Kołobrzeskiej policji wciąż nie udaje się znaleźć mężczyzny, który na ulicy zranił śmiertelnie nożem człowieka. W akcji bierze udział śmigłowiec, a funkcjonariusze ostrzegają, że sprawca jest niebezpieczny i proszą mieszkańców Kołobrzegu o dużą ostrożność.

Zatrzymany motocyklista pyta – za szybko jechałem? – Nie... za nisko pan leciał – odpowiada policjant. To stary kawał, ale z pewnością odpowiada sytuacji do jakiej doszło w okolicach Lęborka. W ciągu niecałych 20 minut motocyklista zdążył „zarobić” 64 punkty karne.

- Dawno nie słyszałem tylu nieprawdziwych informacji. Mało mnie szlag nie trafił! - tak szef MON Bogdan Klich zareagował na słowa Jana Olszewskiego, który stwierdził, że służby wojskowe pod obecnych kierownictwem działają po gangstersku.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali Artura N. z tzw. grupy mokotowskiej, uważanego za jednego z przywódców gangu "obcinaczy palców". Ta jedna z najbardziej brutalnych grup przestępczych ma na swoim koncie conajmniej 20 porwań i trzy zabójstwa.

Kierowca mercedesa vito wjechał w grupę pieszych na jednej z ulic w Bielsku Podlaskim. Na miejscu zginęła 26-letnia kobieta, ciężko ranny 11-miesięczny chłopczyk zmarł, niestety, w szpitalu.

- Przeżyłem jedne z najgorszych w życiu chwil wstydu, upokorzenia i zwykłego strachu - mówi Marek Plura. Koszmarem dla niepełnosprawnego posła PO okazała się podróż pociągiem InterCity z Katowic do Warszawy.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce do końca roku wprowadzić zmiany w systemie szybkiego sądzenia - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Mają zniknąć sądy 24-godzinne, bo zdaniem resortu się nie sprawdzają.

Mniej języka polskiego i zajęć matematyczno-przyrodniczych. Tak ma wyglądać polska szkoła po reformie - alarmują nauczyciele oraz naukowcy i ślą protesty do resortu edukacji.

Wstępne porozumienie w sprawie rozmieszczenia na terenie Polski elementów tarczy antyrakietowej zostało osiągnięte - dowiedziała się TVN24, ze źródeł w Departamencie Stanu USA. Amerykanie oczekują teraz decyzji polskich władz. W czwartek przed południem premier Tusk spotka się z amerykańskim ambasadorem.

Edward Gierek był przekonany, że robienie z Lecha Wałęsy agenta SB w 1980 roku było prowokacją Stanisława Kani, który w tamtym czasie stanął na czele PZPR - pisze "Dziennik". Gazeta dotarł do niepublikowanych zapisków przywódcy PRL.

Jest jeszcze gorzej, niż zakładano. Polską armię masowo opuszczają żołnierze z najlepszymi kwalifikacjami - informuje "Rzeczpospolita". Sytuację komplikuje fakt, że za rok nasza armia ma być w pełni zawodowa.

- Polska nie będzie hamulcowym Unii Europejskiej. Jeżeli Irlandia ratyfikuje Traktat Lizboński, to Polska też go ratyfikuje - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla TVP. Prezydent zaznaczył jednak, że w dalszym ciągu stoi na straży "spokojnej postawy w kwestii traktatu".

- Chyba Platforma Obywatelska znów będzie zawieszała Palikota. Niech on wreszcie wytrzeźwieje - mówił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Girzyński z PiS. Ale apel posła PO do prezydenta o "wytrzeźwienie" spotykał się ze zrozumieniem Antoniego Mężydły. - On miał się prawo zdenerwować, prezydent zachowuje się naprawdę dziwnie - stwierdził polityk PO.

Zbigniew Ziobro chce startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - donosi "Rzeczpospolita". Były minister zwierzył się ponoć ze swych planów kolegom z Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie chce postąpić inny pierwszoplanowy polityk PiS - Jacek Kurski.

Przed Sądem Rejonowym w Pabianicach mają stanąć dziś oskarżeni o korupcję były poseł SLD Andrzej Pęczak, lobbysta Marek Dochnal i jego asystent Krzysztof P. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

- Prezydent z pewnością nie zablokuje ratyfikacji Traktatu - powiedział w "Kropce nad i" minister w kancelarii prezydenta, Michał Kamiński. Zaprzeczył też zarzutom, że Polska podporządkowuje się Irlandii. - Kierujemy się tylko interesem państwa - zapewnił.

60-letnia kobieta została zamordowana w mieszkaniu byłego policjanta w Szczawnicy (Małopolskie). Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że pobił kobietę podczas alkoholowej libacji, ale twierdzi, że jej nie zabił.

Nie tak dawno temu wysyłał prezydenta do lekarza, a wcześniej sugerował, że Lech Kaczyński może mieć problemy z alkoholem. Po tych słowach przyszłość Janusza Palikota w Platformie zawisła na włosku - skruszony przeprosił i dlatego został w partii. Dziś znowu zaatakował w starym stylu: "niech Lech Kaczyński wytrzeźwieje".

Przeprosin i 50 tys. zł odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych domaga się od Lecha Wałęsy były działacz Wolnych Związków Zawodowych (WZZ) Krzysztof Wyszkowski. Proces rozpoczął się w środę przed Sądem Rejonowym w Gdańsku.

Zamiast pilnować porządku na ulicach, okradał banki i zakłady bukmacherskie. 44-letni funkcjonariusz Straży Miejskiej został schwytany przez opolską policję po serii kilkunastu napadów. Grozi mu 15 lat więzienia.