Postanowienia Traktatu Lizbońskiego, choćby związane z rzymską wiarą, muszą być zabezpieczone tak mocno, jak jest możliwe prawem świeckim - powiedział Lech Kaczyński podczas mszy w miejscowości Łyse.

We wszystkich kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w niedzielę odczytywany jest list metropolity abpa Zygmunta Kamińskiego, w którym hierarcha odnosi się do sprawy oskarżenia o molestowanie nieletnich przez jednego z księży. Abp Kamiński prosi o cierpliwość i przestrzega przed lekkomyślnym ferowaniem wyroków.

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Wszyscy ranni to pasażreowie fiata, kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek, zbiegł z miejsca wypadku.

Unijne dotacje dla Mazowsza dzieli koalicja PO-PSL. By zrobić to sprawnie w ratuszu powstała nawet specjalna jednostka. Jednak jak donosi "Gazeta Wyborcza" urzędnicy zamiast dzielić trzy miliardy euro podzielili głównie etaty. Ponad 30 z nich dostali działacze partii Tuska, lub ich rodzina.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapewnia, że żadne osoby z jego poręczenia nie zostały powołane na stanowiska w PZU. "Rzeczpospolita" na swojej stronie internetowej podała, że z przygotowywanej tzw. białej księgi PZU wynika, iż b. prezes Jaromir Netzel zatrudnił wiele osób związanych z prominentnymi politykami PiS.

Siedem dni przed Niedzielą Wielkanocną chrześcijanie świętują Niedzielę Palmową. Tradycyjnie w całej Polsce wierni przychodzą do kościoła z palmami, jako symbolem odradzającego się życia i upamiętnienia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

W swoim liście do wiernych arcybiskup Kamiński ubolewa, że sprawa molestowania została nagłośniona przez media. To jest pomylenie pojęć, bo gdyby tę sprawę ukrócono na początku, to zainteresowania by nie było - powiedziała w TVN24 Ewa Czaczkowska z "Rzeczpospolitej".

Zło Dobrem zwyciężaj - takie było przesłanie tegorocznego Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli w Poznaniu. W inscenizacji udział wzięło około 300 aktorów-amatorów. To największe pasyjne widowisko w Europie.

Choć apartamenty w wielkich miastach kuszą luksusem i elegancją i tak przegrywają ze spokojem wiejskiego krajobrazu. Jak wynika z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie „Wprost”, ponad jedna trzecia Polaków, chciałaby zamieszkać na wsi.

Po rewelacyjnej jeździe w kwalifikacjach, w niedzielnym wyścigu Robert Kubica wystartuje z drugiej pozycji. Choć polscy kibice już pewni są sukcesu, Przemysław Kępiński szef serwisu internetowego Formula1.pl ostrzega w "Magazynie 24 godziny" - "brudna" strona toru może pokrzyżować szyki naszego kierowcy.

Awantury o traktat ciąg dalszy. - Jarosław Kaczyński prowadzi politykę „na złość mamie odmrożę sobie uszy” – podsumował w TVN24  Andrzej Halicki (PO). - Oszukuje i przeciwników, i zwolenników UE – wtórował Wojciech Olejniczak (LiD).  – Nieprawda, chcemy tylko zagwarantować, ze będzie obowiązywał ten traktat, który wynegocjowaliśmy – broniła Elżbieta Jakubiak (PiS).

- Poprzemy Traktat Lizboński w zmian za ustawowe gwarancje, że to co wynegocjował prezydent nie zostanie zmienione. Niemcy chcą się wycofać z ustępstw na rzecz Polski a spolegliwość Donalda Tuska jest widoczna gołym okiem - oświadczył Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Rady Politycznej PiS.

- Popieram zabiegi in vitro, bo rozumiem tragedię ludzi, którzy chcą mieć potomstwo, ale nie mogą - w wywiadzie dla "Wprost" mówi Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pokłócili się w pokoju hotelowym. Mężczyna udusił swoją kochankę, a zwłoki ukrył w szafie. szybko wyjechał do Gdańska i próbował wsiąść na prom, jednak został zatrzymany - to policyjna rekonstrukcja tragicznych wydarzeń. Robert S. usłyszał już zarzuty, przyznał się też do zabójstwa.

- My jesteśmy gotowi do kompromisu, czas na ruch PO – ogłosił Jarosław Kaczyński. – Szansa na kompromis już była, PiS jej nie wykorzystał – odpowiedziała w TVN24 posłanka PO Julia Pitera.

- Żyjemy w czasach hitlerowskich, choć za Hitlera były niższe podatki. W UE jest faszyzm, a nawet gorzej - socjalizm - grzmiał Janusz Korwin-Mikke. - To w zasadzie zwalnia mnie od odpowiedzi, dobrze że Polacy panu nie wierzą i w 80 proc. są za Unią - odpowiadał Marek Saryusz-Wolski. Temperatura debaty w "Tak czy nie" przekroczyła punkt wrzenia.

Samolot z polskimi turystami wracającymi z Egiptu, który w sobotę rano miał wylądować w Krakowie-Balicach, zaraz po starcie zawrócił na lotnisko w Hurgadzie. Maszyna nie mogła odbyć lotu z przyczyn technicznych. Jakich? Jeszcze nie ustalono.

Czy PiS grozi rozłam? - Możliwe, że część posłów PiS-u nie przyjdzie na głosowanie lub zagłosuje za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego - stwierdził w TOK FM Paweł Poncyliusz. Niedługo po tym oświadczeniu, Adam Bielan z PiS przekonywał w TVN24: PiS nie da się podzielić.

Nie róbcie z nas frajerów. Nie jesteśmy przeciwko Traktatowi. Chcemy jedynie gwarancji, że to, co zostało wynegocjowane, nie zostanie zmienione - powiedział w TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański. - PiS jest za, a nawet przeciw ratyfikacji - krytykował Marek Jurek.