Kontrakt Indii z francuskim koncernem Dassault Aviation na dostawę 126 nowoczesnych myśliwców Rafale może się opóźnić z powodu sporu o udział indyjskiej państwowej firmy w tym przedsięwzięciu - informuje Reuters, powołując się na resort obrony w Delhi.

Władze Korei Północnej oficjalnie zwróciły się do wszystkich ambasad w Pjongjangu, aby rozważyły możliwość ewakuacji personelu dyplomatycznego. Ma to być związane z troską o ich bezpieczeństwo wobec rosnącego napięcia na Półwyspie Koreańskim. Z kolei źródła w Londynie, na które powołuje się agencja AFP, podały, że władze Korei Północnej twierdzą, iż od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu.

Filipiny są gotowe wesprzeć Stany Zjednoczone w ich przedsięwzięciach obronnych przeciwko zagrożeniu ze strony Korei Północnej - oświadczył filipiński minister spraw zagranicznych Albert del Rosario. Korea Południowa wysłała tymczasem w morze dwa okręty typu Aegis.

Gazprom oficjalnie poinformował o zainicjowaniu prac nad nowym gazociągiem przez terytorium Polski. Jak twierdzą Rosjanie, projekt "Jamał-Europa-2" niesie korzyści dla Polski. Memorandum w tej sprawie zostało podpisane z polsko-rosyjską spółką EuroPolGaz, która tłumaczy, że to tylko wstępne porozumienie i decyzji o budowie gazociągu nie podjęto. Do spotkania miało dojść z inicjatywy Gazpromu.

Sztab Generalny północnokoreańskiego wojska wydał oświadczenie, w którym przekonuje, że z powodu "prowokacji amerykańskich" wojna nuklearna jest blisko jak nigdy. - Chwila wybuchu zbliża się wielkimi krokami - oznajmiono.

Jose Americo Bubo Na Tchuto, były szef gwinejskiej marynarki wojennej, został aresztowany za handel narkotykami. Jak donoszą lokalne media, władze Gwinei Bissau w ramach ekstradycji odesłały go do USA.

Szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz Mirosław Dobrut podpisali memorandum w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa. Polski premier był zaskoczony tymi informacjami. - Muszę sprawdzić te informacje. Ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem. Dopytywany, powiedział: - Decyzje, jakie podejmuje Gazprom, nie są konsultowane z polskim rządem i Bogu dzięki.

- Psychiatra, która leczyła 25-letniego Jamesa Holmesa, sprawcę zeszłorocznej masakry w kinie na przedmieściach Denver, na miesiąc przed strzelaniną ostrzegała, że mężczyzna ma myśli samobójcze i stanowi zagrożenie - wynika z ujawnionych w czwartek w USA dokumentów.

Kim Dzong Un swoją ostrą wojenną retoryką niewątpliwie osiągnął jeden wielki sukces w skali globalnej. Nigdy wcześniej internauci tak żywo nie interesowali się Koreą Północną. Statystyki Google'a wskazują na gigantyczny wzrost liczby wyszukań zwrotu "North Korea", który był przez chwilę najpopularniejszym zapytaniem w sieci.

Służby odpowiedzialne za ochronę prezydenta USA badają sprawę kradzieży danych swojej szefowej Julii Pierson. Łupem hakerów padły numery jej telefonów, numer ubezpieczenia społecznego i informacje o kredytach.