W lesie w pobliżu lotniska Egelsbach pod Frankfurtem nad Menem rozbił się niewielki samolot. Zginęły co najmniej trzy osoby. Policja obawia się jednak, że ofiar może być więcej.

Dwa wojskowe samochody z tajnymi i zaawansowanymi urządzeniami do zapobiegania eksplozji przydrożnych bomb zniknęły z bazy w Kabulu. Nieznani sprawcy ukradli cenne Toyoty Land Cruisery z garaży jednostki wojskowej, która zajmuje się eskortowaniem konwojów z przedstawicielami zachodnich krajów w stolicy Afganistanu.

USA zapłaciły blisko pięć milionów dolarów kaucji za siedmiu swoich obywateli, którzy zostali zatrzymani i oskarżeni w Egipcie o o korzystanie z zagranicznych źródeł finansowania. Wszyscy Amerykanie, którzy pracowali dla organizacji pozarządowych, już wylecieli z kraju.

- Szefowie rządów mają obowiązek wyraźnie zdystansować się od antyimigracyjnej strony prawicowej partii PVV - powiedział na konferencji podczas szczytu UE szef PE Martin Schulz. Zapisu o kontrowersyjnej stronie nie ma w ostatnim projekcie wniosków ze spotkania przywódców UE.

Serbia oficjalnie stała się kandydatem na członka Unii Europejskiej. Po latach zabiegów kraj uzyskał ten status podczas pierwszego dnia szczytu w Brukseli. Tego samego dnia przywódcy UE dali Rumunii i Bułgarii obietnicę ws. możliwej decyzji o ich wejściu do Schengen we wrześniu.

Jedna z kluczowych firm produkujących elementy rosyjskich reaktorów atomowych od kilku lat celowo korzystała z materiałów pośledniej jakości - twierdzi rosyjska agencja prasowa Rosbalt. Jeden z dyrektorów firmy ZiO-Podolsk, należącej do państwowego koncernu Rosatom, miał celowo kupować tańszą stal nie spełniającą standardów i inkasować "zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze. Mężczyzna miał zostać aresztowany przez FSB.

Ciała dwójki zabitych w Hims zachodnich dziennikarzy zostały odnalezione i po badaniach DNA trafią do ambasady Polski i Francji - podały oficjalne media syryjskiego reżimu. Kilka godzin wcześniej opozycjoniści z obleganego miasta poinformowali, że cztery dni temu pochowali zwłoki Marie Colvin i Remi Ochlika w miejskim parku, ponieważ nie mogli ich dłużej przechowywać bez prądu.

Jeżeli Izrael nie uzyska od USA zapewnienia, że nie dopuszczą, by Iran dysponował bronią atomową, Tel Awiw sam zaatakuje irańskie instalacje nuklearne - ostrzegł były szef izraelskiego wywiadu wojskowego Amos Jadlin w czwartkowym wydaniu dziennika "New York Times".

Nie ma problemu Polaków w Holandii - podkreślił w czwartek premier Donald Tusk w kontekście antyimigranckiego portalu holenderskiej Partii na rzecz Wolności (PVV). Jego zdaniem to Holandia ma problem, bo jako jedyny kraj w UE zachowuje się kontrowersyjnie ws. imigrantów i strefy Schengen.

Władze syryjskie zezwoliły organizacjom pomocowym na wejście do dzielnicy Baba Amro w mieście Hims, od miesiąca bombardowanej przez siły rządowe - podał w czwartek Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK). Wcześniej w czwartek atakowani nieustannie rebelianci zdecydowali się na opuszczenie dzielnicy. Pierwsza dostawa pomocy do Baba Amro nastąpi w piątek.

Na Białorusi istnieje lista osób objętych czasowym zakazem wyjazdu i liczy ona ponad tysiąc osób - poinformował przedstawiciel Prokuratury Generalnej Pawał Radzionau informując jednocześnie, że w ostatnim czasie zwiększa się w kraju liczba osób wzywających do sankcji przeciwko Białorusi.

- Grecja spełniła wszystkie warunki stawiane przez zachodnich kredytodawców w zamian za przekazanie Atenom drugiego pakietu pomocy, dzięki któremu kraj ten uniknie upadłości - ogłosił w czwartek szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.

ONZ zażądała w czwartek ukarania amerykańskich żołnierzy sił NATO w Afganistanie, którzy w zeszłym tygodniu w bazie USA spalili egzemplarze Koranu. Incydent ten wywołał skandal i kilkudniowe gwałtowne protesty wśród miejscowej ludności.

Francuski związek zawodowy Siła Robotnicza (FO) złożył do prokuratury w Wersalu pozew przeciwko koncernowi meblowemu IKEA. FO oskarża firmę o szpiegowanie pracowników, związkowców, a nawet klientów, z którymi firma weszła w spór.

Donald Tusk zapowiedział, że podpisze w piątek na szczycie UE pakt fiskalny. Jak podkreślił premier, wystąpił o upoważnienie w tej sprawie do Rady Ministrów, a szef żadnego z resortów nie zgłosił wątpliwości.

Uzbrojony mężczyzna zranił trzy osoby, po czym zabarykadował się z kilkoma zakładnikami w fabryce w mieście Komotini na północnym wschodzie Grecji - podała w czwartek grecka telewizja publiczna NET, powołując się na źródła policyjne.