Białoruś nie uznała ambasadorów państw unijnych ze persona non grata, ale uważa, że ich powrót do Mińska byłby przedwczesny - oświadczył w sobotę rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych, którego cytuje państwowa agencja BiełTA.

Japońska łódź rybacka, którą w marcu 2011 roku porwała fala tsunami, wreszcie się odnalazła. Jednostka dryfowała w sobotę nieopodal kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. 50-metrowa łódź została zauważona przez wojskowy patrol lotniczy około 200 km od Wysp Królowej Charlotty. Dzięki numerowi umieszczonemu na kadłubie udało się ustalić, kto jest jej właścicielem.

Francuska telewizja FT2 wyemitowała nagranie wideo pokazujące wnętrza mieszkania, w którym przez 32 godzinny bronił się Mohamed Merah. 23-latek przyznał się do zabicia 7 osób w ciągu ostatnich tygodni.

Matki we Włoszech otrzymają specjalną pomoc finansową w postaci bonów wartościowych, by móc opłacać opiekunki do dzieci, gdy wrócą do pracy - postanowił rząd Mario Montiego. Drugą przedstawioną nowością jest obowiązkowy krótki urlop "tacierzyński".

W walkach z siłami bezpieczeństwa na południowym wschodzie Turcji zginęło w sobotę 15 kurdyjskich kobiet, które należały do separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformowało tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Zajmująca się hostingiem internetowym firma Carpathia ma nie lada problem. Po zamknięciu serwisu Megaupload na jej serwerach znajduje się ponad 25 petabajtów (25 milionów gigabajtów) danych. Jednak na chwilę obecną Carpathia, ze względu na toczące się śledztwo, nie może nic z nimi zrobić. A ich przechowywanie kosztuje krocie.

Starszy brat zabitego w czwartek podczas szturmu w Tuluzie zabójcy Mohameda Meraha został zabrany przez policję z aresztu w tym mieście i przewieziony do Paryża na dalsze przesłuchanie - podała w sobotę agencja Reutera. Tymczasem prezydent Francji Nicolas Sarkozy zwołał dziś specjalne posiedzenie na temat bezpieczeństwa, a także skuteczności policji podczas czwartkowej akcji w mieszkaniu Meraha.

Francuska nauczycielka z Rouen poprosiła swoich uczniów w uczczenie minutą ciszy Mohameda Meraha, który zabił siedem osób i zginął w czwartek od kul antyterrorystów - donosi w sobotę BBC powołując się na francuską gazetę "Paris Normandie".

13-letni chłopak został zastrzelony przez egipskie siły bezpieczeństwa w Port Saidzie podczas starć z rozwścieczonymi fanami klubu piłkarskiego, po tym jak zapadła decyzja o zawieszeniu na dwa lata drużyny Al-Masry - podały w sobotę egipskie media państwowe.

Siły reżimu Baszara el-Asada ostrzelały w sobotę z moździerzy pozostającą w rękach rebeliantów dzielnicę miasta Hims na zachodzie kraju - poinformował działacz Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. To najprawdopodobniej przygotowanie do szturmu - oceniło źródło.

Rozszerzenie sankcji Unii Europejskiej wobec Mińska to kara za stracenie dwóch mężczyzn skazanych na śmierć - pisze w sobotę państwowy białoruski dziennik "SB. Biełaruś Siegodnia". Nie wspomina o więźniach politycznych. Z kolei o tym, że poprzez swoją postawę "Europa stanęła w obronie terrorystów" informuje telewizja Biełaruś 1.

- Mamy do czynienia z nowym rodzajem terroryzmu. Na tę sytuację nie wymyślono prawa - oceniają eksperci na przykładzie ostatnich wydarzeń z Tuluzy. Według speców od walki z terroryzmem, Europa stoi dzisiaj przed poważnym wyzwaniem jak radzić sobie z napastnikami, którzy coraz częściej stają się "wolnymi strzelcami" - niezależnymi i odizolowanymi od dużych ugrupowań terrorystycznych.

To przedstawienie podzieliło nawet tak liberalne społeczeństwo, jakim są Holendrzy. Mowa o sztuce pt. "Breivik spotyka Wildersa", która wystawiana jest na deskach jednego z amsterdamskich teatrów. Norweski zamachowiec i holenderski polityk skrajnej prawicy spotykają się na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie rozmawiają o swoich ideologiach.

Unia Afrykańska poinformowała, że utworzyła pięciotysięczny kontyngent żołnierzy, którego celem będzie odnalezienie oskarżonego o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości dowódcy Armii Bożego Oporu, Josepha Kony'ego. Początek misji jutro, a zakończenie? W momencie schwytania bądź "zneutralizowania" Kony'ego.

Na ciele Mohameda Meraha - 23-letniego zamachowca z południa Francji, który w czwartek zginął z rąk policji - lekarze przeprowadzający sekcję zwłok znaleźli 22 rany postrzałowe, donosi Sky News. Dwie z ran był śmiertelne.

Amerykański żołnierz Robert Bales, który zastrzelił 11 marca w prowincji Kandahar na południu Afganistanu kilkunastu cywilów, usłyszał 17 zarzutów zabójstwa - poinformowała amerykańska prokuratura wojskowa. Afgańscy talibowie już ogłosili, że nie wierzą w sprawiedliwy proces Amerykanina.

Ciężarna narzeczona jednego z żołnierzy zastrzelonych w Montauban przez Mohameda Meraha otrzymała zgodę prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego na pośmiertne małżeństwo - poinformował adwokat rodziny.

Norwescy prawodawcy w ukropie pracują nad zmianą obowiązujących przepisów na wypadek, gdyby Andersa Behringa Breivika uznano za niepoczytalnego, informuje BBC. Ich cel jest prosty: upewnić się, że morderca będzie przetrzymywany w pilnie strzeżonym zakładzie, jeśli nie uda się go skazać na długoletnie więzienie.

Ostra walka między republikańskimi kandydatami do prezydenckiej kandydatury zrodziła przypuszczenia, że w Grand Old Party może dojść do rozłamu. Rick Santorum, najpoważniejszy rywal Mitta Romney'a, który sam przyłożył się do powstania tych pogłosek, teraz stara się je rozwiać.