"Uważaj na pułapkę Walentynek"

Przed wielkim dylematem stanęli malezyjscy muzułmanie. Problemem stały się obchodzone na całym świecie Walentynki. Wszystko przez to, że według ich rządu święto jest "pułapką" do nieobyczajnych zachowań.

Janukowycz wzmaga sympatię

Coraz więcej Rosjan pozytywnie ocenia Ukrainę. W porównaniu do ubiegłego poparcie dla Kijowa wzrosło o 20 punktów procentowych - z 52 do 72 proc.

11 ofiar paniki na wyborczym wiecu

Co najmniej 11 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w wyniku paniki, jaka wybuchła w sobotę na wiecu wyborczym obecnego prezydenta Nigerii Goodlucka Jonathana w mieście Port Harcourt - poinformowały miejscowe władze. Ofiary zostały przewrócone i stratowane przez uciekających.

Ksiądz przyznał się do seksu z nastolatką

Katolicki ksiądz w Los Angeles został odsunięty przez zwierzchników od funkcji duszpasterskich, po tym gdy przyznał się, że 40 lat temu utrzymywał kontakty seksualne z kilkunastoletnią uczennicą szkoły średniej - poinformował dziennik "Los Angeles Times".

Wyrzucony z więzienia siłą

Z kubańskiego więzienia wyszedł Hector Maseda, mąż Laury Pollan przewodzącej grupie Damy w Bieli. Maseda odmawiał wyjścia na wolność domagając się od władz uznania go za osobę całkowicie niewinną. Wobec tego został z niego siłą wyrzucony. Reżim braci Castro wypuścił z więzienia także innego dysydenta, Angela Moyę.

Egipt uspokaja Izrael, Obama obiecuje pomoc

Premier Izraela z zadowoleniem przyjął zapewnienia wojskowych władz Egiptu, że Kair będzie respektował traktaty międzynarodowe, w tym układ pokojowy z Tel Awiwem. Deklarację wojskowych pochwalił także prezydent USA Barack Obama, który oświadczył jednocześnie, że Stany Zjednoczone nadal są gotowe udzielić Kairowi wszelkiej pomocy, także finansowej.

Negocjator rezygnuje. Przez przecieki

Główny palestyński negocjator Saeb Erekat ogłosił, że rezygnuje z tej funkcji. Powodem są niedawne przecieki pokazujące, że Palestyńczycy byli gotowi na znaczące ustępstwa wobec Izraela.

Rosja: Spór o Kuryle bez sensu. I tak będą nasze

- Kontynuowanie rozmów na temat Kurlyów jest bez sensu - powiedział szef administracji Kremla Siergiej Naryszkin. Oświadczył, że rosyjski prezydent i tak będzie jeździł odwiedzać ten "rosyjski region". Jednocześnie Kreml twierdzi, że jest gotowy rozmawiać z Japonią o pokoju. Oba kraje od czasu II wojny światowej nie zawarły pokojowego traktatu.

Egipcjanie tworzą radę obrony rewolucji

Niektórzy organizatorzy egipskich protestów oświadczyli, że zamierzają sformować radę do obrony rewolucji i negocjacji z rządzącymi w kraju wojskowymi. Władze poinformowały natomiast, że podjęto śledztwo przeciwko byłemu premierowi oraz byłemu ministrowi spraw wewnętrznych.

Biez bumagi protiestirowat' nielzja!

Funkcjonariusze sił porządkowych zatrzymali w Moskwie kilkunastu uczestników protestu opozycji, którzy, według milicji, próbowali urządzić swój własny protest, na który nie mieli zgody władz.

Siłą blokują protesty. Tysiąc osób aresztowanych

Tysiące policjantów siłą musiało blokować centrum Algieru przed uczestnikami marszu protestacyjnego. Demonstranci, zainspirowani ostatnimi wydarzeniami w Egipcie i wcześniejszymi w Tunezji, domagają ustąpienia prezydenta Butefliki. Tysiąc osób zostało aresztowanych.

Pielgrzymi zginęli w zamachu

28 osób zginęło, a 24 zostały ranne w samobójczym zamachu bombowym na szyickich pielgrzymów niedaleko irackiego miasta Samarra - poinformowały władze policyjne.

"Zmiana systemu" tłumiona przez policję

Starcia w centrum Algieru. Do bitwy między manifestantami a służbami porządkowymi doszło jeszcze przed planowanym marszem, którego hasłem jest "zmiana systemu". Władze zakazały manifestacji, a o wydarzeniach w centrum algierskiej stolicy poinformowali świadkowie.

Nakaz aresztowania byłego prezydenta

Pakistański sąd antyterrorystyczny wydał nakaz aresztowania byłego prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa w związku z zamachem na premier tego kraju Benazir Bhutto w 2007 roku. Musharraf przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii.

Apelują o "rozsądek" armii

Wydarzenia w Egipcie nie pozostawiają obojętnym żadnego kraju w regionie. Turcja wyraziła nadzieję, że egipska armia będzie "działała rozsądnie i przekaże swoje obowiązki nowemu rządowi". Z kolei Irak oświadczył, że jest przekonany, że naród egipski znajdzie nowych przywódców, którzy sprostają jego "ambicjom".

