- Lepper kłamie, żeby bronić Kaczmarka - twierdzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zapowiada, że od razu złoży zeznania w prokuraturze ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Pijany nastolatek śmiertelnie ranił nożem swojego starszego brata. Chłopcy pokłócili się. Poszło o dziewczynę.

Gdzie można w tych dniach obejrzeć wszystkie filmy o Kargulu i Pawlaku, albo wziąć udział w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego? W Lubomierzu na Dolnym Śląsku, gdzie rozpoczął się XI Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.

Z dużej chmury mały deszcz - tak politycy PiS komentują rewelacje lidera Samoobrony. "Uwiarygodnienia swoich wypowiedzi" żąda od Leppera poseł PO Stefan Niesiołowski, ale dodaje: jeśli okaże się, że to prawda - Ziobro powinien być aresztowany.

Oficjalny koniec koalicji? Według relacji Romana Giertycha, premier podczas rozmowy z nim wymówił umowę koalicyjną i zapowiedział, że w poniedziałek odwoła wszystkich ministrów z LPR . - Kto nie jest z PC, ten jest wrogiem - skomentował szef LPR.

O 12 zbiera się Rada Polityczna PiS, a jeszcze przed posiedzeniem premier spotkał się z Romanem Giertychem. Propozycja spotkania wyszła ze strony szefa rządu kilka dni temu. Obaj liderzy mają w cztery oczy rozmawiać o koalicyjnym kryzysie.

Na polskich drogach znane są już pluszowe misie, które trafiają do rąk dzieci - ofiar wypadków i pomagają im przetrwać trudne chwile. Inicjatorzy tej akcji teraz budują ośrodek, gdzie będzie pomagać przezwyciężyć trudne przeżycia.

Cztery osoby nie żyją, osiem jest rannych. To efekt tylko dwóch wypadków, do których doszło w sobotę rano na polskich drogach.

- Bezpośrednim powodem naszego niepokoju jest fakt, że po raz pierwszy w blisko 20-letniej historii istnienia redakcji dyrekcja rości sobie prawo do bezpośredniej ingerencji w tematykę obejmowaną w programach - piszą w liście do prezesa TVP arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz biskup Piotr Libera - informuje "Rzeczpospolita"

Ojciec Tadeusz Rydzyk może przestać być dyrektorem Radia Maryja - taką decyzję ma podjąć Episkopat Polski na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 25 sierpnia na Jasnej Górze - twierdzi "Rzeczpospolita".

- O godzinie 10 ujawnię informacje na temat akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa - powiedział w TVN24 Andrzej Lepper. - Powiem też, kto był źródłem przecieku - dodał. Ze strony Leppera nic nam nie grozi - bagatelizują politycy PiS.

"Panie prezydencie" zwrócił się do Lecha Kaczyńskiego Donald Tusk. Prezydent odpowiedział - daj spokój, Donald. Znamy się tyle lat, mówmy sobie po imieniu. Rozmowa miała być krótka i ostra - tego spodziewał się każdy, bo tak bywało wcześniej. Trwała 4 godziny. Dlaczego i co z tego wynika - próbuje ustalić "Dziennik".

Jeszcze nie zapadła decyzja o wyborach, a politycy już przystąpili do międzypartyjnej rywalizacji. To początek nieoficjalnej kampanii wyborczej - komentuje "Dziennik".

Dwa miliony osób przyjechały do Szczecina by obejrzeć zacumowane przy wałach Chrobrego 90 jachtów uczestniczących w The Tall Ships’ Races 2007.

Kolejna edycja festiwalu gotyckiego w Bolkowie. Jak co roku malowniczy zamek odwiedziły setki miłośników mrocznych klimatów z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Andrzej Lepper ogłosił w piątek, że w sobotę poda nazwisko człowieka, który ostrzegł go przed akcją CBA. Ma nim być główny oskarżający o to Janusza Kaczmarek - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wcześniej takie informacje podawał sam Kaczmarek. Liczne pytania w tej sprawie stawia "Super Express".

Posłowie zaproszeni do magazynu "24 godziny" byli w znakomitych nastrojach. - To ze względu na ważne wydarzenie jakie nas czeka w życiu politycznym, czyli wieczór kawalerski posła Karskiego - zdradził poseł Grzegorz Skwierczyński z Samoobrony.