Brytyjski adwokat nie widzi podstaw do apelacji ws. skazanego za gwałt na Brytyjce Jakuba T. - Nie oznacza to jednak, że Andrew Langdon wycofał się ze sprawy. On przekazał ją dwóm pozostałym brytyjskim obrońcom Polaka - wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl polski adwokat Jakuba T., Mariusz Paplaczyk.

24-letni Marcin M., sprawca zabójstwa gospodyni z plebani w Ciosańcu (Lubuskie) przyznał się także do zabójstwa księdza i gospodyni z parafii w Serbach (Dolnośląskie) - poinformowała prokuratura w Zielonej Górze.

Poniedziałek jest dniem ostatniej szansy na znalezienie kompromisu w Sejmie w sprawie przyjęcia Traktatu Lizbońskiego. Jeśli nie dojdzie do uzgodnienia wspólnego stanowiska, czeka nas referendum. Gdyby do tego doszło, frekwencja do urn mogłoby pójść 2/3 Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

- Cała awantura w Sejmie o Traktat Lizboński jest awanturą o nic. Wbrew obawom prezydenta i polityków PiS, Polska nie może się wycofać z protokołu brytyjskiego i mechanizmu z Joaniny - stwierdził w TVN24 szef UKIE Maciej Dowgielewicz.

- Maria Kaczyńska, popierając in vitro, wyraziła najprawdopodobniej opinię prezydenta. Nie jest to pogląd kontrowersyjny. Tę metodę, wbrew biskupom, popiera ponad połowa społeczeństwa - oceniła w TVN24 Wanda Nowicka z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nawet milion Ukraińców może wystąpić o Kartę Polaka - wylicza "Dziennik". Dzięki temu będą mogli pracować i mieszkać w Polsce, brać zasiłki, korzystać ze służby zdrowia i bezpłatnej edukacji. Dodatkowo dostaną 37-procentową zniżkę na bilety komunikacji kolejowej i darmowy wstęp do muzeów.

Mieszkaniec Łodzi zginął w pożarze mieszkania, jaki wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przyczyną wybuchu ognia była najprawdopodobniej awaria instalacji gazowej.

- Traktat przyjęty przez polski rząd bardzo mi odpowiada – twierdzi Zbigniew Religa w rozmowie z "Rzeczpospolitą". I dodaje, że nie widzi płynących z niego zagrożeń, o których mówi PiS.

O tym, czy mężczyzna jest ojcem dziecka, nie zdecyduje już np. jego dobra wola, lecz wyłącznie wynik badań DNA. Zasadą będzie, że matką jest ta kobieta, która urodziła dziecko - pisze "Rzeczpospolita", która dotarła do projektu zmian w kodeksie rodzinnym.

Ministerstwo Pracy nie wycofało się z pomysłu imprezy z udziałem duetu transwestytów zorganizowanej na zakończenie Europejskiego Roku Równych - donosi "Dziennik". W piątką noc zabawa odbyła się w warszawskim klubie M25. Było gorąco...

PiS przegrało wybory z powodu błędów popełnionych przez sztab wyborczy - twierdzi "Nasz Dziennik". Jednak zdaniem gazety, szef sztabu Adam Bielan nie poniesie konsekwencji.

W Departamencie Prawnym MON trwają prace nad tym, jak wyegzekwować pieniądze od Antoniego Macierewicza, jeżeli resort będzie musiał wypłacić odszkodowania dla osób, których nazwiska znalazły się wśród agentów WSI - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

- Bracia Kaczyńscy występują przeciwko czemuś, co jest dla Polski bardzo ważne - powiedział w magazynie "24 Godziny" poseł PO Rafał Grupiński. Zdaniem posła, to dla PiS-u ruch samobójczy. Janusz Zemke z LiD dodaje: Jeśli nie ratyfikujemy Traktatu, będziemy w sytuacji tragikomicznej.

- Przez kilka lat w kancelarii premiera mógł działać niemiecki szpieg - informuje "Wprost". Jak ustalił tygodnik, oficer BOR prawdopodobnie przez lata współpracował z niemieckim wywiadem. ABW od kilku miesięcy bada sprawę. To najpoważniejsze od 20 lat postępowanie dotyczące bezpieczeństwa państwa.

- Żona powiedziała mi tylko, żebym wychował dzieci, bo dusi się i wie, że nie zdoła już wyjść - opowiada Andrzej Jagłowski, mąż jednej z kobiet, które 6 marca zginęły w pożarze supermarketu w Giżycku. Kto ponosi odpowiedzialność za tragedię? Reporter Prosto z Polski był w niedzielę na miejscu tragedii. Starał się wyjaśnić, czy można jej było uniknąć.

- Dlaczego arcybiskup wciąż powtarza nieprawdę, że jestem homoseksualistą? Będę bronić mojego dobrego imienia, nie wykluczam podjęcia kroków prawnych - zapowiada ojciec Marcin Mogielski. To właśnie dominikanin spisał zeznania chłopców, którzy mieli być molestowani w ognisku dla trudnej młodzieży w Szczecinie.

- Myślę, że Maria Kaczyńska, solidna katoliczka, nie poparła naprawdę metody zapłodnienia in vitro, tylko tak sobie powiedziała - uważa abp Tadeusz Gocłowski. Co innego mówi abp. Życiński: - Widzę w wypowiedzi prezydentowej głęboki humanizm i współczucie - zaznaczył.

- Przed prawomocnym wyrokiem nie wolno nikomu uznać dziennikarski Doroty Kani za winną, a pomówień za prawdę - podkreśliła Rada Etyki Mediów w specjalnym oświadczeniu.

PiS boi się Tadeusza Rydzyka tak dalece, że "broni" Traktatu Lizbońskiego głosując przeciw. Niech albo zagłosują za, albo nie mówią, że go popierają, bo to podłe kłamstwo - mówił Stefan Niesiołowski w programie "Kawa na ławę". - My nie występujemy przeciw naszemu sukcesowi, ale został on przez rząd zakwestionowany przez zapowiedz odejścia od protokołu brytyjskiego. Platforma złamała konsensus w tej sprawie - odpowiedział Jacek Kurski z PiS.