Wtorkowe popołudnie może rozstrzygnąć o losie rządu Silvio Berlusconiego. Izba Deputowanych będzie głosowała nad sprawozdaniem z wykonania budżetu w 2010 roku. To ważny test, który pokaże, czy "papierowa" większość parlamentarna Berlusconiego jest większością realną, pozwalającą nie tylko administrować państwem, ale skutecznie walczyć z coraz głębszym kryzysem.

Oficjalne dementi Białego Domu w sprawie kosmitów. "Rząd Stanów Zjednoczonych nie ma dowodów, że jakiekolwiek życie istnieje poza naszą planetą, ani że przedstawiciele ras pozaziemskich skontaktowali się z ludźmi" - napisał na whitehouse.gov (oficjalnej stronie Białego Domu) Phil Larson, specjalista ds. kosmicznych i komunikacji w White House Office of Science & Technology Policy.

Ośmiu cywilów, członków tej samej rodziny, i dwóch policjantów zginęło w poniedziałek w wybuchu bomby domowej roboty podłożonej przy drodze w prowincji Badghis, w północno-zachodnim Afganistanie - podały we wtorek tamtejsze władze.

Silne trzęsienie ziemi - o sile 6,8 w sali Richtera - nawiedziło we wtorek rejon wyspy Okinawa na południu Japonii - poinformowały japońskie i amerykańskie służby sejsmologiczne.

Dziś około północy wielka asteroida przeleci tuż obok Ziemi. Pojawi się koło naszej planety w odległości bliższej niż znajduje się Księżyc. Dla naukowców to rzadka okazja, by zbadać kosmiczną skałę bez konieczności użycia specjalnego radaru.

Co najmniej dwie osoby zginęły w zamieszkach w Monrowii. We wtorek Liberyjczycy w drugiej turze wyborów wybiorą prezydenta. Do mieszkańców o spokój zaapelował prezydent USA, Barack Obama.

Zima za pasem - demonstranci ruchu "Okupuj Wall Street" rozpoczęli przygotowania. W nowojorskim parku Zuccotti, gdzie mają obozowisko, stawiają wojskowe namioty.

Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci gwiazdora. Teraz grozi mu do czterech lat więzienia. Ostateczny werdykt poznamy 29 listopada. "Król Pop" zmarł 25 czerwca 2009 roku. Miał 50 lat.

Nie ma porozumienia w sprawie nowego greckiego rządu jedności narodowej. Rozmowy trwają - poinformował rzecznik premiera. Dementi zostało wystosowane po doniesieniach greckich mediów, iż odchodzący premier Grecji Jeorjos Papandreu i jego konserwatywny rywal Antonis Samaras doszli do porozumienia i uzgodnili nazwisko nowego szefa rządu koalicyjnego.

Siły zbrojne USA i Izraela przeprowadzą "największe" i "najważniejsze" wspólne manewry w historii - stwierdził Andrew Shapiro, zastępca sekretarza stanu USA ds. relacji wojskowych. Amerykanin oświadczył również, iż "sojusz USA z Izraelem jest szerszy, głębszy i bardziej intensywny niż kiedykolwiek wcześniej". Wszystko to w dobie coraz odważniejszych stwierdzeń izraelskich polityków o możliwej akcji zbrojnej wobec Iranu.

Pewna 45-letnia Włoszka bardzo chciała uśmiercić swojego starszego męża. Mężczyźnie leżącemu w szpitalu próbowała zaaplikować sok jabłkowy wzbogacony o benzynę. Kobieta tak bardzo nalegała, aby mąż wypił jej "soczek", że zatrzymał ją przebywający akurat w pobliżu karabinier.

Badanie bankierów, maklerów i dyrektorów korporacji finansowych przyniosło ciekawe wyniki. 66 procent pracowników londyńskiego City przyznało, że są opłacani zbyt wysoko, zwłaszcza w porównaniu z pracownikami sektora publicznego - wynika z raportu ośrodka ComRes na zlecenie chrześcijańskiego think tanku St Paul's Institute.

Julia Tymoszenko może mieć kolejne problemy, poza faktem skazania jej na siedem lat więzienia miesiąc temu. Adwokat byłej premier Ukrainy twierdzi, że ukraińskie służby podatkowe wznowiły cztery zamknięte wcześniej śledztwa przeciw jego klientce.

Modernizowany na potrzeby Euro 2012 port lotniczy w Lwowie najprawdopodobniej nie zostanie nazwany imieniem Stepana Bandery. Przywódca ukraińskich nacjonalistów przegrał w głosowaniu z założycielem Lwowa, królem Danielem Halicki. Mer miasta miał już wysłać odpowiedni wniosek do rządu.

Niemcy rozpoczęli budowę swojego najnowszego i największego okrętu po II Wojnie Światowej. W stoczni Blohm + Voss w Hamburgu, tej samej w której zbudowano słynny pancernik Bismarck, odbyła się ceremonia położenia stępki pod pierwszą fregatę typu F125. Cztery takie okręty mają trafić do Bundesmarine poczynając od 2016 roku.

Turyści uwięzieni w ciągu ostatnich kilku dni na lotnisku u stóp Mount Everestu wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. - Ponad 20 lotów zostało wznowionych w poniedziałek, a więcej samolotów opuści Luklę na początku tego tygodnia - podała agencja informacyjna Associated Press.

Opozycja syryjska, w tym były wiceprezydent przebywający na uchodźstwie we Francji, apeluje o międzynarodową interwencję wojskową w Syrii. Miałaby ona położyć kres krwawemu tłumieniu demonstracji antyprezydenckich.

Izraelscy policjanci aresztowali dwunastu nielegalnych osadników żydowskich w gminie Benjamin na Zachodnim Brzegu. Zatrzymani stawiali opór podczas burzenia postawionych przez nich prowizorycznych domów w miejscu, które nazwali "Moc Syjonu" (Oz Syjon).