Kuwejtczyk usłyszał zarzuty za awanturę w Holiday Inn

Mohammed A., 23-letni Kuwejtczyk, który w poniedziałek w warszawskim hotelu groził śmiercią trójce brazylijskich Żydów, usłyszał od prokuratora zarzuty. Prokuratura jednak uznała, że jego występek nie był aktem islamskiego terroryzmu.

Każdy może leczyć. Szkodzić też

- W Polsce każdy ogłosić się specjalistą od medycyny niekonwencjonalnej, otworzyć gabinet i przyjmować pacjentów. To niebezpieczne - mówi w rozmowie z tvn24.pl dr Magdalena Cubała-Kucharska z Rady do Spraw Niekonwencjonalnych Metod Terapii. - Trudno ludziom zabronić bycia nierozsądnymi - odpowiada Konstanty Radziwiłł. Lekarze są przeciwni regulacjom w tej sprawie.

"Fakty po faktach" - Wasze opinie

Lepsze, dłuższe, ciekawsze, a może dno? Poprosiliśmy Państwa o ocenę nowego programu w TVN24, "Faktów po faktach", przedłużonego wydania "Faktów" - informacyjnej lokomotywy TVN. Komentarze są krzepiące, ale i... inspirujące.

Jest ratunek dla dzieci chorych na hemofilię?

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie finansował profilaktykę leczenia dzieci chorych na hemofilię - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. Jak dodała, koszty tego programu profilaktycznego to około 80 milionów złotych.

Tymochowicz: Lepper jest "skazany na senatora"

Specjalista od wizerunku medialnego, Piotr Tymochowicz jest przekonany, że oskarżeni w "seksaferze", Andrzej Lepper i Stanisław Łyżwiński są niewinni. Co więcej, jest przekonany, że szef Samoobrony wróci do polityki.

Interpol szuka pedofila

W akcję poszukiwania podejrzanego o pedofilię mężczyzny prowadzoną przez Interpol włączyła się polska policja. Na jego zdjęcia o treści pedofilskiej natknęła się norweska policja. Do tej pory znaleziono już 800 fotografii. Wszystkie ukazywały te same ofiary i miejsca.

Olejniczak: Prezydentowi nie idzie w polityce

- Nie zgadzam się z prezydentem, że media są zagrożeniem dla demokracji - tak Wojciech Olejniczak skomentował słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który uważa, że "czwarta władza" jest "olbrzymim problemem polskiej demokracji". Według szefa SLD, powód tej krytyki jest prosty: "prezydentowi nie idzie w polityce".

"Cudowne pigułki zabijają"

- Przeraża mnie, jak ludzie nie zdają sobie sprawy, co łykają. Były przypadki śmiertelne po przedawkowaniu leków na odchudzanie – stwierdziła w TVN24 dietetyk, dr Dorota Osóbka. O sprzedaży niebezpiecznych pigułek napisał portal tvn24.pl

Suwałki: chorym grozi śmierć

Dramatyczna sytuacja w suwalskiej stacji dializ. Od ponad tygodnia protestujący lekarze nie przychodzą do pracy. Pacjentów przyjmuje ordynator i jej ciężarna asystentka. Podobna sytuacja panuje na oddziale neurologii - tam przyjmuje dwóch lekarzy: ordynator i lekarz pracujący na pół etatu.

Kolejna wojna aborcyjna?

PiS opracuje projekt uchwały Sejmu wzywającej do wprowadzenia moratorium na wykonywanie aborcji. Według "Dziennika", to efekt ultimatum stawianego Jarosławowi Kaczyńskiemu przez środowisko Radia Maryja.

Mongolska lekarka sprzedaje śmiertelnie groźne leki

W Warszawie bez problemów można kupić niebezpieczne dla zdrowia i życia pigułki na odchudzanie. Działają jak amfetamina i podobnie uzależniają, mogą uszkodzić zastawki serca. Mimo nalotów policji, mongolska "lekarka" dalej sprzedaje groźne specyfiki. Sfilmowaliśmy to ukrytą kamerą.

Komu kości papieża?

Do Polski trafi nie jedna, ale wiele relikwii z ciała Jana Pawła II. Prawdopodobnie nie będzie to serce, ale raczej kości - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza" w Episkopacie Polski.

Drugi dzień matur

Wtorek to drugi dzień matur. Po egzaminie z języka polskiego maturzyści przystępują do egzaminów z języków obcych. Około 80 proc. z nich wybrało maturę z języka angielskiego.

Owsiak o prowokacji TVN: potrzebne takie akcje

Czy "dom grozy" Fritzla może istnieć gdzieś w Polsce? Czy reagujemy na przemoc w naszym otoczeniu? Takie pytania zadali sobie twórcy programu "Teraz My" i urządzili prowokację, żeby to sprawdzić. - Potrzebne są takie akcje, żeby walczyć ze znieczulicą społeczną - mówił gość programu Jurek Owsiak.

Prezydent i premier wypili za dużo?

Ponad miesiąc po spotkaniu w Juracie wciąż nie wiadomo, co ustalili premier i prezydent. PiS twierdzi, że jego projekt ustawy kompetencyjnej to realizacja umowy, którą prezydent zawarł z premierem. PO sugeruje za to, że projekt raczej łamie te ustalenia. Dziennikarze "Teraz My" sprawdzali czy przyczyną nieporozumień nie był... alkohol.

