Agentem i wariatem miał nazwać premier Jarosław Kaczyński Marka Jurka, gdy ten zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Życie Warszawy" publikuje fragmenty dziennika byłego polityka PiS i Marszałka Sejmu.

Pożar w Katowicach. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło ogień w budynku delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

Wbrew żądaniom opozycji, Zbigniew Ziobro nie zamierza podać się do dymisji. Na antenie TVN24 minister zapewniał, że nie jest odpowiedzialny za podsłuchiwanie dziennikarzy i polityków.

Mieszkaniec Olbięcina pod Kraśnikiem długo się nie zastanawiał, gdy zobaczył jak autobus czołowo zderza się z ciężarówką - pobiegł ratować ludzi. Teraz ma jednak do zapłacenia 100 zł mandatu. Dostał go za przeklinanie.

To Janusz Kaczmarek nadzorował prowadzoną przez prokuraturę sprawę Lwa Rywina i powiązanych z nim ludzi. I żadnych aktów oskarżenia nie ma, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Zbigniew Ziobro.

Minister edukacji chce od przyszłego roku zmienić maturę z polskiego. Uczniowie nie zdadzą jej bez czytania lektur, które tydzień temu szef resortu zatwierdził - pisze "Rzeczpospolita".

Krystyna P. z Mysłowic odsiaduje 15-letni wyrok za zlecenie zabicia męża. Na jej konto cały czas wpływa emerytura po zamordowanym. Wszystko zgodnie z przepisami - pisze "Dziennik Zachodni".

Żona posła Stanisława Łyżwińskiego w wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że aresztowanie jej męża to sprawa polityczna. Za kratki może więc trafić Andrzej Lepper, a "za chwilę pójdą siedzieć następni".

Znany śląski adwokat, pełnomocnik rodziny zmarłej podczas akcji CBA Barbary Blidy, Leszek Piotrowski czuje się zagrożony. Mecenasa niepokoi brak odpowiedzi policji, na wniosek o przyznaniu mu ochrony.

- Dwie trzecie Sejmu jest zbulwersowana jak marszałek Dorn czyta zeznania Janusza Kaczmarka. Komisja śledcza jest konieczna, ale po odsunięciu PiS - mówił w "Kropce nad i" Andrzej Lepper. - Niech PO wskaże premiera, my go poprzemy - zapowiedział.

Kilkunastu więźniów, którzy przywitali Stanisława Łyżwińskiego m.in. okrzykami "pedofil", zostało ukaranych. Poseł Samoobrony pod zarzutem m.in. gwałtu czeka na proces w łódzkim areszcie.

Trzynastolatka padła ofiara pedofila. Koszmarne wspomnienia przywiozła z wakacji u własnej mamy. To jej nowy partner miał molestować dziewczynę.

10 pacjentów, głównie kobiet z oddziału ginekologicznego, będzie ewakuowanych ze szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Strajkujący tam lekarze nie doszli do porozumienia z władzami placówki, choć tego nie wykluczają.

- Żyjemy w państwie i świecie orwellowskim, gdzie każdy może być podsłuchiwany. Ale ja nie mam wiedzy, by i mnie podsłuchowano - w ten sposób b. premier Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi, z których mogło wynikać, że był podsłuchiwany. Dodaje, że atmosferę niepotrzebnie podgrzewają politycy i media.