Augustowianie do KE: chcemy obwodnicy!

Ekolodzy protestują przeciw autostradzie w Dolinie Rospudy, a mieszkańcy Augustowa - przeciw wstrzymaniu prac. Z prośbą o nieutrudnianie budowy obwodnicy miasta augustowianie wystąpią do szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Ekolodzy protestują w całym kraju

Pierwsi działacze Greenpeace pojawili się w dolinie Rospudy. Happening przeciw budowie drogi organizowali ekolodzy w miastach całej Polski. Mieszkańcy Augustowa i zwolennicy obwodnicy organizują obywatelskie patrole przeciwko "zielonym".

IPN sprawdzi sędziów

Kilkunastu sędziów wymienionych w tzw. raporcie Rokity nadal pracuje i awansuje w resorcie sprawiedliwości. Instytut Pamięci Narodowej zbada, czy nie stali za komunistycznymi zbrodniami - donosi "Wprost".

Impreza na haju

24 osoby zatrzymała śląska policja za posiadanie narkotyków. Miłośnicy elektronicznych brzmień bawili się w ruinach zamku w Ogrodzieńcu, lecz zabawę przerwały im psy celników.

Produkowali wódkę z podpałki do grilla

W Sławnie (Zachodniopomorskie) wpadły trzy osoby podejrzane o produkcję luksusowych wódek ze spirytusu zawierającego trujący glikol. W profesjonalnie wyposażonej wytwórni znaleziono skażony alkohol o wartości 600 tysięcy złotych.

Prezes PZU źródłem przecieku?

Śledztwo w sprawie przecieku o akcji CBA w resorcie rolnictwa zaprowadziło Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego do prezesa PZU - pisze "Newsweek". - Niech tygodnik zastanowi się, co pisze - odpowiada Netzel.

Francja: modlą się za polskich pielgrzymów

W tydzień po wypadku polskiego autokaru we Francji, wierni przez cały dzień modlą się w sanktuarium La Salette. Stąd pielgrzymi wyruszyli w drogę, która dla wielu okazała się ostatnią.

Ziobro nie chce być premierem

- Nie chcę być premierem i nie jestem zainteresowany zmianą miejsca w rządzie. Mam do zakończenia reformę wymiaru sprawiedliwości - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

PiS daje LiS-owi więcej czasu

Do 22 sierpnia koalicjanci powinni wyjaśnić swoje relacje - uważa wicepremier Przemysław Gosiewski. Jego zdaniem nie ma potrzeby zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu.

Prezydent Maria Kaczyńska?

Gdyby Maria Kaczyńska wystartowała w wyborach prezydenckich zamiast męża, przeszłaby do drugiej tury wraz z Donaldem Tuskiem – wynika z sondażu Pentora na zlecenie "Wprost".

Politycy jadą na wczasy

Rządowe ośrodki cieszą się wielką popularnością wśród polityków. Na rządowe wczasy wybierają się m.in. Ludwik Dorn, Zbigniew Wasserman, Joanna Kluzik-Rostkowska

Pielgrzymi: Żyjemy, to najważniejsze

Łzy szczęścia towarzyszyły spotkaniu rannych i ich rodzin na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie. W rozmowach przewijało się jedno słowo - cud. Oni dostali nowe życie - mówili bliscy ocalonych z katastrofy.

Wolna Polska najwyższą wartością

Wolna Polska jest wartością najwyższą, o którą warto było walczyć przed 63 laty, i warto jest walczyć teraz - mówił prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości 63. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Reggae w hołdzie Powstaniu

Setki osób bawiły się na koncercie "Pamiętamy '44" poświęconym pamięci powstańcom warszawskim, który zainaugurował obchody 63. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Opóźniony powrót żołnierzy z Iraku

Ósma zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku wróciła w sobotę do kraju. Stęsknione rodziny zostały wystawione na test cierpliwości, bo przylot wojskowych opóźnił się o sześć godzin.

Tańczyć każdy może

Ruszyły poszukiwania uczestników nowego, tanecznego show w TVN - "You can dance - po prostu tańcz". Trzy etapy eliminacji wyłonią szesnastu najlepszych, którzy wystąpią w programie.

Maria Kaczyńska buduje hospicjum

Maria Kaczyńska W Pucku wmurowała akt erekcyjny pod powstające tam hospicjum pw. św. Ojca Pio. Czy to pierwszy krok ku "ocieplaniu wizerunku" prezydenckiej pary?

Jak na grilla to tylko do Wrocławia

Kiełbaski, kurczaki a dla bardziej wykwintnych podniebień łososie, kalmary, pstrągi, cukinie i kaczki - wszystko na grillu. Z wrocławskich Mistrzostw Polski w grillowaniu na pewno nikt nie wyszedł głodny.

Lepper: immunitet za komisję ws. CBA

Zrzeknę się immunitetu pod warunkiem powołania komisji ds. akcji CBA - tak Andrzej Lepper zareagował na list Jarosława Kaczyńskiego. Premier wezwał w nim szefa Samoobrony, by zrzekł się immunitetu.

Ostatni taki Woodstock

Jurek Owsiak zapowiedział w TVN24, że rozpoczynający się 3 sierpnia XIII przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, będzie ostatnim w znanej dotąd formie.

Jannat wybudzona, ale jeszcze słaba

Lekarze wybudzili 10-miesięczną Jannat, Irakijkę, która w czwartek przeszła skomplikowaną operację serca. Dziewczynka jest osłabiona i wciąż oddychać pomaga jej respirator.

Kolejnych sześciu pielgrzymów powróciło do Polski

Kolejnych sześciu poszkodowanych w wypadku pod Grenoble Polaków dotarło do Polski. Są szczęśliwi, że wrócili do kraju, ale ciągle w pamięci mają to, co stało się przed tygodniem. - Stoi mi to wszystko przed oczami, nie da się tak łatwo zapomnieć tej tragedii - mówiła tuż przed odlotem jedna z Polek.

Metan poparzył górników

Czterej górnicy zostali poparzeni w wyniku wypływu metanu. To kolejny w ostatnim czasie wypadek w tej kopalni.