Na aukcji Allegro można znaleźć część spalonego zderzaka samochodu marki Ferrari. Jak podaje właściciel aukcji, fragment samochodu pochodzi z takiego samego modelu auta, jakim rozbił się dziennikarz motoryzacyjny, Maciej Zientarski. Nie wiadomo jednak, czy z tego samego.

Nie złamałam ślubowania i nie zamierzam rezygnować z misji - tak Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska odpowiada na wniosek o jej odwołanie. LiD zarzuca Sowińskiej niewypełnianie "z najwyższą sumiennością i należytą starannością" swoich obowiązków i ośmieszanie urzędu. Chce, by podała się do dymisji.

Zabierali jedzenie pensjonariuszom, lekceważyli wypadki - to zarzuty rodzin pacjentów domu opieki "Nestor" we Wronikowie. - To pomówienia jednej osoby - broni się dyrektor. Także część pensjonariuszy murem stoi za władzami placówki.

Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP na Platformę Obywatelską zagłosowałaby ponad połowa wyborców (51 proc.), a w przyszłym Sejmie zabrakłoby posłów partii Waldemara Pawlaka.

- Przewidywałem, że na ten temat wypowiedzą się lekarze - tak Lech Wałęsa uzasadniał swoje słowa "durnia mamy za prezydenta". Prokuratura po zażaleniu Lecha Kaczyńskiego ponownie zbada, czy były prezydent nie znieważył obecnego.

- Odpowiedzialność za stan wojenny biorę na siebie - stwierdził przed sądem Wojciech Jaruzelski. Generał opowiedział się za jawnym procesem. Warszawski sąd zdecydował, że 24 kwietnia ogłosi, czy zwróci do IPN sprawę autorów i wykonawców stanu wojennego.

Do 2 lat więzienia grozi kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, urodziła w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej pijanego noworodka.

Milion złotych - taką sumę wyznaczył Sąd Okręgowy w Krakowie jako poręczenie za list żelazny dla Piotra Misztala. - Pieniądze zostaną wpłacone. Mam wielu przyjaciół, mam nadzieję, że mi pomogą - komentuje decyzję w TVN24 były poseł Samoobrony.

Negocjacje z dyrekcją szpitala nie przyniosły efektu, ratownicy medyczni z Makowa Mazowieckiego rozpoczynają głodówkę. - Mieliśmy ogromne nadzieje, że dojdziemy do porozumienia, ale dyrektor stwierdził, że nie ustąpi ani o złotówkę - relacjonował w TVN24 ratownik Grzegorz Chmieliński.

Zatrzymany w środę mężczyzna oszukał co najmniej 10 taksówkarzy, działał w kilku województwach. Był w swych akcjach niezwykle "odważny", okradał podając się za policjanta, podczas gdy sam był uciekinierem z zakładu karnego. Odsiadywał w nim wyrok za... oszustwa i kradzieże.

- Staliśmy w miejscu, które wskazała policja, ani Leszek Miller, ani ja, nie zadeptywaliśmy śladów na miejscu zabójstwa Marka Papały w 1998 roku - zeznał Zbigniew Sobotka z SLD. Polityk zeznaje w procesie, który były premier wytoczył Zbigniewowi Ziobrze.

Środowa debata nad projektami, które miały przynieść przełom w służbie zdrowia nie cieszy się zainteresowaniem posłów. Sala plenarna świeci pustkami, mimo że przesunięto sejmowe komisje.

W Sejmie - niemal przy pustej sali - trwa debata nad jedenastoma projektami ustaw dotyczących reformy służby zdrowia. Posłowie PiS nie zostawili na rządzie suchej nitki. - Rząd nie zamierza się angażować w naprawę finansowania służby zdrowia. Mówi za to, że jeśli obywatele chcą naprawy, to powinni sami ją finansować - ocenił Zbigniew Religa.

Maciej Zientarski nie wymaga już intensywnej opieki medycznej. Jak nieoficjalnie dowiedział się TVN24, dziennikarz motoryzacyjny, który miesiąc temu rozbił się Ferrari przy ul. Puławskiej w Warszawie, zostanie przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział rehabilitacji.

- Platforma dopuściła się oczywistego skandalu internetowego. Zawieszając sondaż nt. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego obraziła internautów bardziej niż Jarosław Kaczyński - stwierdził poseł PiS Jacek Kurski.

Nie zagłosujemy za niekonstytucyjnym projektem ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, a takim jest prezydencki - powiedział w TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak, dodając że do PO nie wpłynęła od PiS żadna propozycja kompromisu.

- Niczego nie trzeba było odwoływać, bo nikt się z nikim nie umawiał - stwierdził marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, odnosząc się do medialnych doniesień o przesuniętym spotkaniu premiera i prezydenta, które rzekomo miało się odbyć się w środę.

- Katowicka prokuratura chce aby zatrzymany Peter V. był "małym świadkiem koronnym" w sprawie tzw. tajnych kont lewicy - ujawnia "Dziennik". Z informacji gazety wynika też, że to Szwajcarzy przekazali prokuratorom materiały obciążające lobbystę Marka Dochnala oraz dowody na to, że Peter V. zakładał VIPom fikcyjne rachunki bankowe.

Krzysztof Bondaryk nie usłyszy zarzutów w sprawie wycieku informacji z telefonii komórkowej. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" śledztwo w tej sprawie zostało umorzone w styczniu.