"Media problemem polskiej demokracji"

Media oblewają rząd Donalda Tuska miodem i są olbrzymim problemem polskiej demokracji - uważa prezydent Lech Kaczyński. Jego zdaniem gdyby nie one, PiS nie przegrałby ostatnich wyborów.

"Kto mnie przeprosi, kiedy wygram proces?"

- Jestem niewinny i udowodnię to przed sądem - zapewniał przed rozpoczęciem swego procesu ws. seksafery Andrzej Lepper. Gość "Magazynu 24 Godziny" dodał, że oskarżającej go Anety Krawczyk przepraszać nie zamierza. - Zostałem odsunięty od władzy, przerwano mi karierę. Jestem przekonany, że te zarzuty się nie potwierdzą. Kto za to odpowie? - pytał Lepper.

Marcinkiewicz zostaje w Londynie

Kazimierz Marcinkiewicz nie wraca do krajowej polityki. W TVN24 mówi, że zostaje w Londynie. Najprawdopodobniej nie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju - na to zapewne nie zgodzi się prezes NBP - to w innej "dość dużej instytucji finansowej". - Jestem bliski podpisania kontraktu - mówi w TVN24. Nazwy nie zdradza.

"Prymas nie ma prawa nabijać się z Alicji Tysiąc"

- Prymas nie ma prawa tak nabijać się, wyszydzać i pogardzać kobietą, która miała tak wielki dylemat. To haniebne - tak Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica) skomentowała kontrowersyjną wypowiedź prymasa Józefa Glempa na temat Alicji Tysiąc, która bezskutecznie walczyła o prawo do aborcji. - Nie można wypominać prymasowi, że się nie zna na macierzyństwie - odpowiadał Tadeusz Cymański.

Kurski: Poseł Czuma żyruje przetrzepanie IV RP

- Żal mi posła Andrzeja Czumy. Pamiętam go z lat opozycji i ubolewam, że teraz swoim nazwiskiem żyruje przetrzepanie IV RP - mówił w Magazynie "24 Godziny" o szefie komisji ds. nacisków Jacek Kurski (PiS). Posła Czumy bronił Sebastian Karpiniuk (PO). - Jestem przekonany, że jak stemperujemy zachowanie Kurskiego, to dojdziemy wspólnie do prawdy - mówił poseł PO.

TVP: U nas Tusk orędzie miałby za darmo

Telewizja Polska jest zobligowana do darmowego przygotowania i produkcji orędzia premiera - poinformowała rzeczniczka TVP Aneta Wrona. Tym samym odniosła się do wypowiedzi premiera w TVN24, że zaoszczędził na przygotowaniu orędzia 40 tys. zł.

Oceń "Fakty po faktach"

Pierwsze "Fakty po faktach" za nami. Nowe, w dłuższej formie, bardziej szczegółowe. Jakie są Twoje wrażenia po obejrzeniu "Faktów" w nowej odsłonie? Oceń je na naszym forum.

Białoruski zmywak za ojca Izabeli Łęckiej

Izabela Starska czy Łęcka, córka starego Łęckiego czy może Ochockiego? Matura z języka polskiego już za nami, ale emocje wcale nie opadły. Jak są silne widać na naszym forum internetowym.

Sąd wypuścił pedofila

Mają po kilkanaście lat, ale zorientowały się, gdy nieznajomy mężczyzna składał im niemoralną propozycję. Chciał je skrzywdzić. Co by się stało, gdyby nie trzymały się razem? Teraz, choć spokojne, że pedofil nie zrobił im krzywdy, boją się nawet wyjść z domu. Bo sąd mężczyznę z aresztu wypuścił.

Dochnal chce pomagać bogatym

- Widzę jakie żniwo zbiera posiew nienawiści do ludzi bogatych - dostaję dziesiątki listów, ludzie podchodzą do mnie na ulicy - tak Marek Dochnal tłumaczył swoją inicjatywę: lobbysta zakłada stowarzyszenie poszkodowanych przez instytucje państwa polskiego.

Norwegowie wspomagają Koziołka Matołka

W Pacanowie nie tylko kują kozy, ale także budują Europejskie Centrum Bajki. Za półtora roku w słynnym miasteczku ma pojawić się muzeum, biblioteki z czytelnią, ogród ekologiczny, amfiteatr nad stawem i inne atrakcje. Projekt wspiera finansowo Norwegia.

Mularczyk: Ktoś kieruje komisją zza pleców Czumy

Kto kieruje komisją śledczą ds. nacisków? Poseł Andrzej Czuma czy ktoś zza jego pleców - pytał w "Magazynie 24 godziny" Arkadiusz Mularczyk z PiS, jeden z członków komisji. - Trzeba wiedzieć, po które akta sięgnąć - odparł przewodniczący komisji Andrzej Czuma.

"Moli książkowych" najwięcej w Śląskiem

Najwięcej wielbicieli literatury jest wśród mieszkańców woj. śląskiego. A przynajmniej to oni najliczniej w kraju korzystają ze zbiorów bibliotek. W zeszłym roku biblioteki publiczne odwiedziło tam prawie 1 mln osób. Zaraz za Śląskiem plasują się Dolnośląskie i Mazowieckie.

Odrzucony przez armię

W Iraku spędził długie miesiące. Każdego dnia narażał życie. Z misji wrócił szczęśliwie, ale komisja lekarska stwierdziła u niego nerwicę. Mimo 17 lat służby dla armii jest już zbędny. Jak sam mówi, "wliczono go w straty wojenne".