- Do bojkotu nawołują ludzie, którzy wykorzystują igrzyska, największe medialne wydarzenie na świecie, do załatwiania własnych spraw - tak pomysł bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie skomentował w "Magazynie 24 godziny" były lekkoatleta Jacek Wszoła.

- Tusk jest troszkę jak bohater Woody Allena, każdy go widzi takim, jakim on chce być widziany - powiedział o polskim premierze pisarz i satyryk Marcin Wolski. W "Magazynie 24 godziny" o polityce trochę mniej poważnie rozmawiali goście Bogdana Rymanowskiego: Marcin Wolski, Michał Ogórek i Marek Kochan.

Nowe fakty w sprawie niedzielnej eksplozji w Katowicach. Bombę zdetonował mężczyzna, który zginął w wybuchu. Odpalił ładunek w czasie sprzeczki z byłą żoną, którą zaprosił na święta.

W czasie Powstania Warszawskiego poczty polowe poprzez swoją działalność ekspediowały około 140 tys. przesyłek. Jednak ich praca to coś więcej niż listy. - To kilka tysięcy ludzkich życiorysów - podsumowuje Michał Czerniak, łącznik poczty polowej o pseudonimie "Longin".

Na pokładzie miał przebywać uzbrojony mężczyzna. Samolot niemieckich linii lotniczych przymusowo lądował na warszawskim lotnisku Okęcie. Okazało się, że załoga chciała wysadzić awanturującego się, pijanego pasażera. To nie pierwszy dziś taki przypadek.

Awanturował się, żądał alkoholu i mówił, że jest terrorystą. Podejrzane zachowanie pasażera skłoniło pilota do awaryjnego lądowania na lotnisku w Pyrzowicach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Politycy PiS w kolejce do PO? Na razie to tylko wizja politycznej przyszłości według posła Platformy. Jego zdaniem, partia Jarosława Kaczyńskiego rozpadnie się na trzy formacje i reprezentantów jednej z nich już zaprasza do Platformy.

Nie pomogą tłumaczenia, że to tylko tradycja, a zwyczajom musi stać się zadość. Każdy, kto na siłę "uszczęśliwi" kogoś wiadrem zimnej wody, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja i straż miejska już zapowiada, że nie będzie pobłażliwa, więc kultywowanie śmigusowej tradycji może się skończyć mandatem nawet na 500 zł.

Emocje prawie jak na oscarowej gali. Raciborskie kino Przemko pękało w szwach. A wszystko, aby zobaczyć efekt niecodziennej współpracy profesorsko-uczniowskiej. Twórcom "Eine kleine masakra", miejscowym licealistom, chodziło o to, aby o poważnych problemach szkoły, przemocy i narkotykach, powiedzieć inaczej - językiem filmu.

Mówią o nim, że to fachowiec. Na budowie pojawia się codziennie. Doradza, sprawdza, bez wahania sam sięga po narzędzia. Tyle że Mikołaj Spodaryk nie jest budowlańcem, ale pediatrą, z 25 letnim stażem.

- Będę rozmawiał z Dalajlamą i postąpię tak jak sobie życzy - Lech Wałęsa mówił w Magazynie 24 Godziny, że swoje stanowisko w sprawie Chin uzależnia od rozmowy z duchowym przywódcą Tybetańczyków. Mówił też, co lubi jeść w Wielkanoc.

Polski Sejm to nie tylko spory polityków. O jego codziennym życiu dowiecie się z dokumentu "24 godziny. Na własne oczy: Sejm". Zobaczycie wewnętrzne życie instytucji, którą znamy z gazet i serwisów telewizyjnych. Poznacie pracę Sejmu od kuchni... dosłownie.

Silna eksplozja w bloku w centrum Katowic zabiła 2 osoby, co najmniej jedna jest ranna. Przed wybuchem policja dostała wezwanie do tego mieszkania w celu interwencji domowej. Dzwoniła żona właściciela mieszkania, która później zginęła.

Ratownicy GOPR-u odnaleźli ciało 27-letniego snowboardzisty, którego porwała lawina w Białym Jarze w Karpaczu. Mężczyzna znajdował się na niebezpiecznym terenie nielegalnie. Biały Jar jest zamknięty w okresie zimowym.

Kraje, w których zakazana jest aborcja, w tym Polska, powinny ją zalegalizować - takie wezwanie zawiera raport Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - dowiedział się "Wprost". Głosowanie nad raportem ma się odbyć 16 kwietnia

Na wodach północnej części bałtyckiej cieśniny Sund zakończono bezowocną akcję poszukiwania polskiego marynarza, zatrudnionego na norweskim statku.

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczynę śmierci 27-letniego mieszkańca Łańcuta osadzonego w areszcie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W Kościele św. Andrzeja w Warszawie przy Placu Teatralnym spalił się grób Chrystusa. Wierni zgromadzeni w kościele zostali ewakuowani. Nikomu nic się nie stało. Pożar prawdopodobnie wywołała przewrócona świeczka lub lampka oliwna. Zobacz zdjęcia nadesłane przez świadka zdarzenia internautę N70 Fan na Kontakt TVN24.

Ryszard Czarnecki na swoim "słynnym" blogu zapowiedział, że nie pojedzie na początku czerwca do Chin z grupą eurodeputowanych wizytować obiekty olimpijskie. - Każdy może mieć swój protest przeciwko temu, co się dzieje w Tybecie - pisze Czarnecki.