Kierowcy muszą uważać już nie tylko na fotoradary, patrole policji, kamery monitoringu, ale także na samochody egzaminacyjne na prawo jazdy - pisze "Dziennik".

- Inicjatywa prezydenta pojawia się wraz z jątrzącym orędziem prezydenta. Pokazywanie czarnych map nie było nastawione na uspokojenie sytuacji – tak w „Magazynie 24” minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował wystąpienie prezydenta.

Czy polscy sportowcy powinni zbojkotować Igrzyska Olimpijskie w Pekinie? Jarosław Wałęsa popiera bojkot imprezy, jednak sam inwestuje w stolicy Chin. Jak sam przyznał w programie "Teraz My", właśnie kupił apartament w Pekinie.

Zakończyło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z szefami wszystkich klubów parlamentarnych. Według Wojciecha Olejniczaka, szefa LiD prezydent zapowiedział weto ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński.

- Prezydent ma prawo zawetować ustawę ratyfikującą Traktat Lizboński tak samo jak każdą inną - mówi portalowi tvn24.pl doktor Ryszard Piotrowski. Konstytucjonalista zaznacza jednak, że ewentualne weto prezydenckie byłoby bronią nieskuteczną, bo Sejm z pewnością by je uchylił.

8 do 14 proc. poparcia – taki scenariusz wieszczy PiS jego były wiceprezes Ludwik Dorn. Zdaniem gościa "Magazynu 24 godziny", taki będzie wynik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego, jeśli w ewentualnym referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego PiS opowie się za głosowaniem przeciw.

Jarosław Kaczyński ocenia inicjatywę prezydenta, który zapowiedział, że wystąpi z własnym projektem ustawy ratyfikującej Traktat UE, jako "zgodny z interesem Polski". Były premier podkreśla, że "nie ma nic dziwnego w tym, że Lech Kaczyński chce bronić tego, co wywalczył w dramatycznych negocjacjach o kształt Traktatu".

- Jestem rozczarowany. Prezydent bezpowrotnie stracił okazję, by pokazać się jako mąż stanu i wzbić się ponad interesy brata – stwierdził w magazynie „24 godziny” Leszek Miller. – Jestem dumny z prezydenta. Ma w stu procentach rację – nie zgodził się Roman Giertych.

Bronisław Komorowski uważa, że inicjatywa prezydenta ws. traktatu jest bezcelowa, bo - jak przekonywał marszałek w "Kropce nad I" - każda ingerencja w treść traktatu przez jakąkolwiek ustawę będzie zagrożona niekonstytucyjnością. Z obawą czekam więc na projekt ustawy - mówił marszałek.

Nowo zainstalowany system telefonicznej łączności satelitarnej w samolocie głowy państwa nie działa poprawnie - potwierdza tvn24.pl rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Robert Rochowicz.

Pierwsze merytoryczne posiedzenie sejmowej komisji śledczej do sprawy okoliczności śmierci Barbary Blidy odbędzie się 7 kwietnia. Jako pierwsi w ogniu pytań posłów znajdą się funkcjonariusze ABW i prokuratorzy, którzy decydowali o zatrzymaniu byłej posłanki SLD.

Ksiądz nie chciał pochować tragicznie zmarłego w wypadku mężczyzny z Brzeźna koło Konina. - Nie zasłużył na katolicki pochówek - powiedział. Rodzina pożegnała zmarłego w przycmentarnej kaplicy.

Komendant Główny Policji nadinspektor Andrzej Matejuk chwali polskich policjantów za odwagę i poczucie misji. Chociaż po lżej rannych poleci do Mitrovicy wojskowy samolot, to zdaniem komendanta "może nie być chętnych do powrotu". - To bardzo odważni ludzie - podkreślał Matejuk w "Magazynie 24 godziny".

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ma przyjechać pod koniec kwietnia z oficjalną wizytą do Polski. To będzie już druga wizyta francuskiej głowy państwa w naszym kraju.

- W ramach kompromisu jesteśmy w stanie zaakceptować uchwałę, ale optujemy za tym, by przepisy gwarantujące trwałość wynegocjowanego Traktatu pozostały w ustawie – powiedział w magazynie „24 godziny” Przemysław Gosiewski (PiS). W tej sprawie o 19. spotkają się w Pałacu Prezydenckim szefowie klubów.

Zielona światło dla sportowców, czerwone - dla rządu - to stanowisko PiS w sprawie igrzysk w Chinach. Według Karola Karskiego "jeśli olimpiada odbyła się w roku 1936 w Berlinie, to może się odbyć w roku 2008 w Pekinie" - ale bez polskich ministrów i działaczy sportowych.

O. Marcin Mogielski, dominikanin który ujawnił mediom informacje o molestowaniu młodych chłopców przez szczecińskiego ks. Andrzeja D. został w poniedziałek przesłuchany przez prokuraturę. Podczas przesłuchania byli wychowankowie księdza wręczyli dziennikarzom adresowany do o. Mogileskiego list, w którym bronią swojego dawnego opiekuna.

- Doprowadziliśmy w negocjacjach do tego, by Niemcy ustąpili. Chcieliśmy w ustawie ratyfikującej postawić tamę, by żaden rząd, jak ten, nie mógł się z tego wycofać. Ci, którzy są przeciw temu, nie chcą, by się z Polską w Europie liczyli - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Albo zgadzamy się na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego, albo nie. Ustawa w tej sprawie nie może zawierać niczego, co wykraczałoby poza jego treść - powiedział w TVN24 konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski.

Trzy kolejne miesiące posiedzi w areszcie biznesmen i były senator Henryk Stokłosa. Zdecydował tak poznański sąd. Stokłosa jest podejrzany m.in. o skorumpowanie sędziego i urzędników skarbowych.