- Premier jest gotów spotkać się z OZZL - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz po spotkaniu ze związkowcami na ich dzisiejszym zjeździe. Od siebie dodała: - Nie widzę możliwości robienia reformy tylko pod tytułem "kasa dla lekarzy".

Na bankietach nie należy nakładać zbyt dużo jedzenia, aby na talerzu zmieścił się kieliszek z winem. To jedna z zasad jakie przyswoją pracownicy Biura Bezpieczeństwa Narodowego na kursie protokołu dyplomatycznego - donosi "Rzeczpospolita".

Biebrzański Park Narodowy wraz z policją i leśnikami przygotował akcję informacyjną dla kierowców pod hasłem „Jedź łośtrożnie!”. Chce ich uczulić na łosie bytujące w dolinie Biebrzy i przechodzące przez ruchliwe drogi.

PO przeprowadza "czystki" w kierownictwie Służby Kontrwywiadu Wojskowego - uważa Antoni Macierewicz. Były szef SKW zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie bezprawnych - jego zdaniem - działań obecnego p.o. szefa SKW Grzegorza Reszki.

Czterej chłopcy zdewastowali elewację szkoły w Jedliczu, którą podczas minionych wakacji odnawiał ojciec jednego z nich. Głupi żart dostarczył pracy policji.

Posłowie mają przyjąć projekt uchwały wyrażający zadowolenie z podpisania nowego traktatu wraz z protokołem ograniczającym stosowanie Karty Praw Podstawowych w Polsce. LiD domaga się sejmowej debaty na temat Karty.

- W domu opieki w Radości była bardzo prymitywna obsada personelu. Szarpano i przywiązywano kobiety sznurkiem do łóżek - wspomina pani Barbara w rozmowie z tvn24.pl. Jej mama przebywała kilka miesięcy w Radości. - Kierowniczka zachowywała się jak przekupa z Bazaru Różyckiego - co drugie słowo używała niecenzuralnych wyrażeń. Dodatkowo kobiety z personelu wyłudzały pieniądze od rodzin staruszek - stwierdza.

Pod jedną z głównych ulic Malborka, Al. Wojska Polskiego pękły rury wodociągu. Trakt jest częścią drogi krajowej nr 22, łączącej Malbork m.in. z Elblągiem. Jak informują nasi internauci - droga jest zablokowana.

Patrycja Kotecka dopytywała telewizyjnych techników, czy można zagłuszyć sygnał TVN24 - pisze "Dziennik". Miała usłyszeć, że to niemożliwe. - To jest możliwe - mówi szef departamentu techniki grupy TVN Tomasz Berezowski. Ale dodaje: - Technicy w TVP pewnie tak pani Koteckiej odpowiedzieli, bo w branży telewizyjnej nikt tak nie robi.

- PiS boi się, że komisja śledcza, badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy odkryje naciski polityczne na prokuraturę i manipulowanie ABW - uważa Jerzy Szmajdziński (LiD). Jego klubowy kolega Janusz Zemke wymienia zaś tych, którzy powinni stanąć przed komisją - m.in. Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego.

W PiS potrzebna jest analiza porażki wyborczej. Jutrzejszy kongres partii ma odpowiedzieć na pytanie: "Quo vadis PiS" - powiedział w TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański. Dodał, że porozumienie z byłymi wiceprezesami PiS wydaje się już mało prawdopodobne.

- Pieniądze na sfinansowanie nowych zasad organizacji dyżurów lekarskich napłyną za trzy miesiące - poinformowała w "Sygnałach Dnia" minister zdrowia Ewa Kopacz. Do szpitali ma trafić wtedy dodatkowo ponad 1 mld zł. Lekarze z OZZL mają dziś zdecydować, czy zgodzą się na pracę ponad unijną normę.

Jarosław Wałęsa zapisał się do Parlamentarnej Grupy Kobiet . - Myślałem, że to parlamentarna grupa miłośników kobiet - zażartował pytany przez "Dziennik" o powód decyzji. Jego ojciec nie kryje zdumienia. - Cóż, to dorosły facet... - komentuje.

8 tysięcy zł nagrody za "wykazaną inicjatywę" dostał były wiceminister sprawiedliwości Jerzy Engelking od swojego szefa Zbigniewa Ziobry - informuje "Gazeta Wyborcza". Nagrodę Engelking dostał 31 sierpnia - w dniu konferencji ws. przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

- PiS jest jak "Solidarność" w czasach podziemia. Nie da się podzielić, ani zniszczyć - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" poseł Jacek Kurski. Zapewniał, że w PiS nie ma "wrzenia", a co najwyżej "małe bąbelki", a z sobotniego kongresu partia wyjdzie wzmocniona.

Samochód i trzy traktory skradzione w Wielkiej Brytanii wpadły w ręce radomskich policjantów. Łup jest warty prawie milion złotych. Dochodzenie prowadzą wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej KMP w Radomiu, współpracujący z brytyjskimi stróżami prawa z Hampshire.

Wcale nie święty Mikołaj. Mężczyzna w przebraniu Mikołaja odwiedził wczoraj mały sklepik w miejscowości Płoty w zachodniopomorskiem. Jednak zamiast mikołajkowego prezentu wyciągnął z worka atrapę pistoletu... i zabrał wszystkie pieniądze z kasy.

Bożonarodzeniowa szopka stanęła na poznańskim lotnisku "Ławica". Dzięki niej spieszący się podróżni mogą choć przez chwilę poczuć świąteczną atmosferę.

Rzeszowscy prokuratorzy skarżą się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef CBA nie współpracuje z nimi w sprawie zbadania legalności prowokacji w ministerstwie rolnictwa - pisze "Newsweek". Według tygodnika, prokuratorzy na razie nie wiedzą, jak postąpić w tej sprawie.