- Żadnego wychowanka nie tknąłem - zapewnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ks. Andrzej, oskarżany o molestowanie swoich nastoletnich podopiecznych z Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie. Czuje się skrzywdzony i zamierza dowieść swojej niewinności przed sądem.

- Pierwsze słyszę, żeby śledztwo ws. przecieku z akcji CBA oraz roli Kaczmarka i Krauzego miało być umorzone. To populizm i demagogia. Nie wdaję się w pyskówki z panem Ziobro. On to lubi, ja nie - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

To była dobra wizyta. Obyła się korzystne dla nas rozmowy. Do tej pory, jeśli chodzi o polskie interesy było dużo słów, a mało konkretów - w taki sposób Adam Rotfeld skomentował w TVN24 pobyt premiera w Waszyngtonie.

Nie jestem przekonany, że w tym przypadku wiemy, kto jest katem a kto ofiarą - powiedział ks Kazimierz Sowa, komentując sprawę rzekomego molestowania chłopców przez ks. Andrzeja. Dodał, że jeśli zarzuty się potwierdzą, to brak reakcji będzie można nazwać grzechem zaniedbania.

5 lat więzienia - taka kara może grozić babci, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się swoim 11 miesięcznym wnukiem. Dziecko wylało na siebie wrzącą wodę i z rozległymi poparzeniami trafiło do szpitala.

Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, partie zaczęły już przygotowania - pisze "Rzeczpospolita". Na listach kandydatów mogą pojawić się bardzo znane nazwiska.

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis nie może rozpocząć poszukiwań gorących źródeł pod Toruniem, ponieważ nie spełniła warunków umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. - Realizacja projektu jest zawieszona do wyjaśnienia wątpliwości - powiedział "Dziennikowi" prezes NFOŚ Jan Rączka.

Dla jednych są cieszącym oko urozmaiceniem życia i... pomocą edukacyjną. Dla innych niemoralną obrzydliwością. W salonach Empik ci drudzy będą górą. Popularna sieć sklepów z prasą wycofuje "świerszczyki" ze swoich półek.

Znów będę musiał wytoczyć proces, aby z krótkiego sprostowania dowiedzieć się, że to była nieprawda - tak na program "Tajemnica 40 piętra" zareagował Janusz Kaczmarek. Gość programu "Teraz MY!" przyznał jednak, że w gabinecie gdyńskiego terapeuty spotkał się z Ryszardem Krauze przynajmniej trzy razy.

Dlaczego Kaczmarek ostrzegł Leppera o akcji CBA? Według dziennikarzy TVN i "Newsweeka" dlatego, że aresztowany za wzięcie łapówki Andrzej Lepper zeznałby śledczym o bliskich kontaktach Janusza Kaczmarka z Ryszardem Krauze.

Jeszcze w 2003 roku Waldemar Pawlak miał dom, dochodowe gospodarstwo, dwa samochody i spore oszczędności. Dziś lider PSL jest jednym z najbiedniejszych ministrów. Program "Teraz MY" zapytał wicepremiera, co się stało z jego oszczędnościami. - Nie mam obowiązku spowiadania się przed światem z moich prywatnych spraw - odpowiedział Pawlak.

Jestem gotów czołgać się przed Tuskiem, skoro przegnał przynajmniej jednego Kaczyńskiego, a drugiego mocno ograniczył. Prezydent jest mniejszym nieszczęściem teraz, niż jak miał brata premiera - stwierdził Jerzy Urban w "Magazynie 24 Godziny" TVN24.

W Kluczborku spalił się duży budynek z drewnianym stropem, w którym znajdował się magazyn materiałów wtórnych - informują przez Kontakt TVN24 internauci. Trwa dogaszanie pożaru.

- Chłopcy byli poniewierani i gwałceni. Przełożeni księdza Andrzeja zamiast wyciągnąć rękę do ofiar, bronili go. Próbując zamknąć sprawę rozpowiadali, że jestem homoseksualistą - mówił w "Kropce nad i" o. Marcin Mogielski. Dominikanin ujawnił w "Gazecie Wyborczej" wstrząsające zeznania podopiecznych Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie. Twierdzą, że byli molestowani przez byłego dyrektora ośrodka ks. Andrzeja.

Dla mnie ta sprawa była nie do wiary, byłem zaskoczony i zszokowany - tak w "Magazynie 24 Godziny" ksiądz Sławomir Zyga, rzecznik diecezji szczecińsko-kamieńskiej wspomina moment, kiedy dowiedział się o zarzutach molestowania wobec ks. Andrzeja. Zapewnił, że Kościołowi zależy na "jasności sytuacji", chce otoczyć ofiary opieką, ale też - jak zaznacza - musi obowiązywać zasada domniemania niewinności.

Czy największe gwiazdy będą mogły jeszcze zagrać w zabytkowej, warszawskiej Sali Kongresowej? Na to pytanie mają odpowiedzieć we wtorek eksperci prowadzący ekspertyzy dotyczące stanu technicznego sceny.

- Nie potrafię powiedzieć, co tak naprawdę się stało, czy zrobiony został jakiś praktyczny krok do przodu, czy też nie – tak spotkanie polskiego premiera z amerykańskim prezydentem skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Warszawski sąd rejonowy umorzył proces karny wobec dziennikarki Radia Zet i TVN24 Moniki Olejnik. Wszczęcia sprawy domagał się wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski, oskarżając Olejnik o zniesławienie go za pośrednictwem mediów.

- Zbigniew Ćwiąkalski gra na zwłokę, żeby umorzyć sprawę Janusza K. - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że były szef MSWiA groził mu, że jeśli śledztwo w sprawie przecieku będzie toczyło się nadal, to nie zawaha się przed niczym.