- My jesteśmy gotowi do kompromisu, czas na ruch PO – ogłosił Jarosław Kaczyński. – Szansa na kompromis już była, PiS jej nie wykorzystał – odpowiedziała w TVN24 posłanka PO Julia Pitera.

- Żyjemy w czasach hitlerowskich, choć za Hitlera były niższe podatki. W UE jest faszyzm, a nawet gorzej - socjalizm - grzmiał Janusz Korwin-Mikke. - To w zasadzie zwalnia mnie od odpowiedzi, dobrze że Polacy panu nie wierzą i w 80 proc. są za Unią - odpowiadał Marek Saryusz-Wolski. Temperatura debaty w "Tak czy nie" przekroczyła punkt wrzenia.

Samolot z polskimi turystami wracającymi z Egiptu, który w sobotę rano miał wylądować w Krakowie-Balicach, zaraz po starcie zawrócił na lotnisko w Hurgadzie. Maszyna nie mogła odbyć lotu z przyczyn technicznych. Jakich? Jeszcze nie ustalono.

Czy PiS grozi rozłam? - Możliwe, że część posłów PiS-u nie przyjdzie na głosowanie lub zagłosuje za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego - stwierdził w TOK FM Paweł Poncyliusz. Niedługo po tym oświadczeniu, Adam Bielan z PiS przekonywał w TVN24: PiS nie da się podzielić.

Nie róbcie z nas frajerów. Nie jesteśmy przeciwko Traktatowi. Chcemy jedynie gwarancji, że to, co zostało wynegocjowane, nie zostanie zmienione - powiedział w TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański. - PiS jest za, a nawet przeciw ratyfikacji - krytykował Marek Jurek.

Zuch chłopak! Pięcioletni maluch uratował z płonącego domu dwie młodsze siostry. Dzieci lekko poparzone trafiły do szpitala. Dramat przeżyła matka rodzeństwa, która dzieci zostawiła na chwilę, bo wyszła po drewno.

- Maciej Zientarski, który 27 lutego uderzył w wiadukt na ulicy Puławskiej w momencie wypadku mógł jechać nawet 300 km/h - pisze stołeczna "Gazeta Wyborcza". Według policjantów, prędkość była tak duża, a uderzenie tak silne, że ferrari po prostu rozpadło się na kawałki.

Obecnie polska armia liczy około 127.500 żołnierzy, z czego 50 tysięcy pochodzi z poboru. Sytuacja zmieni się w przyszłym roku, gdy to "źródło" wyschnie. Służba zasadnicza zostanie zawieszona, zaś armię mają tworzyć wyłącznie zawodowcy.

Nelly Rokita chciałaby być mądrzejsza i ładniejsza - zdradziła "Dziennikowi". W wywiadzie dla gazety opowiada o okolicznościach, w jakich została posłanką i konsekwencjach tej decyzji.

Polacy nadal są społeczeństwem katolickim - informuje "Polska". Według dziennika Kościół wciąż jest dla naszych rodaków jedną z najważniejszych instytucji społecznych.

Beatyfikacja Jana Pawła II coraz bliżej. Postulator, ksiądz Stanisław Oder napisał już najważniejszy w całym procesie dokument. Positio ukazuje heroiczność cnót kandydata na świętego, teraz ocenią go kardynałowie i papież.

- Znajdziemy skuteczny sposób na ratyfikacje Traktatu Lizbońskiego i doprowadzimy rzecz do końca, choćby nie wiem co PiS robił – stwierdził w Magazynie 24 godziny" TVN24 Bronisław Komorowski. Marszałek Sejmu zapowiedział, że już we wtorek może zapaść decyzja o próbie ratyfikacji Traktatu przez referendum.

Parlamentarny Zespół ds. Tybetu zaniepokojony nasilającymi się represjami w Tybecie zaapelował o przywrócenie spokoju w regionie. Posłowie ostrzegli, że jeszcze "nie jest za późno na międzynarodowy bojkot Igrzysk Olimpijskich w Pekinie". - Olimpiada nie może odbywać się z jakimikolwiek represjami i krzywdą w tle - uzasadniała w rozmowie z tvn24.pl przewodnicząca zespołu, Beata Bublewicz (PO).

PiS jest za Traktatem Lizbońskim, co więcej, chce go umocnić - zapewnił Przemysław Gosiewski w "Magazynie 24 Godziny" TVN24. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS dał do zrozumienia, że jeśli Sejm będzie głosować za oddaniem decyzji o ratyfikacji w ręce społeczeństwa, jego partia poprze tę decyzję.

Kar od dożywocia do 2 lat pozbawienia wolności zażądał w piątek przed płockim sądem okręgowym prokurator dla 11 sprawców porwania i zabójstwa 27-letniego Krzysztofa Olewnika, syna przedsiębiorcy branży mięsnej. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 31 marca.

- Nie wierzę w to, że Janusz Kaczmarek był źródłem przecieków - tak Andrzej Lepper skomentował ustalenia dziennikarzy TVN i "Newsweeka" jakoby były szef MSWiA miał go ostrzec przed prowokacją CBA. Były wicepremier przypomniał, że - jak mówił już wcześniej - o planowanej akcji w Ministerstwie Rolnictwa powiadomił go ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prawie połowa (49 proc.) Polaków popiera PO, PiS może liczyć na głosy trochę ponad jednej piątej (22 proc.) wyborców. Koalicja LiD z poparciem 5 proc. i PSL - 4 proc. nie weszłyby do Sejmu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Na motor dopiero od 24 roku życia, więcej pytań na teście na prawo jazdy i bardziej rozbudowany egzamin praktyczny – takie zmiany planuje Ministerstwo Infrastruktury. Powód? By wzrosło bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy, zwłaszcza młodzi, nie są zadowoleni.

2-letni chłopczyk wpadł do Wisły w Kępie Polskiej koło Płocka. Został wyciągnięty z wody, ale jest w stanie krytycznym. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.