W głębokiej tajemnicy Stany Zjednoczone pracują nad bronią cybernetyczną drugiej generacji - atakuje nie ludzi, a komputery. Nie zabija i nie rani bezpośrednio - choć wywołuje kompletny chaos o trudnych do przewidzenia skutkach. Może zostać użyta już wkrótce - w ataku wojsk amerykańskich na Iran lub Syrię.

Ładunek wybuchowy domowej roboty eksplodował rano przed ambasadą Indonezji w Paryżu. Nikt nie został ranny, ale wybuch spowodował poważne szkody - podała agencja AFP.

Wysokim zwycięstwem Mitta Romneya zakończyły się republikańskie prawybory w stanie Illinois. Według niepełnych jeszcze wyników, otrzymał on 47 procent głosów, podczas gdy jego najgroźniejszy rywal, Rick Santorum - 35 procent. Kongresmen Ron Paul zdobył 9 procent głosów, a były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich - zaledwie 8 procent.

Parlament w Czechach odrzucił we wtorek późnym wieczorem wniosek o wotum nieufności dla centroprawicowego rządu Petra Neczasa. Za wnioskiem głosowała głównie lewicowa opozycja.

Republikanie w stanie Illinois głosują we wtorek w kolejnych prawyborach prezydenckich, które - jak się oczekuje - mogą umocnić na pozycji lidera wyścigu do nominacji faworyta elit tej partii Mitta Romneya.

Śledczy sąd przysięgłych (Grand Jury) ogłosił we wtorek, że zbada sprawę zabójstwa czarnego 17-latka zastrzelonego przez członka ochotniczej ochrony w Sanford na Florydzie. Sprawca twierdzi, że działał w samoobronie, ale ofiara była nieuzbrojona.

Polski MSZ odwołał konsula honorowego w Żytomierzu i zlikwidował otwartą półtora roku temu placówkę, która była pierwszym takim przedstawicielstwem Polski w państwach byłego ZSRR.

Rosyjskiej sekcji BBC udało się potwierdzić, że w Syrii wylądował kontyngent rosyjskich "antyterrorystycznych sił specjalnych". Informacja ta pojawiła się po raz pierwszy w poniedziałek na stronach internetowych kilku rosyjskich agencji prasowych, w tym Interfaxu i RIA Nowosti. Według tej ostatniej, Rosjan przywiózł do portu Tartus tankowiec "Iman", należący do Floty Czarnomorskiej.

Działania byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która w 2009 r. zgodziła się na niekorzystne dla jej kraju umowy gazowe z Rosją, noszą oznaki zdrady stanu - głosi zaakceptowany we wtorek przez parlament w Kijowie raport komisji śledczej ws. Tymoszenko. Rezolucję poparło 266 deputowanych, przy wymaganym minimum 226 głosów.

USS Abraham Lincoln, amerykański lotniskowiec o napędzie atomowym, wpłynął w asyście okrętów osłony do Zatoki Perskiej - poinformowały służby prasowe US Navy. Po przepłynięciu Cieśniny Ormuz, eskadra kieruje się w kierunku jednego z portów w Zatoce.

Trzy dziewczynki, które zostały najciężej ranne w wypadku autokaru w Szwajcarii, najprawdopodobniej wrócą do zdrowia. - Zagrożenie życia minęło - mówią lekarze, chociaż wcześniej stan młodych Belgijek był krytyczny.

Irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei oświadczył we wtorek, że w obliczu agresji ze strony USA czy Izraela Iran odparuje każdy atak. Zachód chce wymóc na Iranie wstrzymanie programu nuklearnego, obawiając się, że dąży on do budowy broni atomowej.

Unia Europejska ma przyjąć w piątek nowe sankcje wobec Białorusi, obejmując nimi firmy trzech biznesmenów. PAP dowiedziała się, że z sankcji wyłączone będą cztery firmy współpracujące z Łotwą i Słowenią, co jest ich warunkiem na zaaprobowanie sankcji. Ten kompromis jest "zgniły" - ocenił w rozmowie z PAP dyplomata jednego z krajów UE.

Kilka dni przygotowań, a potem tylko kilka sekund i ponad 700 metrowy most w Nankingu obrócił się w pył. Do wysadzenia konstrukcji użyto 5,5 tys. detonatorów i ponad tony materiałów wybuchowych.

Kierowca łady na niezbyt szerokiej zaśnieżonej ulicy postanowił wyprzedzić jadącą przed nim kolumnę samochodów. Manewr się nie udał. Samochód z impetem wjechał w dużą zaspę na poboczu drogi i dachował.

Burmistrz sennego miasteczka Falciano del Massico na południu Włoch wydał niecodzienny dekret. Zabronił mieszkańcom umierać. W ten sposób chce zwrócić uwagę na problem braku miejsca na lokalnym cmentarzu.

W nagraniu wideo z okazji perskiego Nowego Roku prezydent USA Barack Obama zarzucił rządowi irańskiemu, że blokuje swobodny przepływ informacji do kraju. Zapowiedział nowe działania ze strony USA, by przełamać blokadę informacyjną w Iranie.