Chaos, który zapanował w ministerstwie obrony narodowej przy tej decyzji nie jest najlepszym sposobem na to, aby tak poważne sprawy załatwiać w tej sposób, jak to zrobił rząd Donalda Tuska - ocenia były Szef MON Aleksander Szczygło (PiS). Przedstawiciele pozostałych klubów z decyzji o zakończeniu polskiej misji w Iraku, są raczej zadowoleni.

Komisja refleksji, która pokaże "jak rządzić nie należy", czy "prezent PO dla SLD" - trwa spór o komisję śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy. Czym powinna zająć się komisja i jak działać rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" posłanka PiS Elżbieta Kruk, poseł PO Janusz Palikot i były poseł SLD Piotr Gadzinowski.

Nowo mianowana szefowa prokuratury apelacyjnej w Katowicach Iwona Palka odwołała większość swoich nowych współpracowników - dowiaduje się dziennik.pl. - Do końca roku nie planujemy żadnych zwolnień - zapewnia jednak oficjalnie rzecznik tej prokuratury.

- Episkopat zaciera ślady swoich fatalnych wpadek, ponieważ zdjął z internetu stronę, która zawierała kryteria oceny z religii - uważa Joanna Senyszyn z SLD. Jej zdaniem, są one sprzeczne z konstytucją.

Wydawca Super Expresu nie musi przepraszać kardiochirurga Mirosława G. za artykuł "Doskonały lekarz bezwzględnym zabójcą?". Lekarz nie dostanie także pół miliona złotych zadośćuczynienia, mimo że sąd stwierdził, że jego dobra osobiste zostały naruszone.

"To rodzaj wyrafinowanej aborcji" - tak o metodzie zapłodnienia in vitro pisze w liście do polskich parlamentarzystów Rada Episkopatu Polski do spraw Rodziny. To reakcja biskupów na zapowiedzi rządu o możliwości finansowania tej metody przez NFZ.

"Bez zbędnej zwłoki" prezydent Lech Kaczyński zadecyduje w sprawie wniosku rządu o przedłużenie polskiej misji w Iraku do końca października 2008 - zapowiedział szef BBN Władysław Stasiak. - Mamy nadzieję, że się zgodzi - stwierdził szef MON Bogdan Klich.

Szpital MSWiA zaprzecza, jakoby prowadził rozmowy z kardiochirurgiem Mirosławem G. o jego powrocie do pracy w placówce - dowiedziała się TVN24. O tym, że szpital prowadzi rozmowy z doktorem G. napisało poniedziałkowe "Życie Warszawy".

- Nie oszukujmy się, PiS chce po prostu zamydlić sprawę Barbary Blidy - powiedział w TVN24 Ryszard Kalisz (LiD), który najprawdopodobniej stanie na czele sejmowej komisji śledczej ds. okoliczności "politycznych nacisków" na służby specjalne. O godz. 17 Sejm zajmie się powołaniem komisji.

Prof. Andrzej Rzepliński został we wtorek nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Podczas głosowania w Sejmie jego kandydaturę, zgłoszoną przez PO, poparło 222 posłów. Jego kontrkandydat prof. Andrzej Jan Sokal, zgłoszony przez LiD, otrzymał 50 głosów.

Krakowska prokuratura wydała list gończy za byłym posłem Samoobrony Piotrem Misztalem, który obecnie przebywa w USA. - Liczę się z tym, że zostanę aresztowany, mimo to wracam do Polski 21 stycznia - powiedział Misztal na antenie TVN24.

Mimo protestów PiS, posłowie zdecydowali, że na trzydniowym posiedzeniu Sejmu rozpatrzą projekt uchwał powołujących dwie komisje śledcze: ds. okoliczności "politycznych nacisków" na służby specjalne oraz śmierci Barbary Blidy. Zajmą się też powołaniem komisji "Przyjazne Państwo"

Koncesja na grzybobranie i wiele innych absurdalnych przepisów - odziedziczonych po PRL i tych najnowszych - trafią pod obrady komisji „Przyjazne państwo”, na czele której ma stanąć Janusz Palikot (PO). Jeszcze we wtorek Sejm zajmie powołaniem komisji.

Uczelnia o. Rydzyka może nie uzyskać unijnej dotacji na informatyzację, jeśli okaże się, że nie spełni kryteriów dotyczących ustalania rankingów szkół wyższych. Na razie ich nie spełnia - mówi dla "Gazety Wyborczej" Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

W miejscowości Dąbie na Podkarpaciu na oblodzonej drodze dachował bus: zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Niedaleko Rajgrodu na Podlasiu zderzyły się dwa TIRy. Obaj kierowcy nie żyją.

Z inicjatywy rosyjskiej agencji RIA Nowosti wspólną konferencję mają dziś odbyć doradca prezydenta Rosji i przedstawiciel ds. kontaktów z Unią Europejską Siergiej Jastrzembski i wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Czy ich wideo-spotkanie ociepli relacje Warszawa-Moskwa?

Posłowie mają dziś wrócić do sprawy powołania komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. Wcześniej sejmowa komisja ustawodawcza zaleciła odrzucenie wszystkich poprawek PiS do projektu uchwały o powołaniu komisji. PO chce, by komisja liczyła 7 osób.