Egipskie firmy energetyczne - powołując się na spór handlowy - rozwiązały umowę o dostarczaniu gazu do Izraela, co może jeszcze bardziej popsuć stosunki dwustronne, bardzo napięte od czasu obalenia Hosniego Mubaraka.

Policja przy użyciu gazu łzawiącego rozpędziła tłum trzech tysięcy studentów podczas zabawy w pobliżu uniwersytetu stanowego w Ohio po tym, jak kilka osób wdało się w bójki. Aresztowano 34 osoby.

Francuskie media nie wytrzymały do końca ciszy wyborczej i przedwcześnie ujawniły sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Kilka dochodzeń w tej sprawie rozpoczęła już policja. Na jej celowniku jest m.in. agencja AFP. Dziennikarze wymieniali się także zaszyfrowanymi informacjami na Twitterze.

Liderzy czeskiej centroprawicy porozumieli się w niedzielę co do zakończenia współpracy koalicyjnej trzech ugrupowań parlamentarnych: Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS), ruchu Tradycja Odpowiedzialność Prosperity 09 (TOP 09) i Spraw Publicznych (VV).

W światowych mediach nasilają się spekulacje na temat przebiegu kuracji antyrakowej Hugo Chaveza. Prezydent Wenezueli, wbrew swym zwyczajom, nie przekazuje z Kuby, gdzie od tygodnia przechodzi kolejną chemioterapię, żadnych wiadomości na temat swego zdrowia.

Socjalista Francois Hollande, który jeszcze rok temu nie liczył się sondażach, ma dziś wielkie szanse zostać prezydentem Francji. Pod względem charakteru ten opanowany, kompromisowy polityk jest przeciwieństwem swojego rywala - prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Reagując na wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział w telewizji France 2, że "jeszcze nic nie jest przesądzone, a wysoka frekwencja świadczy o tym, że Francuzi zrozumieli, iż wybór jest historyczny".

Brytyjski kontrwywiad pomagał tajnym służbom Muammara Kaddafiego i zdradził w ten sposób libijskich opozycjonistów ubiegających się w Wielkiej Brytanii o azyl. Informacje uzyskane od Brytyjczyków były potem wykorzystane do represjonowania przeciwników libijskiego reżimu - napisał tygodnik "Mail on Sunday".

Większość Hiszpanów wybaczyło królowi Juanowi Carlosowi jego wyjazd do Botswany, w czasie którego polował na słonie, a ponad połowa poddanych nadal popiera monarchię - wynika z sondaży opublikowanych przez dzienniki "El Mundo" i "La Razon".

Po blisko 33 latach pojawiła się nadzieja na rozwiązanie głośnej sprawy 6-letniego Etana Patza. W maju 1979 roku chłopiec wyszedł na przystanek na Manhattanie, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Etan na przystanek nie dotarł, a ślad po nim zaginął. Szukała go cała Ameryka. Teraz śledczy zdecydowali się przeszukać budynek przy 127 Prince St., gdzie - według nich - mogą znajdować się szczątki dziecka. "Historia chłopca nie daje spokoju stróżom prawa od trzech dekad" - pisze Piotr_Sobilo, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 swoją relację z okolicy, gdzie prowadzone są poszukiwania.

Irańczycy rozpoczęli budowę kopii "Bestii z Kanadaharu" (RQ-170), bezzałogowego samolotu rozpoznawczego typu stealth, nad którym przejęli kontrolę w grudniu ubiegłego roku.

W nalocie na południu Jemenu zabitych zostało 17 członków Al-Kaidy - poinformowało w niedzielę jemeńskie ministerstwo obrony. Do ataku doszło w sobotę wieczorem w prowincji Abjan, będącej bastionem islamskich fundamentalistów.

Przewodniczący australijskiego parlamentu Peter Slipper w niedzielę tymczasowo ustąpił ze stanowiska w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem. Jego były współpracownik zarzuca mu oszustwo i twierdzi, że był przez niego molestowany seksualnie.

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili w sobotę wieczorem obywatela Francji, pracującego dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża - poinformował rzecznik tej organizacji w Sanie, stolicy Jemenu.