskie koszulki, dokładnie takie, w jakich reprezentacja Kolumbii występuje na rosyjskich mistrzostwach świata.

Obrona Terytorialna wolniej, nowa dywizja i zakupy bez konkretów. Przyszłość według MON

Nie w 2019, ale w 2025 roku - minister Mariusz Błaszczak potwierdził to, na co eksperci od dawna zwracali uwagę. Tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej i doprowadzenie ich do gotowości wymaga więcej czasu, niż początkowo zakładał MON. Poinformował też, jakie w najbliższym czasie będą priorytety jego resortu. Padły deklaracje o nowej dywizji i modernizacji armii, choć w ważnych sprawach minister unikał podawania konkretów.