Zostanie nowym Mubarakiem?

Urodzony wojskowy, zręczny polityk, który stoi na czele armii liczącej prawie pół miliona żołnierzy. To on zyskał na razie najwięcej na egipskiej rewolucji. Kim właściwie jest, skąd przyszedł i jaką drogą Mohamed Hussein Tantawi, najważniejszy dzisiaj człowiek w Egipcie? Czy zechce objąć władzę absolutną nad krajem?

Reżimy patrzą na Egipt

Sudan gratuluje "triumfu rewolucji". Chiny ostrzegają przed niestabilnością kraju, ale nie poświęcają Egiptowi wielkiej uwagi. Iran zakłóca zaś transmisję telewizji BBC, relacjonującej wydarzenia nad Nilem po obaleniu Mubaraka. Dyktator w Jemenie zwołuje nadzwyczajnie spotkanie z dowódcami armii.

Stolica Chile zadrżała

Rok po tragicznym trzęsieniu ziemi, w którym zginęło kilkaset osób, środkowo-południowa część Chile znów się zatrzęsła. Wstrząsy miały siłę 7 stopni w skali Rochtera. Władze poinformowały jednak, że nikt nie ucierpiał. Nie odnotowano też poważniejszych zniszczeń. Budynki drżały między innymi w stolicy kraju - Santiago.

117 kapsuł heroiny wydalał przez dwa dni

1250 gramów - dokładnie tyle heroiny próbował przemycić w swoim żołądku Polak, którego zatrzymano na lotnisku na Teneryfie. Podejrzenie policjantów wzbudziło to, że mężczyzna nie potrafił odpowiedzieć na bardzo proste pytanie: "po co przyleciał na Wyspy Kanaryjskie?". Wydalenie 117 kapsuł z narkotykiem zajęło niedoszłemu przemytnikowi dwa dni.

"Miłość zwycięży nienawiść"

Zwolennicy 74-letniego premiera Włoch, który znalazł się w centrum tzw. "bungagate" i jest podejrzewany między innymi o seks z nieletnimi, ruszyli do ataku. Podczas manifestacji popierającej Silvio Berlusconiego jej uczestnicy deklarowali, że są ze swoim premierem na dobre i na złe. - Wspieramy go z całego serca. W końcu miłość zwycięży nienawiść - powtarzała jedna z demonstrujących przed mediolańskim sądem.

Król płaci za spokój. Po 2,5 tys. dolarów

Ponad 2,5 tysiąca dolarów dostanie każda bahrańska rodzina z okazji 10. rocznicy konstytucji - ogłosił krój Bahrajnu szejk Hamad ibn Isa al-Chalifa. Co ciekawe, rocznica przypada dokładnie w dzień, na który zapowiedziano pierwsze protesty przeciwko obecnej władzy. Wypłaty dla rodaków oceniane są zatem jako próba udobruchania ludności.

Włosi boją się tunezyjskich uciekinierów

Tylko w piątek po południu włoska Straż Przybrzeżna zatrzymała cztery kutry rybackie z około 300 tunezyjskimi uchodźcami. Włochy boją się, że fala nowej imigracji zaleje ich kraj i ostrzegają, że wkrótce z tym samym mierzyć się będą inne kraje Unii Europejskiej.

Ludzie wiwatują, wojsko planuje

Wypełniony po brzegi tłumem demonstrantów kairski plac Tahrir szaleje z radości. Komunikat o rezygnacji prezydenta Hosniego Mubaraka ludzie przyjęli okrzykami: "Odszedł, odszedł!", "Rewolucja zwyciężyła!", "Allah akbar". W specjalnym wystąpieniu wojsko, które przejęło władzę, pochwaliło Mubaraka za podjęcie decyzji o ustąpieniu i zapowiedziało zmiany. Barack Obama w specjalnym wystąpieniu zapewnił, że USA nadal są sojusznikiem Egiptu.

Samolot uderzył w górę

Pięć osób zginęło w katastrofie prywatnego samolotu w zachodniej Szwajcarii, podał szwajcarski portal Blick.

"Stalin żąda demokracji"

Złe nazwisko może być problemem dla polityka. Zwłaszcza jeśli chodzi o Rosję, a aspirujący sługa publiczny nazywa się Stalin. Dmitrij Stalin próbował starować w wyborach do regionalnego parlamentu w syberyjskim Chanty-Mansyjsku. Komisja wyborcza odmówiła jednak zarejstrowania Stalina.

Amerykanie polatają ekologicznie. Na biopaliwo

Jeden z wielkich transportowców C-17 Globemaster stał się pierwszą maszyną USAF, która może latać na biopaliwie. Docelowo wszystkie samoloty lotnictwa wojskowego USA mają latać na "zielonym" paliwie. Amerykanie chcą w ten sposób ograniczyć uzależnienie od importu ropy.

Co zrobić z Assangem? Sąd prosi o czas

Brytyjski sąd odroczył do końca lutego ogłoszenie wyroku w sprawie Juliana Assange. Założyciel Wikileaks oczekuje na decyzję, czy Wielka Brytania zgodzi się na jego ekstradycję do Szwecji. Tam grozi mu proces za domniemane ataki seksualne i molestowanie dwóch kobiet.