Angelika i Marta - dwie siostry z Elbląga porwane przez matkę i wywiezione do Austrii, są już w drodze do Polski. Dziewczynki wracają do domu dziecka, ale mimo to, stanowisko straci dyrektor placówki.

Toruńska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie taśm o. Tadeusza Rydzyka. Według śledczych, redemptorysta podczas wykładów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej nie znieważył osób narodowości żydowskiej. Przedstawiciele środowisk żydowskich zamierzają zaskarżyć decyzję toruńskiej prokuratury.

- Wygraliśmy bitwę, ale wojna trwa. Musimy teraz nacieszyć się tą wolnością, by móc wkrótce stanąć z podniesionym czołem i walczyć o prawdę – powiedział w „Magazynie 24 godziny” porucznik Łukasz Bywalec, jeden z żołnierzy z Nangar Khel. Według niego za tragedię w afgańskiej wiosce odpowiada niesprawny sprzęt.

Skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich były dyrektor i dyrygent nieistniejącego już chóru Poznańskie Słowiki Wojciech K., powinien w piątek stawić się w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Zakończyła się bowiem półroczna przerwa w odbywaniu przez niego kary.

Prokuraturę w Gdańsku zalały setki doniesień na posła PO Janusza Palikota. W zawiadomieniach, sporządzonych w większości na wzorze wyciętym z prasy katolickiej, zarzuca się posłowi obrazę uczuć religijnych i nawoływanie do nienawiści.

Prokuratura podejrzewa, że b. minister sportu w rządzie PiS - Tomasz L. wraz ze wspólnikami próbował wyprowadzić 100 mln złotych z inwestycji przed Euro 2012 - donosi "Newsweek". O takich planach miał opowiedzieć śledczym wiceszef Centralnego Ośrodka Sportu, Tadeusz M.

Centrum Wrocławia, choć powinno być wizytówką miasta - przypomina wielkie, dzikie wysypisko śmieci. Winnych oczywiście nie ma, ale - co gorsza - nie ma także kto się tym problemem zająć. Według mieszkańców, śmiecą okoliczne kwiaciarki i restauratorzy.

- Nic dziś tak nie jednoczy jak sport – przyznaje Lech Kaczyński. Zjednoczył – w jednym samolocie – prezydenta z ministrami z rządu PO. Razem z nim lecą kibicować Polakom podczas meczu z Austrią. Według prezydenta jego wynik ma znaczenie dla nastrojów społecznych.

Przystojny, sympatyczny, inteligentny, pracowity i zdecydowany - tak szefa rządu postrzega większość Polaków, badanych przez CBOS. Ale premier ma też - ich zdaniem - poważne minusy. - Nie można polegać na jego słowach - uważają Polacy.

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć - takiej kary żąda prokurator dla Renaty Beger. Była posłanka jest oskarżona o fałszerstwa na listach wyborczych. Nie przyznaje się do winy. Wyrok - za tydzień.

Wypadek przy rozbiórce budynku w Łodzi. Zawaliła się ściana, która zraniła dwóch robotników - poinformował na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Yanas. Jeden z poszkodowanych ma uraz kręgosłupa. Nieznany jest stan drugiego mężczyzny.

Pracownik Poczty Polskiej z Głogowa na Dolnym Śląsku nagle źle się poczuł po kontakcie z jedną z przesyłek. Został skierowany do szpitala na obserwację, pomieszczenie w którym doszło do zdarzenia jest badane.

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna twierdzi, że Jarosław Kaczyński czuje się zagrożony, bo dostaje anonimy z pogróżkami. Dlatego przedłużył mu ochronę BOR. - Nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć - mówi w RMF FM Schetyna.

- Nasr*ć na tę Polskę! Niech idą na ch*j z tymi swoimi dowodami - tak były ambasador Rosji w Polsce komentował aferę szpiegowską z 1993 r. TVN ujawnia kulisy tej głośnej sprawy. Serial "Szpieg" na antenie w czwartek o 21.30.

Ta wiadomość nie ucieszy transportowców: posłowie zagłosowali za zniesieniem winiet, które umożliwiają kierowcom tirów bezpłatny przejazd autostradami. Sprawa nie jest ostatecznie przesądzona, projekt ustawy trafi teraz ponownie do komisji infrastruktury.

Notowania partii Donalda Tuska dalej spadają. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" rządząca partia osiągnęła granicę 40 procent poparcia.

Mimo, iż średnie wyniki egzaminów są ciągle na tym samym poziomie, wiedza gimnazjalistów jest coraz gorsza - twierdzi "Dziennik". Według gazety co roku stopień trudności testów gimnazjalnych jest dostosowywany do średniej wiedzy uczniów, a ta jest z roku na rok słabsza.

Radosław Sikorski chce zlikwidować 16 ambasad, a pozostałe kadrowo odchudzić. Do kraju ma powrócić 200 dyplomatów, a największe cięcia będą w Moskwie - twierdzi "Dziennik".